Najnowsze

Najnowsze

Jak informuje "Gazeta Wyborcza", służby bezpieczeństwa wietnamu wykorzystują umowę z Polską do prześladowania opozycjonistów żyjących nad Wisłą.

Od grudnia liczba zachorowań na grypę w Warszawie wzrosła o 100 proc. Tylko w zeszłym tygodniu 3 tys. osób zachorowało na nią w województwie mazowieckim.

Szykuje się przełom w sprawie składu sejmowej komisji ds. służb specjalnych - donosi "Rzeczpospolita". PiS chce zgłosić kandydatury Antoniego Macierewicza i Zbigniewa Wassermanna, a po spodziewanej kolejnej awanturze, zgłosić ostatecznie tylko Wassermanna. Takie rozwiązanie popiera podobno PO.

- To kij o dwóch końcach, i tym drugim końcem kiedyś dostaną po głowie - tak Władimir Putin ocenił decyzje państw, które uznały niepodległość Kosowa. Kilka godzin wcześniej Dmitrij Rogozin, ambasador Rosji przy NATO zasugerował, że Moskwa użyje siły, jeśli UE i NATO wejdą w konflikt z ONZ w sprawie Kosowa.

Szef MSZ Radosław Sikorski jeszcze dziewięć miesięcy temu przestrzegał przed islamizacją Kosowa, mówił o wypalonych serbskich domach i złoconych meczetach wybudowanych za pieniądze islamskich fundamentalistów, a dziś jest jednym z orędowników uznania jego niepodległości.

Byli żołnierze Wehrmachtu handlują zdjęciami z warszawskiego getta - alarmuje dziennik "Polska". Cena za taką "pamiątkę" waha się od 100 do 400 euro.

- Już dwa lata temu, gdy nie było wiadomo, że dojdzie do wyborów, obiecał mi: "Nawet jeśli wygracie, nie myślcie, że przeprowadzicie jakąkolwiek ustawę" - tak o swych relacjach z prezydentem opowiada w wywiadzie dla "Dziennika" Donald Tusk.

Jak stać się wielkim snobem? Wystarczy nabyć butelkę koniaku za "jedyne" milion funtów. Drogocenny trunek wypuściła na rynek jedna z meksykańskich destylarni.

Prezydent Turcji Abdullah Gul podpisał kontrowersyjną poprawkę konstytucyjną umożliwiającą studentkom noszenie islamskich czadorów na uniwersytetach. Ustawę przyjął blisko dwa tygodnie temu parlament kraju.

Brytyjscy żołnierze dokonali egzekucji na irackich jeńcach w południowym Iraku - twierdzą dwaj adwokaci grupy Irakijczyków.Na dowód swoich słów zaprezentowali relacje świadków, fotografie zwłok i świadectwa zgonu rzekomo zamordowanych jeńców.

Choć na zewnątrz środek zimy i sypie śnieg, w tropikach Nowojorskiego Ogrodu Botanicznego rozpoczął się doroczny pokaz orchidei, uważanych przez wielu florystów za najpiękniejsze kwiaty świata.

26 tureckich żołnierzy zginęło w pierwszym dniu walk z oddziałami PKK - podają źródła autonomii kurdyjskiej. Anonimowi urzędnicy w Ankarze twierdzą, że ofensywa wymierzona w bazy Partii Pracujących Kurdystanu na terytorium Iraku potrwa 15 dni. USA i ONZ apelują do Turków, by w atakach nie ucierpieli cywile.

Błąd dziennikarza z agencji Interfax wstrząsnął światową opinią publiczną. Słowa ambasador Rosji przy NATO Dmitrija Rogozina zinterpretował on tak, że wynikało z nich, że Moskwa grozi "użyciem siły" ws. Kosowa. Już kilka godzin później Interfax zdementował te informacje.

- Obecność Izraela w naszym regionie jest tylko tymczasowa i nie może być kontynuowana - grzmiał na wiecu w Bejrucie lider libańskiego Hezbollahu Hassan Nasrallah.

- Jestem zaskoczona prezentacją PiS, bo pokazali nas jako trzech dobrych bohaterów "Matrixa" - to właśnie oni wyprowadzili ludzkość z wirtualnej rzeczywistości - dziwiła się w "Magazynie 24 Godziny" TVN24 "bohaterka" prezentacji PiS, Julia Pitera (PO). - Każdy może mieć gorszy dzień - tłumaczył się za partyjnych kolegów Tomasz Dudziński. Poseł PiS obiecał, że dopilnuje, by Mariusz Kamiński i Adam Hofman jeszcze raz uważnie obejrzeli film.

Donald Tusk to Laluś, Jarosław Kaczyński - Gargamel, Lech Kaczyński to Śpioch, a Waldemar Pawlak - Ważniak. Na takie porównanie polityków do Smerfów Andrzeja Leppera naprowadziła wnuczka. Zdaniem szefa Samoobrony, politycy zarówno koalicji, jak i opozycji "bawią się w piaskownicy" zamiast rozwiązywać rzeczywiste problemy społeczeństwa.

Aktorzy, producent i "główny bohater", reżyser Andrzej Wajda są już w Los Angeles. Na dwa dni przed wielką galą "Katyń" prowadzi w oscarowym rankingu "New York Timesa". Pozostaje się cieszyć... i czekać. Bo pierwszy w historii Oscar dla polskiego filmu fabularnego nigdy nie był jeszcze tak blisko.

Na klatce schodowej jednego z bloków przy ulicy Walecznych na warszawskiej Saskiej Kępie znaleziono ciało 48-letniego mężczyzny. W jego kierunku oddano pięć strzałów. Dwa z nich trafiły w klatkę piersiową ofiary.

Gdyby premier Donald Tusk poważnie myślał o zmianie konstytucji, to by przedstawi projekt, ale Platforma takiego nie ma - ocenił Adam Bielan w programie "Bohater tygodnia" TVN24. Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości stwierdził, że w roli "matriksowego" Neo widziałby Jarosława Kaczyńskiego, a nie Donalda Tuska.