Najnowsze

Najnowsze

Tajemnice kobiecego ciała - to motyw przewodni wystawy fotografii "Wenus Polska 2008", którą można ogląda na krakowskim Kazimierzu.

Jedna osoba nie żyje, a druga trafiła do szpitala w wyniku wypadku samochodowego, do którego doszło w niedzielę niedaleko Elbląga. Droga krajowa nr 7, na której doszło do wypadku, jest już przejezdna.

- Przez rzucanie takich oskarżeń polska polityka sięga dna - tak prezydencki minister Michał Kamiński komentuje w "Kawie na ławę" głośną wypowiedź Kazimierza Marcinkiewcza. Były premier stwierdził ostatnio, że Lech Kaczyński zlecił szefowi ABW jego inwigilację.

Przedstawiciele prawicowych młodzieżówek złożyli w niedzielę kwiaty przed muzeum mokotowskim w Warszawie, gdzie 60 lat temu UB zamordowało rotmistrza Witolda Pileckiego.

Redaktor Naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz kupił wierzytelności KGHM. Zarząd spółki sprzedał długi koncernu dokładnie trzy dni przed swoim odwołaniem - informuje newsweek.pl.

Widmo zawieszenia w prawach członka PO krąży nad Januszem Palikotem. - To za mała kara, za recydywę i skandaliczne zachowanie powinien wylecieć z partii - oburzał się w "Kawie na ławę" Tadeusz Cymański z PiS.

18-letni Rob Knox został śmiertelnie ugodzony nożem w sobotę wieczorem w Londynie. Aktor występujący w nowym filmie o przygodach Harry'ego Pottera zginął, bo stanął w obronie młodszego brata.

Starszy z najsłynniejszego bokserskiego rodzeństwa - Witali Kliczko, kandyduje na urząd burmistrza Kijowa. Były mistrz świata wagi ciężkiej i doktor filozofii zakończył karierę bokserską, teraz przyszła pora na politykę.

- Książka IPN o Wałęsie powstaje tylko na bazie akt SB i dlatego będzie zwycięstwem bezpieki - ocenił Ryszard Kalisz (SLD). Autorów publikacji bronił Tadeusz Cymańki: - Ich rzetelności nikt nie podważy - przekonywał poseł PiS w "Kawie na ławę".

Blisko 100 tys. wiernych przybyło do sanktuarium Matki Bożej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich z doroczną Pielgrzymką Mężczyzn i Młodzieńców. Tegoroczna pielgrzymka odbywa się pod hasłem „Bądźmy uczniami Chrystusa w rodzinie".

Błagam o pomoc dla koczujących drugi dzień na lotnisku Kennedy'ego w Nowym Jorku - pisze na Kontakt TVN24 internautka Jagoda. Z listów od pasażerów i ich rodzin wynika, że samolot LOT od piątku dwukrotnie startował i wracał na ziemię z powodu awarii. Rzecznik LOT mówi o jednym powrocie na JFK i zapewnia, że wkrótce część pasażerów wyleci do kraju.

W Rangunie rozpoczęła się międzynarodowa konferencja poświęcona ofiarom cyklonu Nargis w Birmie, jaki przetoczył się przez ten kraj, pochłaniając blisko 133 tys. ofiar.

- Marcinkiewicz chce za wszelką cenę zaistnieć w mediach. Za chwilę pewnie wymyśli, że spotkał UFO. Tak europoseł Ryszard Czarnecki komentuje sprawę rzekomej inwigilacji byłego premiera.

Dwie osoby zginęły, a dwie zostały ranne w wyniku wypadku samochodowego koło Bronowic w Lubuskiem. Policja wyjaśnia przyczyny tego dramatycznego wydarzenia.

Seria trąb powietrznych i gwałtownych burz nawiedziła w końcu tygodnia szerokie przestrzenie Wielkich Równin w środkowej części USA. Co najmniej 4 osoby zginęły, w tym 2 w znalezionym w sobotę w stanie Kansas samochodzie.

24 - tyle autobusów przeskoczył na motorze Amerykanin Rob Knievel. Kaskader przeleciał nad pojazdami i wylądował między dwoma kilkumetrowymi płomieniami. Poprzedni rekord w przeskakiwaniu samochodów należał do jego ojca, słynnego Evela Knievela i wynosił 14 autobusów.

Zasypany gruzem czekał na pomoc 11 dni. W piątek dotarły do niego ekipy ratunkowe - informuje chińska telewizja. Historia 80-letniego Xiao Zhihu przywraca nadzieję rodzin osób zaginionych w wyniku trzęsienia ziemi w Chinach.

Filharmonicy Berlińscy, jeden z najlepszych na świecie zespołów orkiestrowych, wystąpili w sobotę wieczorem z dedykowanym strażakom koncertem dziękczynnym za uratowanie gmachu filharmonii, któremu groziła zagłada w wyniku pożaru sprzed kilku dni.

Propakistańskie manifestacje w indyjskim Kaszmirze przerodziły się w zamieszki. Uczestniczący w proteście muzułmanie domagali się przyłączenia Kaszmiru do Pakistanu.

Nie żyje Manuel Marulanda "Tirofijo" - lider marksistowskiej partyzantki FARC, działającej na terenie Kolumbii. Jak podają władze tego kraju - zginął, gdy rządowe samoloty zbombardowały obóz rebeliantów.