Najnowsze

Najnowsze

Policjanci z oddziałów prewencji z podrzeszowskiego Zaczernia została wysłana na cały sierpień nad morze, gdzie ma patrolować w czasie sezonu urlopowego. Rzeszowa zaś nie ma kto bronić przed piłkarskimi zadymami - piszą "Super Nowości".

Dwa nowe programy: "Gwiazdy tańczą na lodzie" z telewizyjnej "Dwójki" i "Przebojowa noc" z "Jedynki" będą przerywane reklamami, mimo ustawy, która tego wyraźnie zakazuje. Prawnicy TVP znaleźli kruczek - donosi "Dziennik".

Naukowcy z Uniwersytetu Łódzkiego odkryli olbrzymie pole dziko rosnących trufli na granicy województw łódzkiego i śląskiego. Kilogram trufli jest wart ponad 3 i pół tysiąca euro - informuje "Dziennik Łódzki"

Nie zapłacił za przejazd, bo stan drogi mu nie odpowiadał. Gdy zatrzymali go ochroniarze - prawnik oskarżył ich o bezprawne ograniczenie wolności. Teraz może trafić do sądu - informuje "Dziennik Zachodni".

Moskiewska prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie umieszczonego na kilku skrajnie nacjonalistycznych stronach internetowych nagrania wideo, które przedstawia brutalną egzekucję dwóch mężczyzn - Tadżyka i Dagestańczyka. Jednemu z nich ścięto głowę.

- Nie "gwóźdź do politycznej trumny Andrzeja Leppera", ale rozpaczliwe szukanie alibi - tak Grzegorz Skwierczyński, poseł Samoobrony, skomentował w Magazynie 24 godziny "dowód", jaki przedstawił minister Ziobro przeciwko Andrzejowi Lepperowi.

Jesienią z ramówki TVP nie znikną katolickie programy dla młodzieży "Między ziemią a niebem" oraz "Ziarno". O takiej możliwości informowała kilka dni temu "Rzeczpospolita".

O włączenie się do walki z globalnym ociepleniem zaapelował do USA, Chin i Indii premier Szwecji Frederik Reinfeldt, podczas Światowego Tygodnia Wody. W Sztokholmie odbywają się konferencje poświęcone zagadnieniu.

Porywacze wypuścili dwie uprowadzone Koreanki. Kobiety zwolniono, ponieważ są chore. Ma to być gest dobrej woli ze strony afgańskich talibów. W rękach bojowników jest wciąż 19 jeńców.

Skazany za nadużycie władzy nad podwładnymi Władysław Stawecki, były dyrektor szkoły w Kielcach, nie trafi za kratki. Sąd zawiesił na 5 lat karę więzienia, a dodatkowo wyznaczył 10-tysięczną kaucję.

Nie wycofuję się z ani jednego słowa - skomentował Andrzej Lepper wystąpienie ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro. - Już wcześniej zeznałem, że minister nagrywał tę rozmowę.

Po dziesięciu latach współpracy Carl Rove opuszcza amerykańskiego prezydenta. Główny doradca polityczny Geroga Busha ustąpi ze stanowiska pod koniec sierpnia. Polityk nie zdradza powodów swojej rezygnacji.

- Według mnie, na podstawie tych dowodów Barbarze Blidzie można było postawić nawet poważniejsze zarzuty - stwierdził minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. To jego odpowiedź na słowa byłego szefa policji Janusza Kaczmarka.

- Nic o tym nie wiedziałem - powiedział prezes PFRON Ryszard Wijas, informując, że zwolnił juz trzy osoby odpowiedzialne za pomysł szokująco wysokich odpraw dla działaczy Samoobrony. Dwie godziny później sam stracił pracę.

Rozdzielonym od ponad pół wieku rodzinom z Północnej i Południowej Korei umożliwiono kontakt ze sobą poprzez łącze wideo - informuje południowokoreański Czerwony Krzyż.

To jest gwóźdź do politycznej trumny Andrzeja Leppera – mówił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro prezentując dziennikarzom dyktafon, przy pomocy którego nagrał rozmowę z Andrzejem Lepperem 14 czerwca. Nie ujawnia jednak jej treści, zapowiada jedynie: - Trudne chwile przed Andrzejem Lepperem.