Najnowsze

Najnowsze

Brytyjska piosenkarka Amy Winehouse zdobyła pięć nagród Grammy. Piosenkarka nie odebrała ich jednak osobiście, bo nie może wjechać do USA z powodu kłopotów z prawem. Dowiedziała się o nagrodach podczas swojego koncertu w Londynie.

Prokuratura powinna wszcząć postępowanie wyjaśniające. A poseł, który przekazał dziennikarzom stenogramy z tajnego posiedzenia Sejmu powinien ponieść surową karę. Należy mu uchylić immunitet - powiedział w TVN24 szef klubu PO Zbigniew Chlebowski.

John McCain pewnie zmierza po republikańską nominację w wyborach prezydenckich. Nie dość, że zwycięża w większości prawyborczych starć, to poparcia udzielił mu w niedzielę prezydent George W. Bush. Natomiast wśród Demokratów sytuacja komplikuje się coraz bardziej. Barack Obama wygrał niedzielne prawybory Partii Demokratycznej w Maine, a dzień wcześniej zdobył poparcie Demokratów w trzech innych stanach.

- "Rzeczpospolitą" trzeba ukarać, to będzie prostsze od wielkiego śledztwa. Ale nikt nie powinien iść do więzienia, wystarczy kara finansowa - mówił w TVN24 Stefan Niesiołowski. Poseł PO uważa, że opublikowanie przez "Rz" stenogramów z zamkniętego posiedzenia Sejmu było przestępstwem.

Afgański mułła i dwójka jego dzieci zginęli w eksplozji bomby w ich własnym domu. Jak podała policja, muzułmański duchowny konstruował ładunki wybuchowe dla zamachowców-samobójców.

Prezydenccy ministrowie Anna Fotyga i Maciej Łopiński zostaną pozbawieni opieki funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu - donoszą dzisiejsze dzienniki. W poniedziałek szef MSWiA Grzegorz Schetyna ma oficjalnie poinformować o motywach takiego kroku.

Polscy naukowcy biją na alarm: sytuacja na naszych uczelniach jest coraz gorsza. Uniwersytety stają się fabrykami, w których kadra naukowa pracuje na akord - pisze "Gazeta Wyborcza" opierając się na badaniach Komitetu na rzecz Rozwoju Nauk w Polsce.

- Polacy nie potrafią jeszcze oceniać ministrów w tym rządzie, bo są oni za mało widoczni. Pytanie na siłę o to, kto jest najbardziej popularny, a kto najmniej, jest tak naprawdę wytwarzaniem opinii a nie jej odtwarzaniem - to opinie ekspertów na temat sondażu Pentora dla "Wprost" na najpopularniejszego ministra.

Dwie osoby nie żyją, a trzecia walczy o życie - to efekt nocnego wypadku w Wielkopolsce. Samochód osobowy jadący ze Świecia w kierunku Poznania podczas wyprzedzania wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Auto zostało dosłownie przecięte na pół.

Polityczne spory o ocenę wizyty Donalda Tuska w Moskwie nie ustają. Większość Polaków uznaje jednak, że wizyta jest sukcesem premiera. Sondaż TNS OBOP dla "Dziennika" nie pozostawia wątpliwości: Tusk dobrze zrobił, jadąc do Władimira Putina.

Blisko 400 naukowców alarmuje: Uniwersytet staje się fabryką, w której kadra naukowa pracuje na akord, nasze badania stają się anachroniczne, studenci "są zmuszani do chodzenia na lekcje z nieudacznikami" - cytuje "Gazeta Wyborcza".

Wieloletni działacze ludowców pracują w spółce paliwowej. Tej firmie ich dawny partyjny kolega Waldemar Pawlak niedawno anulował rekordową karę finansową - ujawnia "Rzeczpospolita".

Ponad połowa pytanych uważa, że politycy są awanturnikami dbającymi o własne przywileje. Tylko kilka procent ma o nich dobre zdanie - wynika z sondażu TNS OBOP przeprowadzonego na zlecenie "Faktu".

Szef MWSiA Grzegorz Schetyna odbierze ochronę BOR dwójce najbliższych współpracowników Lecha Kaczyńskiego: Annie Fotydze i Maciejowi Łopińskiemu – czytamy na stronach internetowych tygodnika "Wprost".

Urzędnicza przepychanka blokuje zakładanie miniprzedszkoli, na które czekają tysiące rodziców. MEN i gminy przerzucają się odpowiedzialnością, a rodzice są z problemem sami - czytamy w "Metrze"

Współcześni księża muszą się natrudzić, by społeczeństwo wychowane na kulturze obrazkowej nie ziewało podczas mszy. Przykład księdza Jacka Stryczka z Krakowa pokazuje, że są sposoby aby młodzież nie uciekała z kościołów. Ksiądz Jacek kazania uatrakcyjnia filmami i komputerowymi prezentacjami, wystąpieniami ekspertów, a nawet pokazami gimnastycznymi - pisze "Gazeta Krakowska".

Ministerstwo Edukacji w środę na posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu zgłosi propozycję, aby zapytać rektorów uczelni z wydziałami teologicznymi, czy potrzebny jest egzamin z religii na maturze - pisze "Dziennik".

Większość osób uprawnionych do otrzymania ulgi podatkowej od spadku z niej nie korzysta. A wystarczy jedynie zgłosić to fiskusowi.