Najnowsze

Najnowsze

Ma 14 lat i zarabia na siebie i na rodzinę. Zarabia robiąc to, co najbardziej lubi i potrafi. Dobrze zapowiadający się młody artysta z Torunia jest utalentowany, ale i przedsiębiorczy, czego pozazdrościć może mu niejeden dorosły.

Więźniowie do piór! Wielu z nich już dawno to zrobiło i piszą. Niebawem ich wiersze i opowiadania ukażą się drukiem. Panowie więźniowie to może nie pięknoduchy - postawni, umięśnieni i wytatuowani, ale w wieczorkach literackich uczestniczą chętnie.

Tym razem tytuł jest mylący. Nie będzie ani słowa o dobrodziejstwach instytucji małżeństwa. Będzie o wakacjach. Kiedy wszyscy ludzie dobrej roboty jadą na urlop, obiboki (znaczy: dziennikarze) w pracy dwoją się i troją. Raczej troją, bo jak tu z jednego newsa zrobić trzy?

Rzecznik praw ucznia i rodzica, Krzysztof Olędzki, zwrócił się z prośbą do ministra edukacji Romana Giertycha o kontrolę ocen wystawionych we wszystkich szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Sztorm o rzadko spotykanej sile zaskoczył ich na środku morza. Trzech żeglarzy z polskiego jachtu Bloom cudem uniknęło śmierci w Bałtyku. W ostatniej chwili ich S.O.S. odebrał niemiecki żaglowiec. Polski jacht poszedł na dno - niemiecki statek wrócił z rozbitkami na brzeg.

Władze rosyjskie często łamią prawo obywateli do organizowania publicznych protestów. Taki wniosek zawarł w swoim raporcie rzecznik praw człowieka Władimir Łukin.

Światowa Federacja Węgrów (MVSZ) uważa, że Rosja i wspólnota międzynarodowa powinny zapłacić odszkodowanie wysokości 10 bln forintów (40 mld euro) za "wojskową agresję" Związku Radzieckiego na Węgry w 1956 roku.

Rumuńscy deputowani opuścili Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy. Zrobili to w proteście przeciwko raportowi Szwajcara Dicka Marty'ego, który Rumunii, oraz Polsce, zarzucił tolerowanie tajnych więzień CIA na swoim terytorium. Polacy zachowali zimną krew.

Czy "prostytutka" to słowo obraźliwe? W porównaniu z dziesiątkami innych określeń najstarszego zawodu świata wydaje się, że nie. Brytyjskie ministerstwo sprawiedliwości uznało jednak inaczej.

Prawie 3 promile alkoholu we krwi miała w czasie pracy lekarka z Przemyśla. W takim stanie przyjęła w przychodni ginekologicznej 6 pacjentek.

Ministerstwo Edukacji Narodowej przyznaje, że w procedurze przyznawania dotacji na organizację wypoczynku dla dzieci miało miejsce opóźnienie. MEN przeprasza i ma nadzieję, że to nie wpłynie na przebieg akcji.

Liga Polskich Rodzin sprzeciwia się projektowi Traktatu Reformującego - poinformowali politycy tej partii. LPR nie zgadza się m.in. na nadanie UE osobowości prawnej. Jej zdaniem, oznacza to m.in. "tworzenie nowego superpaństwa".

- Podczas szczytu UE zawarto dżentelmeńską umowę zakładającą, że w czasie kiedy obowiązuje Traktat z Nicei obowiązuje "zwykła Joanina", natomiast w okresie późniejszym tzw. Joanina wzmocniona - powiedziała szefowa MSZ Anna Fotyga na posiedzeniu sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych.

LPR przyjrzy się temu, co pisały i mówiły o niej media. Przyjrzy się uważnie, a jeśli pisały i mówiły - jej zdaniem - kłamliwie, to dla mediów skończy się to w sądzie. Najbardziej Lidze podpadła "Gazeta Wyborcza".

Ponad 2,5 promila alkoholu miała zatrzymana dziś przez policję dyżurna ruchu z jednej z wrocławskich stacji kolejowych.

Przewodniczący Rady Warszawy Lech Jaworski z Platformy Obywatelskiej zrezygnował ze stanowiska. Nową przewodniczącą została Ewa Makinowska-Grupińska, również z PO.