Najnowsze

Najnowsze

Pylica, choroby tropikalne, a także zarezerwowane dla pilotów odrzutowców i nurków głębinowych - to według proponowanych przepisów przypadłości zawodowe funkcjonariuszy CBA - pisze "Metro".

Koniec z szaleńczymi wyścigami po ulicach Łodzi. Łódź będzie pierwszym miastem w Polsce, gdzie uda się zwalczyć plagę nocnych zawodów, w których uczestniczą młodzi, spragnieni emocji, kierowcy - zapowiada "Dziennik Łódzki".

- Chcemy w Szczecinie budować statki - potwierdził wczoraj w Szczecinie związkowcom Przemysław Sztuczkowski, prezes i właściciel Złomreksu. Dodał, że negocjacje w sprawie zakupu Stoczni Szczecińskiej Nowej posuwają się do przodu, a on ma zamiar kupić także Stocznię Gdynia - pisze "Kurier Szczeciński".

Mniejsza biurokracja, niższe obciążenia dla firm i chłonny rynek zbytu sprawiają, że polscy przedsiębiorcy coraz chętniej zakładają firmy u naszych południowych sąsiadów – Czechów i Słowaków - pisze dziennik "Polska".

Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" Janusz Śniadek wystosował do marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego pismo, w którym żąda wyjaśnień w sprawie szykan, jakie w ubiegłą środę podczas sejmowej debaty na temat sytuacji w służbie zdrowia dotknęły przedstawicielki Sekretariatu Ochrony Zdrowia - pisze "Nasz Dziennik".

Instytut Kresowy, który powstał jesienią 2006 r. w Warszawie jako inicjatywa Prawa i Sprawiedliwości, decyzją radnych LiD i PO może zostać zlikwidowany - pisze "Nasz Dziennik".

Ledwo wierni przyzwyczaili się do przyjmowania komunii świętej do ręki, już muszą szykować się na zmiany. Watykan myśli nad wprowadzeniem zakazu tej tradycyjnej formy - pisze "Metro".

Platforma zapowiada szybkie uchwalenie ustawy metropolitalnej, która pozwoli na łączenie się miast i przyległych do nich gmin w wielkie aglomeracje. Dzięki temu powstaną twory w rodzaju supermiast – będzie im łatwiej wspólnie inwestować i walczyć o pieniądze z UE - pisze dziennik "Polska".

Pierwszy w Polsce narciarski stok po dachem powstanie w Karkonoszach – w samym centrum Karpacza. W gigantycznej hali na zboczu górskim będzie można jeździć na nartach przez cały rok - zapowiada dziennik "Polska".

Włoskie dzieci są zbyt czyste - uznali lekarze uczestniczący w Rzymie w konferencji na temat alergii. Gdyby maluchy miały większy kontakt z bakteriami i nie przebywały w tak sterylnych warunkach, byłyby odporniejsze i nie miałyby takich problemów z alergiami - twierdzą specjaliści.

- Posłowie z komisji służb specjalnych jednogłośnie rekomendowali ministrowi obrony ograniczenie funkcjonowania wywiadu wewnątrz kraju. - Jest tam tyle niejasności, że wpierw trzeba zrobić inwentaryzację, a potem przystąpić do działania - powiedział w TVN poseł LiD Janusz Zemke. - Mówienie o tym głośno naraża polskie służby na niebezpieczeństwo - odpowiada Aleksander Szczygło z PiS.

- W komisji śledczej nie powinien znaleźć się polityk, który ma karne zarzuty. To jakby Sejm już przesądził o jego niewinności – przekonywał w magazynie „24 godziny” Jacek Kurski (PiS). – A co z osobą, która przegrała proces o pomówienie? – odciął się Jan Widacki (LiD).

Szef kancelarii premiera Tomasz Arabski przyznał, że Jarosław Kaczyński podpisał 26 czerwca pewien dokument, mający związek z okupacją jego kancelarii przez pielęgniarki. Nie chciał jednak powiedzieć, jaką treść zawierał, bo jest to dokument tajny. - Pismo było podpisane tego samego dnia, którego pielęgniarki opuściły budynek KPRM - wyjawił w TVN24.

- Błędem jest zakwalifikowanie ostrzału wioski Nangar Khel jako zbrodni wojennej, to jest zbieg różnych nieszczęśliwych okoliczności - tłumaczył w magazynie TVN24 gen. Stanisław Koziej. Również gen. Sławomir Petelicki, dwukrotny dowódca GROM, podważał zasadność stawiania zarzutu ludobójstwa tym żołnierzom. Poseł Marian Filar (LiD), karnista, uważa, że można było rozważyć zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci.

- W czasach plastikowych lalek, które mają sztuczne biusty i nie noszą bielizny, pojawił się niewiarygodny talent: Amy Winehouse. Płaci za to potworną cenę – uważa Karolina Korwin-Piotrowska. Goście Magazynu „24 godziny” dyskutowali o pułapkach sławy.

W magazynie "24 godziny" minister kultury Bogdan Zdrojewski odpowiedział na krytyczne słowa swojego poprzednika Michała Ujazdowskiego. Minister odrzucił zarzuty o brak aktywności ws. powołania Muzeum Historii Polski i zapewnił, że rząd Donalda Tuska po 3 miesiącach znajduje się na dobrej drodze.

W łódzkiej Prokuraturze Okręgowej, która bada okoliczności śmierci Barbary Blidy, zeznawał w poniedziałek jako świadek b. minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Przesłuchanie trwało ponad 9 godzin, odbyło się w kancelarii tajnej, a uczestniczyli w nim również pełnomocnicy rodziny Blidów oraz syn zmarłej, Jacek.

We wtorek w USA odbędą się prawybory w stanach Maryland, Wirginia i stołecznym dystrykcie Kolumbia. Jeśli Barack Obama podtrzyma zwycięską passę, wysunie się na czoło wyścigu o nominację demokratów.

- Obrazy teraz kradnie się po to, żeby sprzedać. Zawsze znajdą się kolekcjonerzy, którzy będą je po cichu trzymać - tak krytyk i historyk sztuki, Anda Rottenberg, skomentowała w rozmowie z tvn24.pl kradzież obrazów impresjonistów. Wyniesione z muzeum w szwajcarskim Zurychu płótna Moneta, Van Gogha, Degasa i Cezanne'a warte były ok. 160 milionów dolarów.