Najnowsze

Najnowsze

Szefowa resortu sprawiedliwości w gabinecie Leszka Millera została wyznaczona do prowadzenia rozprawy przeciw Janowi Widackiemu. Według "Rzeczpospolitej", prokuratorzy zapewne będą wnioskować o odsunięcie jej od orzekania w tej sprawie.

Od 2014 roku emeryci będą wybierali, który zakład emerytalny będzie zarządzał zgromadzonymi przez nich w OFE pieniędzmi - wynika z projektu ustawy o zakładach emerytalnych, o którym pisze "Gazeta Prawna".

Polski rząd porozumiał się z Cadbury Schweppes. Brytyjski gigant zainwestuje w naszym kraju ponad 250 milionów euro – dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Czy uczniowie będą niebawem zaczynać rok szkolny w środku wakacji? Bardzo możliwe, jeśli MEN przyjmie projekt zmiany kalendarza szkolnego opracowany przez dolnośląskie kuratorium - ponoć po konsultacjach z dyrektorami szkół....

Wtorek, 19 luty 21:00Według Gazety Wyborczej rząd wstrzymał się z decyzją uznania niepodległości Kosowa na prośbę Lecha Kaczyńskiego. W ocenie gości Magazynu 24 godziny takie zachowanie premiera względem Prezydenta świadczy, że organy władzy wykonawczej mogą mówić jednym głosem o polityce zagranicznej Polski. Gośćmi programu byli Stefan Niesiołowski z Platformy, Krzysztof Putra z Pis oraz Ryszard Kalisz reprezentujący Lewicę i Demokratów.

- Człowiek jest raczej dobry niż zły. Zwłaszcza na starość widać to wyraźnie. Nie znam osoby, która chciałaby opowiadać wnukom: "Wiesz kochanie, a dziadziuś to kradł i zabijał" - mówił profesor Władysław Bartoszewski podczas spotkania ze słuchaczami radiowej "Trójki" w dniu swoich 86. urodzin.

Minister sprawiedliwości z rządu Leszka Millera - teraz na powrót sędzia - Barbara Piwnik została wyznaczona do prowadzenia sprawy przeciwko Janowi Widackiemu - donosi "Rzeczpospolita". Widacki jest oskarżony m.in. o nakłanianie świadków do składania fałszywych zeznań.

- Księża są dziś podzieleni jak nigdy - widać to bardzo wyraźnie. Kilka miesięcy temu chciałem odejść z kapłaństwa, bo zrozumiałem, że moja obecność jest nie na rękę hierarchom - mówił w "Magazynie 24 Godziny" ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. - To prawda, że są podziały - ale jest też dyskusja - uspokajał ks. Jan Sikorski.

Wieczorny wypadek na przejeździe kolejowym w Kostrzynie Wielkopolskim. Pociąg staranował i doszczętnie zniszczył samochód osobowy, na szczęście obyło się bez ofiar.

Przejście graniczne Rawa Ruska-Hrebenne jest znów zablokowane. Mieszkańcy przygranicznych miejscowości z Ukrainy żądają szybkiego utworzenia 50-kilometrowej strefy małego ruchu granicznego oraz możliwości przekraczania granicy bez zbędnych formalności.

Prokuratura w Dallas w Teksasie ujawniła przechowywane od 1963 roku dokumenty związane z zabójstwem prezydenta USA Johna F.Kennedy'ego. Wynika z nich, że domniemany zabójca JFK nie działał sam.

Superłączność satelitarną, która ma umożliwić kontakt z prezydentem w strategicznych dla kraju sytuacjach, założą nam… Rosjanie. Pierwszy Rządowy samolot TU-154M od poniedziałku jest w Moskwie. Wojsko nie widzi problemu. - Po każdej takiej instalacji samolot jest sprawdzany - mówi portalowi tvn24.pl rzecznik sił powietrznych Wiesław Grzegorzewski. Także politycy przekonywali w Magazynie "24 godziny", że nie ma powodów do niepokoju.

Wstrząsające opowiadania włoskiej Żydówki Liliany Millu, która przeżyła obozy w Auschwitz i Ravensbrueck, trafiają w ręce polskiego czytelnika. Wydawnictwa Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau opublikowało "Dymy Birkenau".

Choć szczęście nie opuszcza go w życiu osobistym, to w polityce wiedzie mu się coraz gorzej. Prezydent Francji Nicolas Sarkozy od czasu zamieszkania w Pałacu Elizejskim 9 miesięcy temu nie miał jeszcze tak złych notowań.

Żołnierz Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Syrii nie żyje. Postrzelił się sam w miejscu zakwaterowania. - Na tym etapie śledztwa nie można jeszcze stwierdzić, czy był to nieszczęśliwy wypadek, czy samobójstwo - mówi rzecznik dowództwa operacyjnego sił zbrojnych, major Dariusz Kasperczyk.

- Jakie jest dziś wojskowe zabezpieczenie kontrwywiadu, skoro oficer dostawał stopień po 17 dniach? Antoni Macierewicz zniszczył kontrwywiad – oburzał się Ryszard Kalisz (LiD) w Magazynie "24 godziny". – Nieprawda, on zaczął budować normalne służby – denerwował się w odpowiedzi Krzysztof Putra (PiS).

Psy szarpiące się nawzajem, walczące o dominację i przestrzeń w zatłoczonych klatkach - to sceny, są codziennością w szczecińskim schronisku dla zwierząt. Jest przepełnione, a miejsca wciąż brakuje, bo nieodpowiedzialni właściciele coraz częściej porzucają niechcianych podopiecznych.

Prezydencki minister Michał Kamiński broni... harcerzy w kontrwywiadzie. - Harcerstwo to nie tylko chodzenie po lesie i zbieranie śladów, to dobra szkoła patriotyzmu. Do służby nie powoływano nastolatków, a tych, którzy w młodości byli harcerzami - tłumaczył w "Kropce nad i", komentując sprawę dziennikarskich doniesień ws. specsłużb.

Komisja etyki rozpatrzyła wniosek byłej żony Janusza Palikota i… odesłała go do marszałka Sejmu. Reprezentowana przez Romana Giertycha Maria Nowińska twierdzi, że jej były mąż mógł popełnić przestępstwo kłamiąc w oświadczeniu majątkowym.

Tego jeszcze nie grali! Na pewno nie w Korei Północnej. Bo nie dość, że w najbardziej zamkniętym kraju świata wystąpi Orkiestra Filharmonii Nowojorskiej, to jej koncert będzie transmitowany na żywo przez państwową telewizję.