Najnowsze

Najnowsze

Naruszenie nietykalności cielesnej oraz znieważenie policjantów, to zarzuty które może usłyszeć krewki mieszkaniec Hrubieszowa. Funkcjonariuszy, którzy mieli go zawieźć na 11 dni do więzienia, przywitał z paralizatorem w ręku.

Od 25 do 35 tys. Wietnamczyków przebywa obecnie w Polsce - wynika z raportu Międzykulturowego Centrum Adaptacji Zawodowej. Przez Polaków postrzegani są raczej pozytywnie. Cenimy ich bardziej niż np. Ukraińców, Białorusinów, Rosjan i Arabów.

Zbigniew Wassermann rozważa złożenie do prokuratury zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez wicepremiera Grzegorza Schetynę. - Ujawnił informacje na temat jednej z kobiet, która złożyła obciążające zeznania w sprawie prezydenta Olsztyna. Teraz mogą się pojawić naciski na tę kobietę, by wycofała oskarżenia - powiedział w TVN24 poseł PiS.

Białoruś odwołuje swego ambasadora z USA i jednocześnie zaleca amerykańskiemu ambasadorowi opuszczenie Mińska - podała agencja Interfax cytując białoruskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Wypadek w okolicach Rawicza w woj. wielkopolskim. Rozpędzone renault clio uderzyło w drzewo. 25-letni kierowca zginął na miejscu. O zdarzeniu portal tvn24.pl poinformowali nasi internauci poprzez platformę Kontakt TVN24.

W najbliższą sobotę policjanci ruchu drogowego zatrzymywanym do kontroli drogowej kobietom–kierowcom oraz pasażerkom pojazdów przekazywać będą materiały informacyjne zachęcające do bezpłatnych badań profilaktycznych.

8 osób zginęło, a 9 jest rannych w wyniku ataku na szkołę religijną na przedmieściach Jerozolimy - podały izraelskie służby ratownicze. Do zamachu przyznało się radykalne palestyńskie ugrupowanie Hamas.

Naczelna Prokuratura Wojskowa, CBA i żandarmeria wojskowa wykryły wielką aferę korupcyjną - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza". Pracownicy wojskowego Rejonowego Zarządu Infrastruktury w Zielonej Górze ustawiali za łapówki przetargi budowlane. - Sprawa ma charakter rozwojowy - mówił w TVN24 rzecznik CBA Tomasz Frątczak.

Czy te oczy mogą kłamać? - to pytanie zadają sobie ostatnio politycy. Nelly Rokita (PiS) zajrzała głęboko w oczy premierowi i dostrzegła, że straszą, choć ostatnio mniej. Janusz Palikot (PO) z kolei dojrzał w oczach posłanki PiS strach, manifestujący się "nadmiernym wybałuszeniem".

Majątek o wartości 300 milionów euro, należący do neapolitańskiej kamorry, skonfiskowała włoska policja - poinformowały w piątek media.

Internauta, który chciał sprzedać samochód przez internet, przez pomyłkę ustalił jego cenę na 2,80 zł. Zanim skorygował błąd, samochód znalazł nabywcę. Sprawa skończyła się w sądzie.

Kuriozalną uchwałę wydał sołtys małej wioski na południowym zachodzie Francji. Zakazał obywatelom umierać, na jej terenie, jeśli wcześniej... nie wykupią miejsca na cmentarzu. O podobnie kuriozalnym problemie wiemy dzięki naszemu internaucie.

W centrum Poznania, na rondzie Rataje, kilkunastotonowy TIR wjechał w tramwaj pełen pasażerów. Zawinił kierowca ciężarówki, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych ran.

Raz w poniedziałek i dwa razy w czwartek zatrzymali świętokrzyscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej 50-latka, który przewoził ukryte pod paletami z jajkami, alkohol i papierosy bez znaków akcyzy.

Domagamy się wypłaty zaległych pensji i podjęcia rozmów z załogą - oświadczyli pracownicy firmy RICO, która w tym tygodniu ogłosiła upadłość. Jeśli ich żądania nie zostaną spełnione - zapowiadają, że rozpoczną strajk okupacyjny.

Abchazja, separatystyczna republika na terenie Gruzji, zwróciła się do społeczności międzynarodowej o uznanie jej niepodległości. Jednocześnie Tbilisi protestuje przeciwko zniesieniu przez Moskwę wszystkich restrykcji wobec Abchazji - regionu, który od lat pozostaje poza kontrolą Gruzinów.

Areszt to nie bajka - nierzadko na widok więziennego jedzenia osadzony traci apetyt. "Doświadczył" tego pewien aresztant z Piotrkowa, który za podanie mu chleba - jak powiedział - "podchodzącego pleśnią" domaga się 100 tys. złotych odszkodowania.

Tuż po godzinie 8 rano, w centrum Częstochowy zderzyły się dwa samochody. O groźnie wyglądającym wypadku poinformował nas internauta, który na KONTAKT TVN24 przesłał zdjęcie z miejsca wydarzenia.