Najnowsze

Najnowsze

Chiny wystrzeliły na orbitę satelitę meteorologicznego. Ma dostarczyć dokładniejsze prognozy pogody w czasie Igrzysk Olimpijskich.

Prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad pierwszy raz odwiedzi stolicę zachodniego kraju. W czerwcu będzie gościł w Rzymie, gdzie chce spotkać się z papieżem Benedyktem XVI.

Kilka osób zostało postrzelonych niedaleko ruchliwego skrzyżowania w nowojorskim Harlemie. Trwa obława na sprawcę.

Aż 38 procent Austriaków jest za tym, by podczas czerwcowych mistrzostw Europy powstały również strefy dla ludzi, którzy nie interesują się piłką.

400 polskim pacjentom podano w szpitalach niebezpieczny dla życia preparat krwiozastępczy o nazwie hemospan - donosi "Polska". Testowany m.in. w Polsce amerykański lek zwiększa ryzyko ataku serca, a nawet grozi śmiercią, ale szpitali nikt o tym nie powiadomił.

19-letnia Polka z Lubelszczyzny wystawiła na portalu aukcyjnym eBay... swoje życie. Dziewczyna podpisująca się jako Magdalena Mara twierdzi, że szuka kogoś, kto da jej pieniądze na leczenie otyłości. Co jest w stanie dać w zamian? - To sprawa między mną a nabywcą - ucina. O sprawie napisał "Dziennik"

Około 30 osób zostało aresztowanych za udział w zamieszkach, do jakich doszło w stolicy Korei Południowej - Seulu. Tysiące osób wyszły tam na ulice, bo sprzeciwiają się wznowieniu importu mięsa ze Stanów Zjednoczonych. Ludzie boją się powtórki sprzed pięciu lat, kiedy to sprowadzono zakażone mięso.

Zdobywca dwóch Oscarów, legendarny reżyser, producent i aktor nie żyje. Sydney Pollack zmarł w wieku 73 lat na raka w swoim domu w Los Angeles.

Tony dynamitu już przygotowane a żołnierze i inżynierowie czekają na rozkaz - trwa gorączkowe odliczenie przed wysadzeniem tamy, powstałej po trzęsieniu ziemi w prowincji Syczuan. W wyniku powstania zapory utworzyło się ogromne jezioro.

Moment opadania próbnika Phoenix na powierzchnię Marsa sfotografowały kamery krążącej wokół Czerwonej Planety sondy Mars Reconnaissance Orbiter. Na zdjęciach, wykonanych z odległości ok. 310 km, widać wyraźnie spadochron i podwieszony pod nim próbnik.

Metropolii będzie jednak 12. Powstaną wokół największych miast w Polsce, również na ścianie wschodniej, czego chciały PSL i PiS - pisze "Gazeta Wyborcza".

Jak uniknąć obowiązkowej od 2010 r. matury z matematyki? Uczniowie zaczynają ustawiać się w kolejkach do poradni psychologiczno–pedagogicznych po zaświadczenie o dyskalkulii, czyli zaburzeniu zdolności matematycznych - pisze "Dziennik Polski".

Z 96 firm produkcyjnych w Agencji Rozwoju Przemysłu zostanie tylko dziewięć. Reszta trafi na sprzedaż. Albo do likwidacji - pisze "Puls Biznesu".

Polowanie na grubego zwierza, popularne moczenie kija, ale także zwyczajne wycieczki na przygranicznych terenach od wtorku są łatwiejsze. W pół roku po przystąpieniu Polski do strefy Schengen w życie weszły przepisy znoszące większość ograniczeń uprawiania turystyki, sportu, polowań i wędkowania w obszarze unijnych granic.

Dwaj katowiccy prokuratorzy - Piotr Wolny i Tomasz Balas powtórnie staną we wtorek przed sejmową komisją śledczą ds, śmierci b. posłanki SLD Barbary Blidy. Tym razem przesłuchanie będzie miało charakter tajny.

Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej wydała raport nt. nuklearnego programu Iranu, w którym wyraziła poważne zaniepokojenie jego charakterem i zażądała "istotnych wyjaśnień". Niezrażony Teheran komentuje: "To kolejny dokument, który wykazał, że cały irański program atomowy ma charakter pokojowy".

Platforma Obywatelska założyła swoje pierwsze koło zagranicą: w niemieckim Löcknitz, Ma to być pierwszy krok do startu w niemieckich wyborach samorządowych.

Jak uniknąć obowiązkowej od 2010 r. matury z matematyki lub otrzymać specjalne przywileje na egzaminie? Uczniowie zaczynają ustawiać się w kolejkach do poradni psychologiczno – pedagogicznych po zaświadczenie o dyskalkulii, czyli zaburzeniu zdolności matematycznych - pisze "Dziennik Polski".

Jerzy Płóciennik został w bieżącym roku wybrany do kolegium w łódzkiej Prokuraturze Apelacyjnej. "Rzeczpospolita" dotarła do dokumentów z dwóch śledztw prowadzonych w jego sprawie.

Platforma Obywatelska założyła pierwsze koło w Niemczech. Liczy na uzyskanie miejsc w samorządzie - informuje "Rzeczpospolita".