Najnowsze

Najnowsze

- Kampania prezydencka Aleksandra Kwaśniewskiego w 1995 roku mogła być nielegalnie finansowana przez biznesmenów ze Śląska - pisze "Rzeczpospolita", powołując się na zeznania byłego posła SLD Ryszarda Zająca.

- Prokuratura była wykonawcą politycznego zamówienia - mówi "Rzeczpospolitej" w swoim pierwszym wywiadzie po wyjściu na wolność Marek Dochnal. Lobbysta twierdzi, że wie, kto wysłał go do aresztu.

Dwa amerykańskie myśliwce zderzyły się w powietrzu podczas lotów treningowych nad Zatoką Meksykańską. Piloci przeżyli wypadek - poinformowała amerykańska armia.

Kandydaci do obywatelstwa Wielkiej Brytanii będą poddawani co najmniej rocznemu sprawdzianowi, aby wykazać się obywatelską postawą. Okres oczekiwania na paszport Zjednoczonego Królestwa wydłuży się do co najmniej sześciu lat.

- PiS przygotowało specjalną strategię ataku na sto dni rządu Donalda Tuska - czytamy w "Dzienniku". Jej podstawowy element to spot reklamowy, utrzymany w konwencji bajki o Czerwonym Kapturku, którego premiera jest zaplanowana na czwartek, po telewizyjnej "Wieczorynce".

Nastoletnia mieszkanka Holandii twierdzi, że widziała zaginioną Madeleine McCann w ubiegłym tygodniu we Francji. Policja francuska twierdzi, że dziewczyna się pomyliła.

Środa, 20 luty 21:00Paweł Graś wątpi, żeby Antoni Macierewicz stanął przed Trybunałem Stanu. - Jest w Platformie chęć i potrzeba szukania odpowiedzialnych za obecny stan rzeczy w służbach, ale nie wiem, czy taka odpowiedzialność Macierewicza jest możliwa - stwierdził w "Magazynie 24 Godziny" poseł PO. Goście TVN24 dyskutowali o środowej wypowiedzi Zbigniewa Chlebowskiego, który zasugerował, że PO będzie chciała postawić Antoniego Macierewicza przed Trybunałem Stanu.

- Igrzyska w Chinach to autorytarna heca - mówił w "Magazynie 24 Godziny" Zbigniew Romaszewski. - Politycy w swoich brudnych butach, nie wchodźcie na biały olimpijski dywan - grzmiał Jan Tomaszewski. Chiny oskarżane są o łamanie praw człowieka, czy zatem Polacy powinni pojechać na igrzyska olimpijskie? Problem budzi ogromne emocje.

Biuro Ochrony Rządu w nadzwyczajnym trybie awansowało na stopnie oficerskie 46 osób. Kursy trwały po 11 dni. Ostatni odbył się dwa tygodnie przed wyborami - ujawnia "Gazeta Wyborcza".

- Władimir Putin przyznał, że zbrodnia w Katyniu była zbrodnią stalinowską - powiedział w TVN24 Radosław Sikorski. Te słowa potwierdził Donald Tusk. Zdaniem Michała Kamińskiego taka deklaracja to nic nowego. - To samo przyznał 20 lat temu Michaił Gorbaczow - mówi prezydencki minister.

43-letni bezdomny Brytyjczyk, trzy lata mieszkał na lotnisku Gatwick. Został zatrzymany przez policję. W przyszłym miesiącu stanie przed sądem.

- W kwestii sporu polsko-rosyjskiego o Katyń wypowiedź Putina nie wnosi nic nowego - skomentował dla tvn24.pl prof. Andrzej Friszke. Podobnie twierdzi prof. Wojciech Roszkowski. - Co to znaczy zbrodnia stalinowska? Nie jest to kategoria prawna, a opisowo-polityczna - stwierdził.

Paweł Graś wątpi, żeby Antoni Macierewicz stanął przed Trybunałem Stanu, bo nie był konstytucyjnym ministrem. - Jest w Platformie chęć i potrzeba szukania odpowiedzialnych za obecny stan rzeczy w służbach, ale nie wiem, czy taka odpowiedzialność Macierewicza jest możliwa - stwierdził w "Magazynie 24 Godziny" poseł PO.

- Miałem pięć merytorycznych konferencji prasowych. O laptopie Ziobry powiedziałem tylko raz, a później odpowiadałem tylko na pytania dziennikarzy - stwierdził w "Kropce nad i" Zbigniew Ćwiąkalski.

Polska nie zbojkotuje Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, zapewnił minister sportu, Mirosław Drzewiecki. W odpowiedzi na apel organizacji World Solidarity, minister podkreślił, że dyskusja o łamaniu praw człowieka w Chinach powinna się odbyć, kiedy Pekinowi przyznano prawo organizacji Igrzysk.

Pięć lat łagru grozi dziennikarzowi z Permu, Igorowi Awierkijewowi za porównanie prezydenta Rosji Władimira Putina do Adolfa Hitlera.

Syn prezydenta Francji, Nicolasa Sarkozy, idzie w ślady ojca i próbuje swoich sił w polityce. W przyszłym miesiącu będzie startował w wyborach samorządowych.

- Cieszą nas pochwały prezydenta, mnie osobiście też spotkało parę ciepłych słów. Nie wpadam z tego tytułu w zachwyt, tak jak nie wpadałem w panikę, gdy mnie nadmiernie krytykowano, czy nawet szkalowano - mówił w wywiadzie dla TVN24 Radosław Sikorski. Szef MSZ komentował również sprawę tarczy antyrakietowej, Iraku i "zagranicznej polityki uśmiechów".

Serbski minister spraw zagranicznych powiedział w środę w Strasburgu, że skoro większość państw Unii Europejskiej chce uznać niepodległość Kosowa, to on wątpi w przyspieszenie integracji swojego kraju ze wspólnotą.