Najnowsze

Najnowsze

Sto dni Zbigniewa Ćwiąkalskiego na stanowisku ministra sprawiedliwości zdominowały głośne medialnie spory ze Zbigniewem Ziobrą. Ze swoim poprzednikiem wdał się m.in. w wojnę laptopową.

- W środę spotkam się z prezydentem Lechem Kaczyńskim i przedstawię mu opinię rządu na temat Kosowa, z rekomendacją, by uznać jego niepodległość na najbliższym posiedzeniu Rady Ministrów - poinformował Donald Tusk. Unia Europejska jest w tej sprawie podzielona.

Polak chciał przewieźć przez Ukrainę papierosy. Ukrył je w specjalnej skrytce w karetce pogotowia. Na ukraińsko-słowackim przejściu granicznym mężczyznę zatrzymali celnicy.

- Deklaracja niepodległości Kosowa zagraża międzynarodowej stabilności - ostrzegł telefonicznie szef rosyjskiej dyplomacji Serigej Ławrow sekretarz stanu USA Condoleezę Rice.

Gdy w 26 lipca 1953 r. na czele garstki buntowników bez powodzenia uderzył na kubańskie koszary, nikt nie spodziewał się, że przez następne 50 lat będzie jednym z najsłynniejszych przywódców świata. Początki Fidela Castro jako wodza rewolucji były trudne.

Po 49 latach przewodzenia Kubie i ponad 30 latach na stanowisku szefa Rady Państwa, Fidel Castro odchodzi na emeryturę. Zapowiedział to sam w prasie. Pokonała go starość i choroba.

W piątek mija 100 dni od powstania gabinetu Donalda Tuska. Szef gabinetu politycznego premiera Sławomir Nowak powiedział w TVN24, że szef rządu przygotowuje orędzie, w którym podsumuje 100 dni swojego gabinetu. - Szczegółów jednak nie zdradzę - zastrzegł. Dodał, że "jest na co, czekać".

Rano w Erewanie otwarto lokale wyborcze. Faworytem na stanowisko prezydenta Armenii jest długoletni sojusznik dotychczasowego prezydenta, Serż Sarkisjan. Rządzący dotąd Robert Koczarian, kończy drugą kadencję.

"Eurościeżka" dla kolarzy i turystów rowerowych jest w trakcie budowy i zacznie funkcjonować 12 kwietnia. Jej otwarcie zaplanowano podczas wielkiego paneuropejskiego festynu w Norymberdze - poinformował we wtorek tamtejszy urząd miejski.

Niepełne wyniki poniedziałkowych wyborów do pakistańskiego parlamentu wskazują na porażkę wspierającej Perveza Musharrafa Pakistańskiej Ligi Muzułmańskiej. Wygrywa opozycyjna partia byłego premiera Nawaza Sharifa.

Ponad trzy godziny czystego nowofalowego rockowego grania brytyjskich uzdrowicieli. Na Torwarze w stolicy rozbrzmiało 37 utworów. Robert Smith i The Cure odwiedzili w poniedziałek Polskę po raz trzeci.

- W imieniu narodu amerykańskiego uznaję Kosowo jako niepodległe i niezależne państwo - napisał do kosowskiego prezydenta George W. Bush, nazywając niepodległość Prisztiny "ważnym krokiem w demokratycznym i narodowym rozwoju".

Niemal każdy, kto najnowszą reklamę Fiata widzi po raz pierwszy, zastanawia się, kto i co tak naprawdę reklamuje. Gdy już się dowie - pojawia się pytanie, co można wykorzystać dla własnych zysków.

Czy można zostać Jamesem Bondem w 17 dni? - zastanawia się "Dziennik". I donosi, że za rządów Antoniego Macierewicza w polskim kontrwywiadzie tyle dni zajmowały zajęcia na kursie na pierwszy stopień oficerski. Gazeta powołuje się na tajny raport, do którego dotarła.

Polskie prawo na misji w Afganistanie to fikcja - pisze "Dziennik". Z informacji gazety wynika, że polskie i amerykańskie prawo wojenne różni się nieco. To, co dla Polaków jest zbrodnią wojenną, dla Amerykanów jedynie błędem w sztuce. A w Afganistanie obowiązują właśnie amerykańskie instrukcje.

Prawie pięć godzin dziennie pracuje przy zajęciach domowych przeciętna Polka - wylicza "Życie Warszawy", powołując się na ostatnie badania GUS. Według dziennika, od 10 lat nie zmienia się to, że Polki pracują w domu na drugim etacie.

Parlament Serbii "anulował" deklarację niepodległości ogłoszoną w niedzielę w Prisztinie. Władze w Belgradzie do tego samego wezwały ONZ i odwołały swoich ambasadorów z Francji, Turcji i USA.

Rząd chce rozruszać budowę kolei dużych prędkości w Polsce. Sama budowa rozpocznie się jednak najpewniej dopiero od 2014 r. Może kosztować blisko 10 mld euro, podaje "Gazeta Wyborcza".