Najnowsze

Najnowsze

Ma szesnaścioro dzieci i jest szczęśliwa. Czuje, że jest do tego stworzona. To jej powołanie. Druga ma czternaścioro dzieci i gdy zrobiła sobie krótką przerwę, źle się z tym czuła. Mówi, że lubi być w ciąży. Trzecia ma czwórkę dzieci i więcej nie chce, bo sama ma kilkanaścioro rodzeństwa i matka nigdy nie miała dla niej czasu. Wkurza ją, że inne mamy patrzą na nią z mieszaniną troski (bo może jest chora?) i pogardy, gdy słyszą, że ma tylko czwórkę (nieustająca licytacja). Wkurza ją presja otoczenia i zniewolenie kobiet. Czwarta ma pięcioro i pretensje do męża, że on nie chce na razie więcej.

Centralny Ośrodek Sportu odwołał zaplanowane na czwartek rozmowy z kupcami ze Stadionu X-lecia w Warszawie. Zdaniem dyrekcji COS, po definitywnej decyzji ministra sportu o nieprzedłużaniu umowy z dzierżawiącą obiekt firmą Damis, dalsze rozmowy niczego już nie zmienią. Najpóźniej do 30 czerwca kupcy będą musieli opuścić teren, na którym w przyszłości ma stanąć stadion narodowy.

Marszałek sejmu Ludwik Dorn zapowiada, że zwróci się do prawników o opinię dotyczącą zapowiedzi Hanny Gronkiewicz-Waltz, że nie stanie ona przed komisją bankową. Była szefowa NBP, w liście do marszałka napisała, że nie ma podstaw prawnych, by musiała stawić się przed komisją śledczą ds. banków i dlatego na wyznaczone przesłuchanie nie przyjdzie.

Jestem wstrząśnięty przypadkiem Janet Johnson. Takie rzeczy dzieją się w naszym katolickim kraju? Spodziewam się, że stanowisko w tej sprawie zajmie polski Kościół. Oczekuję stanowiska prezydenta i premiera. To, co stało się Janet, rzuca się straszliwym cieniem na nas wszystkich, na wszystkich Polaków.

Bre Bank wyłoży na flotę kilkadziesiąt milionów złotych. To będzie jedno z większych zamówień w branży - pisze "Puls Biznesu"

Ogólnopolską sieć około 100 sklepów pod wspólną zakonną marką zakładają benedyktyni z krakowskiego Tyńca - pisze "Gazeta Wyborcza".

Kaseta i magnetofon - przez kilkanaście lat główne symbole rynku muzycznego - nieubłagalnie znikają z obiegu. Sieciom handlowym nie opłaca się już dla nich trzymać miejsca na półkach - pisze "Gazeta Wyborcza".

Rekordowy wzrost gospodarczy. Silnie rosnący eksport. Znaczny spadek deficytu budżetowego. Na to wszystko pracuje tylko co druga osoba w wieku produkcyjnym - pisze "Gazeta Wyborcza".

Trybunał Konstytucyjny rozpoczyna dziś prace nad zbadaniem konstytucyjności ustawy lustracyjnej. Prezes IPN Janusz Kurtyka nie chce jednak wypowiadać się w tej sprawie, by jego słowa zostały odebrane, jako forma nacisku na TK. Komentuje natomiast postawę środowisk dziennikarskiego i naukowego wobec lustracji: - W latach 70. i 80. ponad 40 procent współpracowników SB, to osoby z wyższym wykształceniem. I to może być jeden z motywów ich sprzeciwu - mówi "Rzeczpospolitej"

Polacy spłacający kredyty we frankach szwajcarskich przez ostatnie miesiące zacierali ręce, bo wraz ze spadającym kursem franka obniżała im się miesięczna rata. Nie chcieli słyszeć o ich zamianie na kredyty złotówkowe, oprocentowane nieco wyżej, których raty nie malały - pisze "Dziennik".

Ciężkie czasy nastały dla pracowników starostwa powiatowego w Gorzowie Wielkopolskim popalających w godzinach pracy. Ich szef postanowił rozliczać ich z przerw na papierosa. Za każdym razem, gdy wychodzą do palarni, muszą w specjalnym zeszycie zapisać, ile czasu tam spędzili - pisze "Dziennik".

Samoobrona i Prawica RP naciskają na PiS, by uchwalić ustawę ograniczająca budowę centrów handlowych i marketów. Według rządu przepisy będą sprzeczne z prawem UE. Mimo to PiS je poprze - uważa "Gazeta Wyborcza".

Żona posła i rzecznika Samoobrony Mateusza Piskorskiego już wkrótce może zostać szefem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR). Andrzej Lepper nie widzi nic złego w tym, żeby fotel prezesa dostała żona posła jego partii - pisze "Dziennik".

O tragedii w domu pomocy społecznej donosi Super Express. Opisuje on gehennę 82-letniego pensjonariusza domu starców we Włościborzu, który umarł po przewiezieniu z domu opieki do szpitala.

Kawiarnia koło Stadionu Dziesięciolecia w Warszawie podczas piłkarskich mistrzostw Euro 2012 na pewno przyniesie wielkie zyski. Lokal ten kupił Instytut ks. Henryka Jankowskiego. Będzie tam mieścić centrum biznesowo-kulturalne - pisze "Dziennik"

Trybunał Konstytucyjny ma zając się dziś ustawą lustracyjną. Zanim rozpozna wnioski SLD i RPO, Trybunał zajmie się kolejnym wnioskiem marszałka Sejmu o odroczenie rozprawy. Część pracodawców przyjmuje oświadczenia od pracowników, ale nie przesyła ich jeszcze do IPN. Co stanie się z nimi, jeśli TK zakwestionuje ustawę?- zastanawia się "Życie Warszawy"

Rząd miał dwa lata, aby poinformować polskich konsumentów, że ryby z Bałtyku mogą zawierać rakotwórcze dioksyny. Taki obowiązek nałożyła na nas Unia Europejska. Powinien, ale tego nie zrobił - twierdzi "Życia Warszawy"

Kto jest obywatelem, ten jest Polakiem, a kto nie ma obywatelstwa, ten już Polakiem nie jest - pisze "Nasz Dziennik" Prawo jest prawem i jest bezlitosne.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów kwestionuje sprzedawane w sklepach zabawki zagrażające życiu dzieci, uczulające kosmetyki itp. To co po interwencji UOKiK znika z półek - pojawia się następnie na aukcjach w sieci. Prywatni sprzedający są bezkarni - pisze "Metro".