Najnowsze

Najnowsze

Bolała ją głowa i straciła zmysł zapachu, więc zgłosiła się do szpitala. Lekarze dokładnie przebadali 59-letnią Niemkę i ze zdumieniem odkryli przyczynę dolegliwości - ołówek w mózgu.

W niebo poleciały setki gołębi, biły dzwony a tysiące osób milczało w zadumie - w Parku Pokoju w centrum Nagasaki 62 lata po zrzuceniu bomby atomowej na miasto uczczono pamięć ofiar ataku.

Nawet co czwarte-piąte dziecko w Polsce zaraz po urodzeniu wymaga pomocy lekarskiej. Rośnie też liczba zagrożonych ciąż - alarmuje "Metro".

Wicepremier Przemysław Gosiewski spotkał się we wtorek w Świdnicy z blisko związanym z Radiem Maryja biskupem Ignacym Decem. "Gazeta Wyborcza" twierdzi, że może to oznaczać mobilizację PiS przed przyspieszonymi wyborami i starania o poprawę stosunków z toruńską rozgłośnią, entuzjastą której jest właśnie ten hierarcha.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji sprawdza, czy radio o. Rydzyka nie łamie ustawy o RTV, nadając reklamy, informuje "Gazeta Wyborcza". Na tle łagodnej muzyki rozbrzmiewa głos o. Rydzyka: - W Polsce jest całe morze mediów niepolskich i liberalnych. Z sześciu dzienników każdy ma niepolski kapitał. Dochodzą do tego kanały radiowe i telewizyjne, często antypolskie i antykatolickie, założone także przez agenturę antypolską. M.in. o tym można przeczytać w "Naszym Dzienniku".

Choć sensacyjne odkrycie szczątków naszych praprzodków z Kenii, sprzed 1,5 mln lat i zmieniające dotychczasową wiedzę na temat ewolucji wstrząsnęło wyobrażeniem na temat pochodzenia człowieka, nie wstrząśnie polską edukacją - pisze "Dziennik".

Powody odwołania ministra spraw wewnętrznych nie są do końca jasne - pisze "Dziennik". Jej skutki już tak. - Ziobro nie gwarantuje wyjaśnienia sprawy - mówi Kaczmarek. - Zeznania Kaczmarka to kłamstwo - ripostuje Ziobro.

- Zbigniew Ziobro chciał się pozbyć groźnego konkurenta w wyścigu po tytuł jedynego sprawiedliwego szeryfa Polski - tak o dymisji ministra Janusza Kaczmarka mówi w "Dzienniku" Marek Biernacki, poseł PO i były szef MSWiA.

Choć sensacyjne odkrycie szczątków naszych praprzodków z Kenii, sprzed 1,5 mln lat i zmieniające dotychczasową wiedzę na temat ewolucji wstrząsnęło wyobrażeniem na temat pochodzenia człowieka, nie wstrząśnie polską edukacją - pisze "Dziennik".

Chilijczycy przeżywają najostrzejszą od trzydziestu lat zimę. Atak żywiołu jest tak silny, że władze zamknęły położone w Andach przejście graniczne z Argentyną i ogłosiły stan pogotowia.

Nowy Jork zalany. Miasto zostało sparaliżowane - zamknięto zalane stacje metra. Ulewny deszcz utrudnił znacznie pracę tamtejszych lotnisk.

Powstaje plan ewakuacji pracujących dla polskich wojsk Irakijczyków, dowiedziała się nieoficjalnie "Rzeczpospolita". Chodzi o kilkudziesięciu współpracowników i ich rodziny.

Cztery osoby zginęły a jedna została ranna w wypadku na drodze nr 1 w Dziardonicach w województwie kujawsko-pomorskim. TIR dosłownie zmiażdżył tam samochód osobowy.

MSZ wynajął profesjonalną firmę lobbingową, aby pomogła nam przekonać Amerykanów do zniesienia wiz dla Polaków - dowiedziało się "Życie Warszawy".

Hodowlę psów przeznaczonych do walk odkryli poznańscy działacze Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, donosi "Głos Wielkopolski". W opuszczonym gospodarstwie przetrzymywano dziewięć amstaffów. Czworonogi były wygłodniałe, poranione, przywiązane grubymi łańcuchami.

Dr Anna Chrapusta dwa dni temu przeprowadziła w Krakowie operację przyszycia obciętego prącia. Po niezbędne narzędzia musiała przedostać się z szpitala Rydygiera do Prokocimia. Natrafiła na korek. Gdy zobaczyła radiowóz zadzwoniła na numer alarmowy policji z prośbą o umożliwienie jej szybszego przejazdu. Policja odmówiła konwojowania, opisuje "Dziennik Polski".

36 minut po północy z przylądka Canaveral na Florydzie wystartował prom kosmiczny Endeavour. Siedmioro astronautów leci nim na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS)