Najnowsze

Najnowsze

Pięciu Palestyńczyków zginęło w środę w izraelskich atakach w Strefie Gazy - poinformowała palestyńska służba zdrowia. Właśnie w środę Izrael świętuje 60-lecie swojego istnienia. Dla Palestyńczyków to "Al Nakba" - Dzień Katastrofy.

Właściciele francuskich kawiarni od miesięcy muszą pilnować, czy ich klienci przestrzegają obowiązującego tam zakazu palenia. Teraz władze nakładają na nich kolejny obowiązek: klientom, którzy sięgają po coś mocniejszego trzeba umożliwić sprawdzenie, czy nie wypili zbyt dużo, by np. prowadzić samochód.

- Jeżeli Kościół podejmie decyzję o umieszczeniu relikwii z ciała Jana Pawła II w Polsce, zaakceptuję ją - mówi w rozmowie z Katarzyną Kolendą-Zaleską arcybiskup Kazimierz Nycz. Jednak jego zdaniem wysuwanie takiego postulatu jest na razie nieprzyzwoite.

W chińskiej stolicy zmarł pierwszy w tym mieście chory zarażony groźnym enterowirusem, którego epidemię Chiny próbują powstrzymać. Pekin i WHO zapewniają, że gościom Igrzysk nic nie grozi.

- To była polityczna prowokacja - mówi były likwidator WSI Antoni Macierewicz. I nie wyklucza, że złoży w Sejmie wniosek o powołanie komisji śledczej w związku z przeszukaniem ABW u dwóch członków komisji weryfikacyjnej WSI: Piotra Bączka i Leszka Pietrzaka.

U trzech spośród czterech osób, których mieszkania przeszukała w poniedziałek ABW w związku z podejrzeniem brania łapówek i sprzedaży aneksu do raportu WSI, znaleziono tajne dokumenty - poniformowała prokuratura.

Prawdziwa gratka dla poszukiwaczy życia poza Ziemią. Wielka Brytania ujawniła, że w latach 70. i 80. zaobserwowano setki niezidentyfikowanych obiektów latających.

- Dwa TIRy zderzyły się w Inowrocłwiu, droga będzie zablokowana pewnie kilka godzin - informuje na skrzynkę Kontakt TVN24 internauta Robert.

14 maja 1948 roku Żydzi w Palestynie ogłosili powstanie niepodległego Państwa Izrael, które już w pierwszych tygodniach swojego istnienia przeszło krwawy chrzest bojowy. 60 lat później, potomkowie pierwszych osadników świętują rocznicę w państwie silnym i bogatym - militarnie potężnym nie tylko na skalę regionalną, ekonomicznie tak rozwiniętym, że liczy się na globalnym rynku. Największa bolączka Izraela tkwi jednak w nim samym - to odwieczny konflikt z Palestyńczykami.

- Nie może być tak, że telewizja czy dziennikarze mają jakieś szczególne prawa i mogą robić co chcą, nie pytając nikogo o zgodę - w ten sposób minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski skomentował odebranie kamery ekipie "Misji specjalnej" TVP. Dziennikarze twierdzą, że to zamach na wolność mediów.

Austriacy jeszcze nie wyszli z szoku po ujawneniu historii gwałciciela - kazirodcy, gdy ich krajem wstrząsnęła kolejna zbrodnia. 39-latek zamordował żonę, siedmioletnią córkę, rodziców i teścia, po czym sam zgłosił się na policję.

Czekać trzeba było długo, za to podróż będzie krótsza. Dokładnie o połowę niż teraz. W półtorej godziny powinniśmy dojechać z Warszawy do Łodzi. W czerwcu, po prawie dwóch latach, kolejarze zakończą remont pierwszej części trasy.

Szkoda zastrzelonego łosia. Dobrze, że sprawą zajmie się prokuratura. Ale to nie wszystko. Potrzebne są jasne przepisy, i przeszkoleni ludzie, którzy będą podejmować takie interwencje, straż miejska nie ma odpowiedniego sprzętu - mówili w TVN24 dr Andrzej Kruszewicz z warszawskiego ZOO i Wojciech Cieplak, okręgowy łowczy.

W Wąbrzeźnie niedaleko Grudziądza pijany mężczyzna wtargnął do przedszkola i na oczach dzieci i ich opiekunów pobił 6-latka. Zrobił to, gdyż 6-letni Patryk wcześniej uderzył jego syna.

Były oficer WSW Aleksander Lichocki i dziennikarz Wojciech Sumliński zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty korupcyjne. Według prasy mieli oferować załatwienie pozytywnej weryfikacji oficerom WSI i sprzedaż aneksu do raportu. Sumliński zaprzecza. Opozycja grzmi: To inwigilacja.

W nocy ponownie nastąpiła rozsyłka spamu, rzekomo z banku WBK, z żądaniem aktywacji konta bankowego. To nowa próba wyłudzenia danych - alarmują na skrzynkę Kontakt TVN24 internauci.

Jeśli będziecie narzekać, wasi marszałkowie stracą posady. Schetyna to załatwi. Pójdziecie się skarżyć do prasy? To szukajcie etatów w telewizji! - tak urzędnicy samorządów relacjonują spotkanie z wiceministrem rolnictwa Arturem Ławniczakiem z PSL. Awantura na piątkowej naradzie w Ministerstwie Rolnictwa zbulwersowała samorządowców z całego kraju - pisze "Gazeta Wyborcza".

Najgrubszy człowiek świata na diecie! Meksykanin, który ważył ponad pół tony, schudł 235 kilogramów. Jak tak dalej pójdzie, czeka go niechybnie anoreksja.