Najnowsze

Najnowsze

Nie wyczerpujący życiorys i dobrze udokumentowana droga kariery, nie wykształcenie, najważniejsze aby w ogóle CV dostarczyć ewentualnemu przyszłemu pracodawcy. I tak przyjmą. Jak podaje "Metro", są już firmy w Polsce, które przyjmują pracowników bez żadnych wymagań

Nie jest pewne, czy zdążymy wybudować na czas drogi na Euro 2012. Wykonawca i inwestor, czyli resorty transportu i finansów nie są na razie w stanie dojść do porozumienia - informuje "Rzeczpospolita". A kasa Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad jest pusta...

Zamiast zwiększenia liczby patroli na ulicach, mamy do czynienia z masową ucieczka policjantów ze służby - alarmuje "Super Express". Rząd zapowiadał wzrost sił dbających o publiczne bezpieczeństwo, statystyki mówią co innego. Co gorsza, ci, którzy zostają, zamiast patrolować ulice i osiedla, mają inne zajęcia konwojują na przykład zatrzymanych do sądów 24-godzinnych.

Wtorek, 8 maja, 21:00 Przemysław Gosiewski nowym wicepremierem. Zdania na temat tej nominacji są podzielone. Opozycja nie szczędzi krytyki, Samoobrona przyjmuje wszystko z "dobrodziejstwem inwentarza", a partyjni koledzy nowego wicepremiera cieszą się i go zachwalają.

8 majaZdaniem szefa Platformy Obywatelskiej nowa inicjatywa byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego - Ruch na Rzecz Demokracji - jest tylko polityczną próbą "wzmocnienia pozycji SLD na rynku".

Zagorzały miłośnik twórczości J. K Rowling nie mógł się doczekać na siódmy, ostatni tom przygód Harrego Pottera, więc... sam go napisał. Swoją twórczość opublikował w Internecie. Jak pisze "The Sun", wiele osób dało się nabrać.

Ach, gdybyśmy tylko mieli 460 posłów takich, jak Przemysław Gosiewski, Polska byłaby krainą mlekiem i miodem płynącą. Złośliwi dodadzą, że wazeliną - również.

Wtorek, 8 maja, 17:30 - To jest dobra nominacja - tymi słowami w gronie wicepremierów powitał Przemysława Gosiewskiego Andrzej Lepper, gość magazynu "24 godziny" w TVN24. Szef Samoobrony uważa, że współpraca między nimi będzie się dobrze układała.

Artur Zawisza może wkrótce stracić stanowisko szefa komisji bankowej. - Toczy się w tej sprawie dyskusja - powiedział tvn24.pl członek komisji Adam Hofman. - Zawiszę ma zastąpić właśnie Hofman - mówi nam nieoficjalnie jeden z posłów PiS. Ten jednak takiej informacji na razie nie chce potwierdzić.

Wiem, wiem... Już dawno nie pisałem. Moja wina. A właściwie wina lenistwa. Kilka dni wolnego i człowiek myśli że wolno mu wszystko. Jak sobie siądzie na balkonie, w słońcu i czyta książkę to już jest spełnienie marzeń. Ale tak naprawdę, to chyba jest! Siedzimy se... nic się nie dzieje... - słynny skecz jednego z kabaretów stał się moim wyznacznikiem kilku wolnych dni.

- Przemek Gosiewski naszym przyjacielem jest - śpiewa Zbigniew Girzyński i zaraz dodaje: - I wicepremierem. W wokalnym występie posła PiS-u wspierają sejmowi dziennikarze którzy wystąpili w roli chórku.

Ludwik Dorn jest pewien, że w świetle prawa Bronisław Geremek powinien stracić mandat eurodeputowanego. Dorn postanowił opublikować korespondencję między byłym szefem polskiej dyplomacji, a Państwową Komisją Wyborczą. Ma ona wskazywać, że Geremek nie był świadomy co do swojej sytuacji prawnej.

Zagrożone sepsą są tylko te osoby, które miały bezpośredni kontakt z DJ-em podhalańskiej dyskoteki "Dragon" - uspokaja Rita Lech-Jówiakowska z tarnowskiego sanepidu. Dodaje jednak, że osoby, które czują się zagrożone, powinny zgłosić się do swojego lekarza.

Nauczyciele alarmują, że ze szkolną dyscypliną jest coraz gorzej. Wielu z nich przyznaje się do bezradności i uważa, że do szkół powinny wrócić kary cielesne - pisze "Dziennik".

18 lat to już czas, gdy wkracza człek w wiek odpowiedzialny - tyle kończy dzisiaj "Gazeta Wyborcza". Redakcja dziękuje Czytelnikom, że tyle lat z gazetą wytrwali, dziękuje swoim przyjaciołom, autorom i współpracownikom, bez których - jak pisze - nie byłaby "GW" tym, czym jest.

Firmy zajmujące się ubezpieczaniem kredytu kupieckiego zaczynają bić na alarm - zauważa "Gazeta Prawna". Boom gospodarczy ma też bowiem swoją czarną stronę. Rośnie liczba oszustw i wyłudzeń. Tylko co piąta transakcja między firmami jest ubezpieczona.

Polscy przedsiębiorcy, sprowadzający tańsze leki od hurtowników z innych krajów Unii, mogą się cieszyć - pisze "Rzeczpospolita". Po najnowszym wyroku Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości operacja ta będzie znacznie szybsza i łatwiejsza niż dotychczas.

Gliniarze są wściekli. Jeśli ścigając bandytów zbyt mocno depną na pedał gazu w swoich radiowozach, i przekroczą normy zużycia paliwa, muszą płacić kary - donosi "Super Express".

SKOK wypływają na szerokie wody. Uzbroją członków w karty i bankomaty. Dzięki giełdzie - twierdzi "Puls Biznesu".