Najnowsze

Najnowsze

Sąd Apelacyjny w Warszawie na wniosek IPN uchylił wyrok Sądu Lustracyjnego o tym, że rzeczniczka rządu Tadeusza Mazowieckiego Małgorzata Niezabitowska nie była agentem SB.

Były poseł SLD i były minister sprawiedliwości Jerzy Jaskiernia został prawomocnie uznany za "kłamcę lustracyjnego". Warszawski Sąd Apelacyjny oddalił apelację obrony polityka.

- Luciano Pavarotti był tak magicznym śpiewakiem, że słuchającym go ludziom wydawało się, iż stoi przed nimi piękny efeb, młodzieniec, italiański bożek – wspomina Sławomir Pietras. Uroczystości pogrzebowe Luciano Pavarottiego odbędą się w sobotę w katedrze w Modenie - ogłosił burmistrz rodzinnego miasta tenora Giorgio Pighi. Luciano Pavarotti zmarł w wieku 71 lat.

PiS uprawia w telewizji publicznej partyjną propagandę - uważa PO i oskarża premiera, że w ostatnim orędziu złamał zasady wyznaczone przez PKW. - A prezes TVP nie powinien być w kolegium IPN - stwierdzili działacze Platformy i złożyli protest do szefowej KRRiTV.

Kościoły są kompletnie puste. Empatia i miłosierdzie nie idą w parze z egoizmem i pogonią za pieniądzem. Czy chrześcijaństwo ma jeszcze jakikolwiek wpływ na ludzi? - pytają autorzy projektu nietypowej instalacji w Kopenhadze.

Rosyjska rakieta transportowa z japońskim satelitą telekomunikacyjnym na pokładzie rozbiła się tuż po starcie - poinformowało kazachskie ministerstwo do spraw nadzwyczajnych.

Japońscy amatorzy os postanowili dodawać je do ciasteczek, bo uważają, że tradycyjnemu specjałowi służy "osi posmak".

Przeprosin oraz zadośćuczynienia finansowego od Zbigniewa Ziobry domaga się kardiochirurg Mirosław G. za wypowiedź sugerującą, że świadomie "pozbawiał życia" swoich pacjentów. Lekarz, oskarżony o korupcję, jest od maja na wolności.

Znieważenie musi być na tyle wyraźne, by mogło być uznane za przejaw poniżenia, pogardy, ośmieszenia a nie jedynie lekceważenia - tak z-ca prokuratora generalnego Dariusz Barski tłumaczył w Sejmie, czemu śledczy nie zajęli się słowami o. Rydzyka pod adresem prezydenta.

Niemieckie władze poszukują jeszcze 10 osób, podejrzewanych o związki z Al-Kaidą i wspieranie trzech domniemanych terrorystów, którzy zostali aresztowani w ostatnich dniach.

Strażacy ugasili pożar, który wybuchł w chłodni fabryki słodyczy Terravita w Poznaniu. Na miejscu pracowało około 20 zastępów straży pożarnej. Wcześniej ewakuowano kilkunastu pracowników.

Rosyjskie bombowce znów pojawiły się na północnym Atlantyku, co spowodowało wysłanie w ten rejon norweskich i brytyjskich myśliwców - podały źródła w armii norweskiej.

Witamy Państwa na autostradzie A1. Prędkość dopuszczalna to 130 kilometrów na godzinę, ale lepiej się nie rozpędzać, bo po co nagle hamować? Do końca autostrady 500 metrów. To chyba absolutny i niepowtarzalny rekord świata. Do tej pory najkrótszym otwieranym odcinkiem był pięciokilometrowy, od dziś - półkilometrowy.

Na południu Polski nadal utrzymują się silne opady deszczu. Padać będzie też w nocy. Meteorolodzy ostrzegają, że możliwe jest zagrożenie powodziowe.

Najpóźniej jutro poseł PiS Karol Karski zostanie wiceministrem spraw zagranicznych. Nowym zastępcą Anny Fotygi będzie też Andrzej Sadoś, kiedyś rzecznik MSZ.