Najnowsze

Najnowsze

- Powinniśmy obstawać przy głównym postulacie, a nie pod presją przyjmować nowe rozwiązania - uważa Jacek Saryusz-Wolski (PO). Jego zdaniem, polska propozycja dotycząca obowiązywania traktatu nicejskiego do 2020 r. to "pułapka negocjacyjna".

Ruszyło śledztwo ws. fundacji Amicus Europae - informuje RMF FM. Pierwszym przesłuchanym w ujawnionej przez tvn24.pl sprawie finansowania fundacji przez Wiktora Pinczuka był Zygmunt Wrzodak.

"Brutalna strategia", "bestialska nienawiść do Niemiec", "władza blokowania" - tak postawę Polski na szczycie Unii Europejskiej w Brukseli określa piątkowa włoska prasa. Największe dzienniki nie pozostawiają na polskich władzach suchej nitki, zarzucając im nienawiść i nacjonalizm.

Tylko jedna z czterech pielęgniarek okupujących Kancelarię opuści budynek na rozmowy z premierem. Jeszcze w nocy Jan Dziedziczak twierdził, że wyjdą wszystkie cztery siostry. - Nic o tym nie wiemy - odpowiadają strajkujące.

Reprezentacja gwiazd TVN kończy treningi przed sobotnim meczem z politykami. Piłkarze TVN zmierzą się w charytatywnym spotkaniu z reprezentacją Sejmu RP.

Wystąpienie Lecha Kaczyńskiego na szczycie UE "zmroziło całe audytorium", gdyż wynikało z niego, że "ewidentnie nie zamierza on pójść na żaden kompromis" - skomentował polskie stanowisko negocjacyjne premier Czech Mirek Topolanek.

Zawrotna prędkość, ostre wiraże, adrenalina i zawroty głowy. Wesołe miasteczko w Chorzowie ma nową atrakcję - rollercoaster Twin Looper. To jedyna tego typu karuzela w Polsce.

IPN musi przeglądać oświadczenia lustracyjne, bo nie wiadomo, które z nich zostały złożone przez osoby, które wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego nie podlegają lustracji - informuje "Gazeta Wyborcza".

Ponad 40 tys. osób obejrzało w Chorzowie dwuipółgodzinny koncert brytyjskiej grupy Genesis. Wiernym fanom zespołu nie przeszkodził nawet ulewny deszcz i błyskawice na burzowym niebie.

Polska prokuratura dostała już od Szwajcarów część informacji o kontach urzędników powiązanych z lewicą - donosi "Rzeczpospolita".

Urny z prochami zmarłych są już przeżytkiem, twierdzi dziennik Metro. Coraz częściej, żeby oddać cześć zmarłemu, korzystamy z bardziej wyrafinowanego wynalazku, jakim jest relikwiarz, który niegdyś był zarezerwowany dla świętych.

Manhunt 2", brutalna i sadystyczna gra komputerowa, która nie została dopuszczona do sprzedaży w Wielkiej Brytanii, będzie dostępna w Polsce. Trafi do naszych sklepów 20 lipca - alarmuje "Dziennik"

Bernarda S. zabiła skolina w opakowaniu corhydronu. Ta opinia biegłych oznacza przełom w śledztwie. Prokuratura będzie musiała postawić zarzuty osobom odpowiedzialnym za produkcję leków w Jelfie, pisze "Dziennik".

W Biurze Lustracyjnym IPN leży 106 tys. oświadczeń. Część z nich (nie wiadomo jak duża) została złożona przez osoby, które wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego nie podlegają lustracji.

Zagraniczny ekspert do sprawy doktora Mirosława G. został już powołany, potwierdził "Życiu Warszawy" Dariusz Barski, zastępca prokuratora generalnego. Opinię wyda światowej sławy specjalista od przeszczepów serca, prof. Roland Hetzer z Niemiec.