Najnowsze

Najnowsze

Komisja etyki rozpatrzyła wniosek byłej żony Janusza Palikota i… odesłała go do marszałka Sejmu. Reprezentowana przez Romana Giertycha Maria Nowińska twierdzi, że jej były mąż mógł popełnić przestępstwo kłamiąc w oświadczeniu majątkowym.

Tego jeszcze nie grali! Na pewno nie w Korei Północnej. Bo nie dość, że w najbardziej zamkniętym kraju świata wystąpi Orkiestra Filharmonii Nowojorskiej, to jej koncert będzie transmitowany na żywo przez państwową telewizję.

Parlament Kosowa przyjął we wtorek pierwsze ustawy po ogłoszeniu niepodległości. Na mocy pierwszej utworzono Ministerstwo Spraw Zagranicznych - pisze AFP ze stolicy Kosowa, Prisztiny.

Ile na prawdę trwały szkolenia na oficerów w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego? Według raportu płk. Reszki - 17 dni. - Efektywnie czas szkolenia był znacznie dłuższy - przekonywał w "Magazynie 24 godziny" prof. Andrzej Zybertowicz. - To i tak krócej niż kurs szycia - mówił gen. Marek Dukaczewski.

Produkcja wody butelkowanej jest "idiotyczna" i "moralnie nie do przyjęcia" - oświadczył brytyjski minister środowiska. Na reakcję nie musiał długo czekać - burmistrz Londynu wezwał do picia wody kranowej.

"Najlepszy kibel na Węgrzech" - to konkurs, będący częścią kampanii na rzecz higieny w publicznych toaletach. Do internetowego głosowania zachęca Węgrów reklama, w której właściciel sedesu traktuje go bez mała jak swoją... dziewczynę.

- Nic nas nie popycha do uznania niepodległości Kosowa - stwierdził w Magazynie "24 godziny" prof. Roman Kuźniar z Uniwersytetu Warszawskiego. Jego zdaniem, polskie uznanie niepodległości niczego nie zmieni, bo sprawa jest juz dokonana, tymczasem Polska ma powody, by nie ufać Kosowu.

- Rząd nic nie zrobił podczas pierwszych stu dni – krytykował w "Magazynie 24 godziny” Karol Karski (PiS). Nie wykluczył wniosku o odwołanie Zbigniewa Ćwiąkalskiego, w jego ocenie najgorszego ministra. – Jak PiS chce się w ten sposób ośmieszać, niech to zrobi – skomentował Andrzej Celiński (LiD).

- O, a klient taki zadowolony… Pewnie dlatego, że nas opuszcza? – zauważył pracownik banku, wypłacając mi resztkę pieniędzy z likwidowanego konta. I specjalnie się nie pomylił. Właśnie wdrożyłem w życie hasło „Take the money and run!” i zwiałem z banku aż się kurzyło.

Mauzoleum Lenina w Moskwie przez dwa najbliższe miesiące będzie nieczynne. Powód? Mumie wodza Rewolucji Październikowej trzeba umyć, na nowo zrobić makijaż i przebrać.

Zwycięzcy poniedziałkowych zapowiadają nowe rządy: - Pakistańska Partia Ludowa byłej premier Pakistanu Benazir Bhutto, będzie próbowała stworzyć koalicję z partiami przeciwnymi prezydentowi Pervezowi Musharrafowi - powiedział szef triumfującej partii Asif Ali Zardari.

Prawdopodobnie w czwartek Stany Zjednoczone podejmą próbę zestrzelenia swego satelity szpiegowskiego, którego orbita w niekontrolowany sposób obniża się - poinformowała we wtorek telewizja CNN, powołując się na źródła wojskowe.

- Dwa obrazy impresjonistów: Vincenta van Gogha i Claude'a Moneta, zrabowane z muzeum Fundacji E.G. Buehrlego w Zurychu, odnaleziono - poinformowała szwajcarska policja.

Sąd uniewinnił byłego szefa Agencji Wywiadu Zbigniewa Siemiątkowskiego. Był on oskarżony o bezprawne posiadanie tajnych notatek, w których mowa o rosyjskim szpiegu Władimirze Ałganowie. Jednocześnie sąd orzekł, że przez dwa lata nie może on mieć dostępu do tajemnic państwowych.

Pasażerowie katowickiego autobusu mogą mówić o szczęśliwym zbiegu okoliczności. Gdy ich autobus się zapalił, obok przejeżdżała straż pożarna. Strażacy "z marszu" ugasili pożar.

- Uznanie niepodległości Kosowa ma charakter precedensowy. A całe prawo międzynarodowe, według którego żyliśmy przez ponad 100 lat, ulega rozpadowi - ocenił pierwszy wicepremier Rosji Siergiej Iwanow.

Dotychczas, aby usunąć ślepą kiszkę pacjentowi w ruch szedł skalpel. Ale dzięki szwedzkim lekarzom już nie będzie to konieczne - udało im się bowiem usunąć kawałek jelita przez... usta.

- Zarzuty są nieprawdziwe. Przedstawiają stronniczy obraz kontrwywiadu, oparty o wymuszone zeznania - w taki sposób były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego Antoni Macierewicz skomentował medialne doniesienia, że za jego czasów oficerem SKW można było zostać nawet po 17 dniach.

Mniejszość serbska spaliła we wtorek dwa posterunki graniczne na północy Kosowa. Interweniowały wezwane na odsiecz przez kosowską policję natowskie siły pokojowe KFOR. Na szczęście obyło się bez ofiar.

- To przełom w praktyce stosowania tymczasowych aresztów w Polsce, wracamy do grupy krajów cywilizowanych - powiedział Marek Dochnal po orzeczeniu sądu apelacyjnego, który zdecydował we wtorek o tym, że lobbysta, podejrzany m.in o pranie brudnych pieniędzy pozostanie na wolności.