Najnowsze

Najnowsze

Nie było formalnych władz Ligi i Samoobrony (LiS), nie było możliwości "przebić się z tą nazwą" - tak Andrzej Lepper skomentował niepowodzenie LiS-u. Samoobrona idzie do wyborów sama. - Liczymy na dwucyfrowy wynik - dodał lider partii.

Najlepsze wino - to wino zielonogórskie! Miłośnicy win nie powinni przegapić takiej okazji. W Zielonej Górze przez tydzień odbywa się wielkie winobranie.

Władze Bawarii chcą zaostrzenia w całych Niemczech przepisów zakazujących znieważania uczuć religijnych - pisze tygodnik "Der Spiegel". Do istniejącego zapisu zabraniającego bluźnierstwa miałby dołączyć "zakaz szydzenia z boga i religii".

Ponad 100 jamników z całej Polski przemaszerowało ulicami krakowskiej starówki pod hasłem: "Przed jamnikiem uderz czołem, jamnik górą, chociaż dołem”. Psy przebrane były w historyczne stroje.

Opozycyjna koalicja Inna Rosja odwołała zaplanowaną na niedzielę konferencję przedwyborczą w Moskwie, bo z wypozyczenia jej sali wycofali się po kolei właściciele stołecznego kina, a później hotelu.

- Za PiSem, czyli za silnym państwem wolnych Polaków. Za innymi - to za oligarchią i zagrożeniem dla narodu, dla naszej tożsamości - to credo wyborcze, które premier Jarosław Kaczyński przekazał zwolennikom PiS podczas konwencji w Wielkopolsce.

Premier i prezydent pogwałcili konstytucję. Pierwszy wnosząc o powołanie ministrów, których wcześniej sam odwołał. Drugi akceptując te wnioski - uważa prof. Andrzej Rzepliński. - To konstytucyjna ciuciubabaka - komentuje Jan Rokita.

Aż dwa i pół miliona ludzi z całego świata bawiło się tej nocy w Wiecznym Mieście. Wszystko w ramach tzw. Białej Nocy, czyli cyklu imprez kulturalnych.

Roman Giertych (LPR) pozywa Jacka Kurskiego (PiS), a Andrzej Lepper zastanawia się nad pozwaniem premiera. Powód? Zdaniem byłych koalicjantów, PiS bezprawnie przedstawia ich osiągnięcia w tej kadencji jako swoje.

Sześcioro włoskich płetwonurków zamieszkało pod wodą. Chcą udowodnić, że ludzkość może skolonizować dna mórz.

Nielegalne przechowywanie w domu dokumentów z informacjami niejawnymi – taki zarzut może niedługo usłyszeć Jarosław Marzec, były szef Centralnego Biura Śledczego – dowiedział się „Wprost”.

- Polska znalazła się w najgłębszym kryzysie od 1989 roku - grzmiał Aleksander Kwaśniewski na konwencji wyborczej Lewicy i Demokratów. Receptą na ten kryzys mają być rządy LiD. - Wygramy te wybory - zapewniają jej liderzy.

- W tej kampanii gramy jak wczoraj Polska z Portugalią - też z charakterem i też do końca - zapowiedział w TVN24 Wojciech Olejniczak. Lider SLD zapewnił, że Leszek Miller nie wraca na listy Sojuszu, a wynik wyborów dla LiD będzie dwucyfrowy.

"Najpierw się zatrzyma, a potem znajdą się dowody" - takie polecenie miał wydać swoim podwładnym Bogdan Święczkowski, dziś szef ABW, a w przeszłości dyrektor w Prokuraturze Krajowej. Celem śledczych miał być polityk SLD Jacek Piechota, rzekomo zamieszany w aferę paliwową - podaje "Newsweek".

Świństwo, nóż w plecy - takie słowa usłyszał z ust premiera Antoni Mężydło, gdy poinformował go o odejściu z PiS. Mężydło zaprzecza, że powodem przejścia do PO były spory z toruńskimi politykami Prawa i Sprawiedliwości.