Najnowsze

Najnowsze

Mimo że Polacy krytycznie oceniają pierwsze sześć miesięcy rządu Donalda Tuska, wskazując na nierealizowanie wcześniejszych obietnic, to PO i tak w sondażach pozostaje zdecydowanym liderem. Według sondażu TNS OBOP, gdyby wybory odbyły się w ostatnią niedzielę maja, na PO głosowałoby 54 proc. badanych.

Partia związana z prezydentem Gruzji wygrała wybory parlamentarne. Wg exit-polls, Zjednoczony Ruch Narodowy zdobył 63 proc. głosów. W dniu wyborów, na pograniczu z separatystyczną Abchazją doszło do ataków na autobusy, którymi Gruzini jechali, by oddać głosy. Tbilisi oskarża o atak abchaskich separatystów. Suchumi zaprzecza.

- Wygląda na to, że premier Donald Tusk pracuje tylko w długie weekendy - zauważył Wojciech Olejniczak. W ten sposób szef SLD odniósł się do planowanej na piątek konferencji prasowej premiera, podsumowującej pierwsze pół roku rządu.

Łódzki sąd okręgowy zdecydował, że obwiniany o łapówkarstwo Jarosław Pinkas, wiceminister zdrowia za czasów rządu PiS, może wyjść z aresztu. Warunkiem jest wpłacenie w ciągu tygodnia 200 tysięcy złotych.

- Przyjmuję Waszą krytykę, jeśli chodzi o moją osobę, ale tonu komentarzy pod adresem naszych zagranicznych partnerów już nie. Bądźcie dla nich bardziej oględni - apelował do dziennikarzy Donald Tusk, który odniósł się w ten sposób do uszczypliwych uwag na temat "wyprawy życia" premiera i przyjętego przez niego orderu "Słońca Peru".

Niedawna śmierć 3,5-rocznego Bartka, skatowanego przez konkubenta jego matki, wstrząsnęła całą Polską. W Sejmie powstaje projekt, który ma zapobiec przemocy wobec dzieci. Ma to być "komputerowy system śledzenia losów dziecka", gdzie znajdą się informacje m.in. o domowych awanturach, siniakach i śladach pobicia na ciele dziecka.

Strajk francuskich rybaków przybiera na sile. Rybacy, w proteście przeciwko rosnącym cenom oleju napędowego blokują dojazdy do składów paliwa i wejścia do portów. Komunikacja promowa między Francją i Wielką Brytanią jest częściowo wstrzymana.

- To nie była wycieczka. Czy można jechać na wycieczkę do kraju, w którym toczy się wojna? - bronili się samorządowcy zachodniopomorskiej PO. Wojewoda zachodniopomorski przedstawiał z kolei dowody spłaty przyznanego mu uposażenia. Tłumaczył też, że wizyta zaowocuje ścisłą współpracą gospodarczą z irackim regionem.

Szef klubu PO Zbigniew Chlebowski złoży wniosek o zawieszenie na trzy miesiące Janusza Palikota w prawach członka klubu. - Wypowiada się skandalicznie. Przelała się czara jego występków - argumentuje PO. PiS: - PO, która pozwalała pajacować Palikotowi, chce go ukarać za wypowiedzi o rządzie.

O pożarze w centrum Wrocławia już pisaliśmy. Jednak na skrzynkę Kontakt TVN24 ciągle napływają zdjęcia i filmy z tego zdarzenia. Nagranie płonących baraków z ulicy Kościuszki dostaliśmy od Jakuba.

Dwa lata więzienia i pięcioletni zakaz wstępu na mecze piłkarskie - to pierwsze wyroki dla pseudokibiców GKS-u Katowice, którzy w marcu starli się z policją na dworcu PKP w Tarnowie.

Chęć posiadania dziecka to nie pragnienie stricte kobiece czy męskie, tylko ludzkie - twierdzi 34-letni Thomas Beatie, który za sześć tygodni urodzi córeczkę

Chińscy ratownicy uratowali kobietę, która przez dziewięć dni była uwięziona pod gruzami. Takich radosnych informacji z Chin jest jednak coraz mniej. Liczba ofiar ubiegłotygodniowego wielkiego trzęsienia ziemi przekroczyła juz 41 tysięcy.

Trzyipółletni Bartek, zakatowany - jak podejrzewa prokuratura - przez konkubenta matki, miał rodzeństwo. Jedno z dzieci, dwumiesięczna dziewczynka, tajemniczo zaginęło 11 lat temu. Nikt się nie zainteresował losem dziecka. Sprawa wyszła na jaw dopiero przy kolejnej tragedii.

Pionierska operacja w warszawskim szpitalu przy Lindleya. Lekarze znaleźli sposób na to, by organizm chorego znów zaczął produkować insulinę. To może odmienić życie cierpiących na cukrzycę, których tylko w Polsce jest ok. 2,5 miliona.

Kryzys, który przez półtora roku spychał Libańczyków ku wojnie domowej, został zażegnany. Twierdzą tak przynajmniej przedstawiciele opozycyjnego szyickiego Hezbollahu i koalicji rządowej, którzy zawarli porozumienie o podziale władzy.

Rząd w Tel Awiwie potwierdził, że Izrael prowadzi "niebezpośrednie" rozmowy pokojowe z Syrią - krajem, z którym od kilkudziesięciu lat są formalnie w stanie wojny. Jednocześnie premier Ehud Olmert zaproponował, by wobec Iranu, który prowadzi prace nad programem nuklearnym, zastosować blokadę morską.