Najnowsze

Najnowsze

Są pierwsze komentarze po zestrzeleniu przez USA uszkodzonego satelity. Moskwa podejrzewa, że operacja była jedynie przykrywką dla próby amerykańskiej tarczy przeciwrakietowej, a Chińczycy zarzucają Waszyngtonowi "niebezpieczne kosmiczne ambicje"

PiS chce zmiany konstytucji i wzmocnienia pozycji prezydenta. - Jego mandat pochodzi z wyborów powszechnych i dlatego prezydent powinien mieć większe prerogatywy - mówił w TVN24 rzecznik PiS Mariusz Kamiński.

- Antoni Macierewicz ma dużą zdolność, jeśli chodzi o likwidowanie czegoś, niszczenie. Niestety ma trudność z tworzeniem czegoś w to miejsce - powiedział w TVN24 Janusz Zemke z LiD. Dodaje, że nie jest możliwe postawienie go przed Trybunałem Stanu, czego chcą posłowie PO

Jest szansa na stabilizację w Kenii. Władze zgodziły się na utworzenie stanowiska premiera. Rozwiązania, które gwarantowałoby podział władzy domagała się opozycja. Do tej pory pracami rządu kierował prezydent.

Zebra ucieka z zoologicznej klatki, atakuje zwiedzających, w końcu pada postrzelona przez strażników - tak było w środę w tokijskim zoo. jednak krew się nie polała, bo zebra była... z papieru. A cała akcja to tylko ćwiczenia na wypadek trzęsienia ziemi.

- Nie przyjmuję zarzutów, że po 100 dniach wciąż nie ma irlandzkiego cudu. Sukces cywilizacyjny jest możliwy i pozostaje naszym celem, ale nie w tak krótkim czasie - mówi w rozmowie z "Faktem" premier Donald Tusk

Słońce, Ziemia i Księżyc ustawiły się w jednej linii. W nocy z środy na czwartek można było obserwować całkowite zaćmienie Księżyca.

Pożar w stadninie koni w Załomiu pod Szczecinem. Przechowywane na strychu siano zapaliło się, a wkrótce potem ogień objął część stajni. Koniom nic się nie stało.

Koniec darmowych podróży dla posłów? Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski zlecił rewizję wydatków Kancelarii Sejmu na transport parlamentarzystów. W ubiegłym roku na przeloty samolotami Kancelaria Sejmu wydała ponad 6 milionów złotych - pisze "Dziennik".

Barwne sztandary, kolorowe balony i tysiące pielgrzymów - Meksykanie oddali hołd Maryi z Gwadelupy. Wierni uczestniczyli w kolorowej procesji i modlili się w bazylice przed obrazem Matki Boskiej.

PiS przygotowało medialną niespodziankę na sto dni rządu Donalda Tuska. "Dziennik" dotarł do spotu reklamowego, którego premiera telewizyjna jest zaplanowana na czwartek po "Wieczorynce" w TVP1. Nieprzypadkowo, bo materiał utrzymany jest właśnie w konwencji bajki o Czerwonym Kapturku.

Podwyżki na stacjach już ruszają. Na razie powoli, ale w sezonie letnim kierowcy złapią się za kieszeń - przewiduje "Puls Biznesu".

- Rząd nigdy nie otrzyma zgody społeczeństwa, a także związków zawodowych na zabranie rencistom 21 mld zł - ostrzegł w rozmowie z "Trybuną" Jan Guz, przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych, komentując informujący o przygotowywanym z Ministerstwie Pracy projekcie nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

Prokuratura zwraca dr. Mirosławowi G. alkohole i wieczne pióra, które CBA przedstawiało jako dowody korupcyjnej działalności kardiochirurga, a Zbigniew Ziobro robi wszystko, by nie stanąć w sądzie twarzą w twarz z oskarżanym przez siebie lekarzem - pisze "Gazeta Wyborcza".

- Polacy powinni mieć możliwość wypowiedzenia się w referendum na temat ewentualnego przyjęcia bądź nie traktatu reformującego UE - mówi w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" dr Urszula Krupa, eurodeputowana i inicjatorka projektu ogólnonarodowego referendum w sprawie ratyfikacji traktatu reformującego UE.

- Nie przyjmuję zarzutów, że po 100 dniach wciąż nie ma irlandzkiego cudu. Sukces cywilizacyjny jest możliwy i pozostaje naszym celem, ale nie w tak krótkim czasie - mówi w rozmowie z "Faktem" premier Donald Tusk.

- Chcąc się leczyć, Polacy są zmuszeni do korzystania z płatnych prywatnych usług medycznych - pisze "Rzeczpospolita". Dlatego obroty świadczących jest firm rosną bardzo szybko, a największe z nich odnotowały w ubiegłym roku rekordowe 30-40 proc. zwyżki przychodów.

- Marszałek musi pilnować, aby niektóre kwestie rozwiązań systemowych proponowanych przez posłów nie zastąpiły działań rządowych - mówi "Gazecie Prawnej" marszałek Sejmu Bronisław Komorowski.

Konserwatorzy zabytków z Będzina, Sosnowca i Dąbrowy Górniczej postanowili stworzyć Park Kultury Militariów Zagłębia. Wpadli na ten pomysł, kiedy dowiedzieli się o odkryciu kolejnych bunkrów w będzińskiej dzielnicy Grodziec, odnalezionych przez członków Stowarzyszenia Pro Fortalicium. Są to schrony przeciwlotnicze - pisze "Dziennik Zachodni".

Najwyższe podwyżki w 2007 r. dostali pracownicy najniższego szczebla: pokojówki, kelnerzy, budowlańcy. Powód? Ludzi wykonujących te zawody najbardziej u nas brakuje - wyjaśnia "Metro".