Najnowsze

Najnowsze

Minister obrony narodowej chce oddać hołd tym, którzy w 1920 roku zwyciężyli nad bolszewikami. Podkreśla, że Warszawa powinna mieć łuk tryumfalny. Szczegółów pomysłu jednak nie zdradza.

Prokuratorzy przesłuchali już nagranie rozmowy Zbigniewa Ziobry i Andrzeja Leppera - donosi "Wprost". Warszawska Prokuratura Okręgowa zasłaniając się dobrem śledztwa nie wyjaśnia, w jakiej formie dowód został im przekazany.

Tak właśnie przedstawił się dziennikarzom nowy szef polskiej policji inspektor Tadeusz Budzik. Od ubiegłej środy, czyli od momentu dymisji Konrada Kornatowskiego, Budzik pełnił obowiązki komendanta głównego.

- Jeśli Zbigniew Ziobro kupuje dyktafon, to wiadomo do czego on ma służyć - relacjonuje RMF FM jeden z pracowników sklepu, gdzie minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro nabył dyktafon. Jak twierdzi, tym samym urządzeniem minister nagrał rozmowę z Andrzejem Lepperem.

- Kaczyńscy to niebezpieczni ludzi, którymi kieruje jedynie populistyczna demagogia - mówi były prezydent w wywiadzie dla internetowego wydania dziennika "Die Welt".

Ogromne pole trufli znaleziono na granicy województw łódzkiego i śląskiego. Czas po temu doskonały, gdyż właśnie zaczął się sezon na te cenione grzyby.

Poruszający się autostradą A4 kierowca poczuł się zawiedziony jej stanem i odmówił zapłacenia pełnej kwoty za przejazd jej płatnym odcinkiem - informuje "Dziennik Zachodni".

No i wygląda na to, że Polacy będą znów mieli szansę. Szansę na wzięcie udziału w święcie demokracji. Jak Państwo sądzą: dotarło do nas, że jeśli nadal nie będziemy bogaci, jeśli nadal drogi będą dziurawe, roboty będzie mało, zwłaszcza w małych miastach i na wsiach, jeśli politycy nadal będą się nieprzystojnie kłócić, to sami sobie będziemy winni? Ja uważam, że do nas to nie dotarło i że po wyborach niewiele się zmieni.

Wyrok miał zapaść dziś, ale nie zapadnie. W sprawie zakażeń żółtaczką pacjentów stacji dializ w Ostrowie Wielkopolskim Sąd Okręgowy w Kaliszu chce jeszcze przesłuchać dwoje świadków.

15-latek ze Śląska trafił do szpitala po tym, jak postrzelił się w brzuch ze starego karabinka sportowego, znalezionego na strychu swego domu. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.