Najnowsze

Najnowsze

Leki będą tańsze nawet o jedną piątą, niestety nie wszystkie. Ceny znacznej część środków dostępnych na rynku będą sukcesywnie obniżane - zapowiada "Gazeta Prawna".

W Małopolsce większość uczniów rozpocznie rok szkolny bez mundurków - uprzedza "Dziennik Polski".

Znikną ze spisu lektur: trylogia Tolkiena „Władca Pierścieni”, „Na jagody” Marii Konopnickiej oraz powieści Jana Dobraczyńskiego – to będzie pierwsze rozporządzenie, od którego zaczyna swoje urzędowanie nowy minister edukacji Ryszard Legutko - donosi "Gazeta Krakowska"

Zaledwie za dwa tygodnie będzie gotowy plan ratowania Pustyni Błędowskiej. Projekt będzie finansowany dzięki unijnemu programowi Natura 2000 - zapowiada "Dziennik Zachodni".

Podczas nocnych obrad Sejm postanowił skierować do ponownych prac w komisji ustawę umożliwiającą Polsce przystąpienie do strefy Schengen już w 2008 r. Dziś będzie za to głosowane zwiększenie ulg podatkowych na dzieci.

Ponad 80 delfinów zginęło w sieciach rybaków u północnych wybrzeży Brazylii. W wielu regionach tego kraju połowy ssaków są nadal popularne - alarmują ekolodzy.

Cechą obecnego polskiego rządu jest to, że "jest bardzo mocno zorientowany na sprawy historyczno-polityczne, a mniej na kwestie dotyczące interesów i przyszłości" - uważa Gesine Schwan, pełnomocniczka niemieckiego rządu ds. współpracy z Polską .

HIV, grypa, gruźlica oraz SARS niezmiennie zagrażają, a wszystko to z powodu rosnącej odporności na leki i słabe funkcjonowanie systemów ochrony zdrowia - wynika z nowego raportu Światowej Organizacji Zdrowia.

Do centrum kraju dotarły niebezpieczne burze. Niebo nad Warszawą rozświetlają liczne błyskawice. Meteorolodzy ostrzegają przed lokalnymi gradobiciami i zalecają szczególną ostrożność.

Jestem czysty i przejrzysty - powiedział w TVN24 Jarosław Wałęsa, po tym jak tygodnik "Newsweek" na swych internetowych stronach podał, że syn prezydenta mógł być inwigilowany przez CBA.

- Mamy do czynienia z uzurpacją, która musi się skończyć. Marszałek Dorn jest dziś uzurpatorem, bo nie chce dopuścić do ujawnienia prawdy - stwierdził w "Kropce nad I" Roman Giertych.

Zaskakujące oświadczenie SLD. - 7 września zagłosujemy za rozwiązaniem Sejmu - powiedział w "Magazynie 24 Godziny" TVN24 Jerzy Szmajdziński, wiceprzewodniczący tej partii. Oznacza to, że 7 września zakończy swoją działalność obecny Sejm.

Środa, 22 sierpnia, 21:00 - Skoro niemożliwe jest, przez marszałka Ludwika Dorna, powołanie komisji śledczych, trzeba iść w stronę wyborów - powiedział w "Magazynie 24 Godziny" Bronisław Komorowski z PO. Jego zdanie podzielają politycy innych opcji, ale każdy na swój sposób.

Służby specjalne inwigilowały syna Lecha Wałęsy Jarosława - oświadczył podczas zamkniętego posiedzenia sejmowej komisji ds. służb specjalnych Janusz Kaczmarek - informuje "Newsweek". PiS stanowczo zaprzecza. - Wiarygodność Kaczmarka jest równa zeru - mówi w TVN24 Krzysztof Putra.

Klub Prawa i Sprawiedliwości zdecydował o złożeniu wniosku w sprawie samorozwiązania Sejmu - poinformował wiceprezes PiS Adam Lipiński. Klub chce, aby wniosek był głosowany 7 września.

Południe Włoch trawi kilkadziesiąt pożarów, najgroźniejsze w pobliżu Cefalu i Mesyny na Sycylii. Co najmniej kilkadziesiąt osób zostało rannych, a co najmniej trzy zginęły - podała włoska agencja ANSA, powołując się na obronę cywilną.

Amerykański prezydent George Bush wypowiedział w środę swoje poparcie dla irackiego premiera Nuriego al-Malikiego. Nazwał go "równym gościem" i dodał, że w pełni go popiera. Deklaracja Busha jest odpowiedzią na liczną w ostatnich dniach krytykę irackiego premiera przez amerykańskich polityków.

- Mamy do czynienia z uzurpacją, która musi się skończyć. Marszałek Dorn jest dziś uzurpatorem, bo nie chce dopuścić do ujawnienia prawdy - stwierdził w "Kropce nad I" Roman Giertych