Najnowsze

Najnowsze

Prokuratura przygotowuje wnioski o uchylenie kilku immunitetów poselskich - dowiedział się "Dziennik". Z ustaleń gazety wynika, że Andrzej Lepper, Janusz Maksymiuk i Lech Woszczerowicz, a prawdopodobnie także Mateusz Piskorski i Krzysztof Filipek mogą się spodziewać zarzutów składania fałszywych zeznań w sprawie afery przeciekowej.

Kampania w wykonaniu PiS według oficjalnych zapowiedzi nie będzie ostra. Ale skoro sztabowcy zapowiadają ją pod hasłami zwalczania układu, partia musi pokazać dowody na jego istnienie. I zapewnia, że pokaże. A jedną z twarzy kampanii PiS stanie się minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro - pisze "Dziennik".

Co trzecia z największych firm Europy Środkowo-Wschodniej pochodzi z Polski - wynika z listy stworzonej przez "Rzeczpospolitą" i firmę Deloitte.

Według pytanych przez "Gazetę Wyborczą" Polaków, najbardziej Polsce "szkodzi" o. Tadeusz Rydzyk. W czołówce są też Roman Giertych, Andrzej Lepper, Jarosław Kaczyński i Janusz Kaczmarek.

Właściciel baru z okolic Mediolanu zaginął a jego matka dostała sms-a z żądaniem zapłaty pół milona euro. Porwanie, Włochy, okup - skojarzenie może być tylko jedno. Jednak za zniknięciem nieszczęsnego barmana wcale nie stoi mafia...

Gospodarską wizytę złożył prezydent Władimir Putin na rosyjskim Dalekim Wschodzie. W tym czasie zrugał lokalne władze za brak potrzebnych inwestycji, ale znalazł też czas by pograć w siatkówkę ze swoim prawdopodobnym następcą.

Fundacja PZU na specjalna prośbę Jaromira Netzla kupiła naczelnikom Centralnego Biura Śledczego dziewięć luksusowych aut. Jednym z nich miał jeździć szef Biura Jarosław Marzec. Darowizną nie chwali się na swoich stronach ani biuro prasowe policji, ani PZU - zauważa "Rzeczpospolita".

Na specjalna prośbę Jaromira Netzla, Fundacja PZU przekazała dziewięć luksusowych aut naczelnikom Centralnego Biura Śledczego - donosi "Rzeczpospolita". Jednym z nich miał jeździć szef Biura Jarosław Marzec. Darowizną nie pochwaliło się jednak ani biuro prasowe policji, ani PZU - zauważają dziennikarze.

Wśród sejmowych sporów, przerw i głosowań zdarzają się chwile, gdy nad salą przemknie poetycka fraza. Taki moment przytrafił się w środę, w czasie sporów o natychmiastowe rozwiązanie albo dalsze trwanie Sejmu tej kadencji.

"Kurs prowokacji" i "diabelnie zły pomysł" - tak Aleksander Kwaśniewski na łamach magazynu "Vanity Fair" określa politykę braci Kaczyńskich wobec Niemiec. Były prezydent zaleca też Berlinowi zredukować swoją "powściągliwość".

Rzecznik dyscyplinarny przy Krajowej Radzie Sądownictwa nie będzie domagał się ukarania Marianny Cichockiej, prezes Sądu Okręgowego w Piotrkowie, za jej kontrowersyjne przywitanie się z Andrzejem Lepperem w sali sądowej - dowiedział się "Dziennik Łódzki".

Naprawa samochodu z polisy autocasco może spowodować, że przy kolejnej szkodzie część kosztów będziemy zmuszeni pokryć z własnej kieszeni. Zależy to od oferty towarzystwa i możliwości wykupienia tzw. udziału własnego - wyjaśnia "Gazeta Prawna".

Okazuje się, że dla prawa jazdy można zrobić wiele - np. zamontować kamerę w guziku, a do ucha włożyć słuchawkę, która umożliwia kontakt z kolegą. Ale zła wiadomość dla pomysłowych - nie zawsze się udaje.

Sąd Rejonowy na warszawskim Mokotowie rozpatrzy dziś zażalenie Janusza Kaczmarka na decyzję prokuratury o jego zatrzymaniu. Były szef MSWiA tłumaczy, że ta decyzja było nieuzasadniona, bo "był na każde wezwanie".

Obywatelka Niemiec, która pod koniec lat 70 wyjechała z Polski latach domaga się 2,5 mln złotych odszkodowania za pozostawione na Mazurach nieruchomości. Przed olsztyńskim sądem okręgowym odbędzie się druga rozprawa w wytoczonym przez nią procesie.

Od teraz kobiety, które chcą poprawić sobie zwiotczałą twarz, ale nie są gotowe iść pod skalpel, mają nową możliwość - jogę twarzy. Gdzie? Oczywiście w Stanach Zjednoczonych.

Środa, 5 września, 21:00 Donald Tusk przyznał w magazynie "24 godziny", że od dawna zna Ryszarda Krauze i jest z nim "na ty". Jednocześnie szef PO zaznaczył, że nie widzi nic złego w tym i oskarża PiS o to, że prowadzi kampanię wyborczą kosztem biznesmenów.

Aktywiści ekologicznej organizacji Greenpeace poinformowali o nałożeniu kwarantanny na wyspę Braila w Rumunii, ze względu na prowadzoną tam hodowlę nielegalnie modyfikowanych warzyw. Greenpeace wystosował w tej sprawie apel do rumuńskiego rządu i Komisji Europejskiej.

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski będzie twarzą kampanii wyborczej Lewicy i Demokratów. W niedzielę zaprezentuje program LiD, a potem zagości na billboardach - mówi szef SLD Wojciech Olejniczak.