Najnowsze

Najnowsze

Działaczki Zarządu Krajowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych startowały w ostatnich latach w wyborach z list dzisiejszych partii opozycyjnych. Wiceprzewodnicząca OZZPiP Longina Kaczmarska aktywnie działała w SLD - ujawnia "Wprost".

W wielu ocenach rezultaty nocnych negocjacji w Brukseli to zwycięstwo. Przeciwnicy ostrej walki o pierwiastek są zadowoleni z rezultatów, na własne oczy widziałam, jak politycy SLD szczerze gratulowali premierowi i prezydentowi, chwaląc ich umiejętności negocjacyjne. Dla mnie, ten sukces jest umiarkowany.

Tony Blair, szef brytyjskiego rządu, złożył pożegnalną wizytę w Watykanie. Ustępujący premier rozmawiał z papieżem m. in. o szczycie w Brukseli.

Pielęgniarki, okupujące kancelarię premiera, popełniają przestępstwo - przypomniał w sobotę na konferencji prasowej w Warszawie premier Jarosław Kaczyński.

W Stanach Zjednoczonych przyszła na świat dwugłowa jaszczurka. Gad należy do gatunku "smoków brodatych", pochodzących z Australii.

Polska walczyła o system pierwiastkowy dla dobra Europy - podkreśla premier Jarosław Kaczyński. Szef rządu uważa, że wśród możliwych rozwiązań kompromisowych pierwiastek był dla Polski "słabszym wyjściem", niż to co zostało osiągnięte.

Mężczyzna podejrzewany o brutalny gwałt na 7-latce został zwolniony, bo dziecko nie rozpoznało jego wizerunku. Policja wciąż szuka sprawcy – poinformowali prowadzący śledztwo pilscy prokuratorzy.

Godziny kuluarowych rozmów, niekończące się negocjacje, korowód niedopowiedzeń, gróźb, przecieków i dementi - wytrawni politycy na szczycie Unii Europejskiej czuli się jak ryby w wodzie. Z całego szumu istotne informacje musieli wyciągać dziennikarze. Ale czasem po prostu brakowało im sił...

Polska, która zepchnęła szczyt na krawędź katastrofy, na mecie negocjacyjnego maratonu zobaczyła w sobie zwycięzcę - ironizują niemieckie media. Polskiemu rządowi zarzucają egoizm.

W wyniku operacji sił NATO w ciągu ostatnich dni w Afganistanie zginęło co najmniej 90 cywilów. Oburzenie wyraża już nie tylko ulica, ale nawet lojalny sojusznik Waszyngtonu prezydent Hamid Karzaj.

Wojciech Olejniczak pogratulował prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu i premierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, że "walczyli mocno, ale wtedy, kiedy trzeba było, potrafili się wycofać".

Już w październiku państwa Unii Europejskiej mogą zaaprobować Traktat Reformujący - poinformował premier Portugalii, która przewodniczy UE w drugim półroczu.

Podlaska policja ustala okoliczności śmierci 42-letniego policjanta w Mońkach. Wszystko wskazuje, że popełnił samobójstwo, strzelając sobie w głowę z broni służbowej.

Podczas szczytu Unii Europejskiej prezydent Litwy Valdas Adamkus był jednym z najważniejszych graczy politycznych - akcentuje w litewski dziennik "Lietuvos Rytas" w publikacji pt. "Dla przywódcy Litwy - rola architekta przyszłości Europy".

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego bada związki doradcy szefa Samoobrony Mikoły Hinajły z rosyjskim wywiadem - donoszą "Rzeczpospolita" i "Dziennik".

Polski prezydent Lech Kaczyński i jego brat bliźniak premier Jarosław Kaczyński "zgodzili się na kompromisową formułę dopiero, gdy zostali postawieni wobec ultimatum niemieckiej kanclerz Angeli Merkel" - pisze brytyjski "Financial Times".