Najnowsze

Najnowsze

Czy były minister sprawiedliwości jest inwigilowany? Odpowiedzi domaga się sam Zbigniew Ziobro i jego partia, której władze poinformował o swoich podejrzeniach. Poseł PiS twierdzi, że był fotografowany z ukrycia przez ludzi, którzy zakryli swoje twarze, a zauważeni przez niego - uciekli. - Dziennikarze tak się nie zachowują. Jeśli ktoś ucieka, to ma coś na sumieniu - mówił Zbigniew Ziobro na antenie TVN24.

Marszałek Bronisław Komorowski chce stworzenia niezależnej od TVP telewizji transmitującej prace Sejmu. - Mamy kamery i ludzi do obsługi - mówi. W czwartek Telewizja Polska przerwała transmisję z obrad komisji śledczej ds. Blidy. - Nie mamy gwarancji, że to się nie powtórzy - uważa marszałek.

- Nawet 10 lat więzienia kary chce niemieckie Ministerstwo Sprawiedliwości dla klientów domów publicznych, gdzie pracują osoby zmuszane do prostytucji - napisał tygodnik "Der Spiegel". Według ankiety tygodnika, 73 proc. Niemców opowiedziałoby się za taką karą.

Jeden z największych innowatorów jazzu, legendarny John McLauglin przyjeżdża do Polski. W poniedziałek na swoim warszawskim koncercie wystąpi jako lider zespołu Electric 4th Dimension, grającego elektryczny jazz spod znaku The Mahavishnu Orchestra.

Zamiast meczetu będzie plac Oriany Fallaci - postanowiły władze miasteczka Oppeano na północy Włoch. Zmarła kilka lat temu pisarka, w swoich ostatnich książkach opowiadała się przeciw budowie meczetów we Włoszech, ostro też krytykowała Zachód za bierność wobec "zalewu islamu".

Przyszedł za kolegę na egzamin maturalny i... wpadł. W jednym z białostockich ogólniaków policja zatrzymała 20-latka, który próbował podszyć się pod swojego kolegę. Jak ustalono, chłopak już dzień wcześniej pisał za przyjaciela egzamin. Teraz obu grozi do trzech lat więzienia za poświadczenie nieprawdy.

Benzyna za złotówkę? Na Ukrainie to podobno możliwe. Premier Julia Tymoszenko obiecała rodakom nowe, tanie paliwo. Będzie ono produkowane ze specjalnego rodzaju wodorostów. Ma być lepszej jakości niż tradycyjna benzyna, a jego cena - trzykrotnie niższa.

W szpitalu w Kamiennej Górze zmarł w wyniku ciężkich obrażeń trzyletni chłopiec. Dziecko prawdopodobnie skatował konkubent jego matki.

Odtwarzacze MP4, quady, laptopy, gadżeciarskie telefony - to tegoroczne hity komunijne. Nie słabnie też siła złotego - "kasa" w kopercie wciąż jest w cenie. Widok białej limuzyny pod kościołem jeszcze trochę dziwi, ale to chyba już tylko kwestia czasu...

"Od kilku miesięcy w okolicach mojego bloku i nie tylko grasuje stado dzików, a dziś pojawiły się nawet z młodymi" - napisał na platformę Kontakt TVN24 Sebastian z Grudziądza. Jak donosi nasz internauta, ani służby miejskie, ani władze Grudziądza nie reagują na zgłoszenia zaniepokojonych mieszkańców.

Pałacu Prezydenckim nie ma żadnych koterii, frakcji ani wojen podjazdowych - odpowiada "Dziennikowi" minister w Kancelarii Prezydenta Michał Kamiński. W sobotnim wydaniu gazety ukazał się artykuł o "wojnie podjazdowej", która ma się toczyć w otoczeniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego

Kolejny dzień "podróży życia" premiera Donalda Tuska, który wraz z żoną odwiedza kraje Ameryki Południowej. Z Peru premier przyleciał do stolicy Chile, Santiago, gdzie ma się spotkać m.in. z prezydent tego kraju Michelle Bachelet.

Zaczęło się od dowcipów i wzajemnych uprzejmości, skończyło - jak zwykle - na ostrych atakach na rząd i samego premiera. - Wycieczka Tuska do Peru to symbol bimbania sobie premiera - mówił Jacek Kurski z PiS. - Sam pan wymyśla te litanie? - pytała sarkastycznie Julia Pitera (PO).

Oglądając podekscytowanych rodziców, dziewczynki w bieli i chłopców w czerni, czyli – mówiąc krótko – sezon komunijny, próbowałem sobie przypomnieć, co dostałem na swoją Pierwszą Komunię. Nie udało mi się, ale za to przypomniałem sobie, co dostawali inni. I jak tak porównuję, to wcale mnie te darowane dziś cyfrówki czy empeczwórki nie rzucają na kolana.

- Trzeba zwalczać opory i trudności, trzeba być też wiernym samemu sobie. Mimo wszystko - Władysław Bartoszewski w rozmowie z Jarosławem Kuźniarem daje "przepis" na to, jak nie mieć do siebie pretensji... Chociaż z właściwym sobie dystansem zauważa: - Ja bym Bartoszewskiego o nic nie pytał, bo to nie jest ciekawy rozmówca.

Sąd Rejonowy w Skierniewicach aresztował 29-latka z Warszawy, najgroźniejszego i najbardziej agresywnego z piątki pseudokibiców, którzy po wtorkowym Pucharze Polski w pociągu napadli na dwóch pasażerów. Grozi mu dożywocie.

Uroda to nie wszystko. Liczy się także zwinność i urok osobisty - przynajmniej na międzynarodowym spotkaniu psiej elity. Na niezwykłej wystawie spotkało się ponad tysiąc czworonogów i jeszcze więcej ich dumnych właścicieli.

Opłynięcie kuli ziemskiej w 65 dni - takiej misji podjęła się załoga ekologicznej łodzi napędzana olejem roślinnym. Cel wydaje się nierealny, ale wystarczy rzut oka na niezwykłą maszynę, by zmienić zdanie.

W miejscowości Woroniec na lubelszczyźnie przewróciła się ciężarówka przewożąca w dwóch cysternach prawie 20 tysięcy litrów gazu propan-butan. Droga krajowa numer dwa była przez kilka godzin zablokowana.

Padające od kilku dni ulewne deszcze stwarzają zagrożenie powodziowe na zniszczonym przez niedawne trzęsienie ziemi obszarze w płd-zach. Chinach. Podmywają one zbocza i powodują osuwiska przegradzające wezbrane rzeki. Tymczasem pod gruzami zniszczonych po trzęsieniu domów ratownicy wciąż odnajdują żywych ludzi.