Najnowsze

Najnowsze

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zapewniła w niedzielę, że bardzo zaraźliwy wirus, który zabił już w Chinach 24 dzieci, nie jest zagrożeniem dla letnich igrzysk olimpijskich w Pekinie.

Miał 2,3 promila alkoholu we krwi, wiózł swoje dzieci w wieku pół i półtora roku, a podczas jazdy pił piwo. Takiego kierowcę zatrzymała - nie bez problemów - policja w Olsztynie.

Rozmowy wysłanników dalajlamy z przedstawicielami władz chińskich na temat kryzysu w Tybecie rozpoczęły się w niedzielę w Shenzhen (południe Chin) - poinformował premier tybetańskiego rządu na uchodźstwie Samdhong Rinpocze.

Kto wywoła największy plusk skacząc do wody na bombę. Taki konkurs rozegrano w Wielkiej Brytanii. Nie tylko konkurs był jedyny w swoim rodzaju, ale także biorący w nim udział zawodnicy.

- Premier chce wybudować nowe boiska. Tylko po co, skoro nie będzie dzieci, które mogą na nich grać? - pytał w TVN24 Marek Jurek. Ale spadek liczby urodzin to nie jedyny problem, z którym musi się uporać rząd Donalda Tuska - uważają goście programu "Kawa na ławę".

Tornada pustoszą południe Stanów Zjednoczonych. Od piątku w Oklahomie zginęło już siedem osób. Około 400 rodzin pozostało bez dachu nad głową.

- Jak się kocha Polskę, to się kocha Polskie Linie Lotnicze LOT i Telewizję Publiczną - mówił w TVN24 Jacek Kurski. Jego zdaniem, premier wynajmując do przygotowania orędzia prywatną firmę, pokazał "fochy".

- Wolę orędzie premiera niż multimedialne wystąpienie prezydenta z flagą Indonezji w tle - stwierdził w weekendowym "Poranku TVN24" Sławomir Nowak, szef gabinetu Donalda Tuska. Nie chciał jednak zdradzić, ile kosztowało podatników orędzie szefa rządu.

Polski patrol wojskowy ostrzelany w Afganistanie. Napastnicy użyli ręcznych granatników i broni strzeleckiej. Wymiana ognia trwała pół godziny. Żaden z naszych żołnierzy nie ucierpiał.

- Między Białogardem a Połczynem Zdrój samochód wpadł do niedużego jeziora - pisze na skrzynkę Kontakt TVN24 internauta Janusz. Jak się okazało, ktoś wepchnął auto do wody. Nikomu nic się nie stało.

- Pożar dwóch aut na gdańskim osiedlu Suchanino - alarmuje na skrzynkę Kontakt TVN24 internauta Krzysztof. Jak się okazało w nocy z soboty na niedzielę na ulicach Gdańska spłonęły nie dwa a ... pięć samochodów.

Czarnym markerem wykreślano nazwiska w dziennikach operacyjnych wojskowych tajnych służb. Zrobiono to tak, że danych tych nie da się już odczytać. Inne dokumenty ukrywano, aby nie trafiły do Instytutu Pamięci Narodowej - donosi "Wprost" na swojej stronie internetowej.

Polacy powoli wracają z majówki. Większość kierowców zaplanowała podróż do domu właśnie na niedzielę. Policja apeluje o ostrożność. Na drogach może być ślisko, bo w wielu miejscach spodziewane są opady deszczu, a nawet burze.

W niedzielę strażacy obchodzić będą swoje święto. Choć ogólnopolskie oficjalne obchody zaplanowano dopiero na 9 maja, juz teraz w wielu miejscowościach odbędą się festyny, pokazy sprzętu gaśniczego, zawody, a w Warszawie - uroczysta promocja absolwentów Szkoły Głównej Służby Pożarniczej.

Kultowe czołgi T-34 znów ruszą na Berlin, tym razem wprawdzie bez Janka Kosa i Szarika - ale i tak zapowiada się nie lada gratka dla wielbicieli militariów. Na terenie Twierdzy Modlin w niedzielę odbędzie się rekonstrukcja szturmu Berlina.

Większość Niemców uważa, że ich kraj nie ma żadnego historycznego długu wobec Izraela. Takie wnioski, można wyciągnąć z ankiety przeprowadzonej przez niemiecką telewizję publiczną ZDF z okazji 60-lecia powstania państwa Izrael.

Ponad 150 separatystów z Partii Pracujących Kurdystanu zginęło podczas bombardowania z czwartku na piątek w północnej części Iraku - informuje turecka armia w najnowszym komunikacie.

Sobota, 3 majaMija miesiąc odkąd Zbigniew Chlebowski z Platformy Obywatelskiej ogłosił powstanie grupy eksperckiej do sprawy reformy konstytucji. Jakie plany ma nowo powołany zespół w Magazynie 24 godziny - mówił Jarosław Gowin z PO.

W wielkopolskim Wolsztynie od piątku do niedzieli odbywa się wielka kolejowa majówka. Główną atrakcją imprezy była jubileuszowa XV Parada Parowozów z udziałem rekordowej liczby 21 maszyn - zdjęcia z imprezy na Kontakt TVN24 przysłał nam Krzysztof.

Śmiertelny wirus szaleje w Chinach. W ostatnich dniach w mieście Fuyang we wschodniej prowincji Anhui z nieznanych przyczyn zmarło co najmniej 23 dzieci, a ponad 4 tysiące jest w ciężkim stanie - podaje agencja Reuters. Chińskie władze szukają sposobu wyjścia z kryzysu.