Najnowsze

Najnowsze

W niedzielę skończyła się kadencja Kazimierza Marcinkiewicza w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju. Kolejnej nie będzie. Jak dowiedział się "Dziennik", PO szykuje pakiet propozycji dla byłego premiera w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.

27 latynoskich gwiazd muzyki zagrało na koncertach Live Aid w Buenos Aires i Mexico City. Impreza ma zwrócić uwagę i przynieść pomoc dla 30 milionów potrzebujących dzieci w Ameryce Łacińskiej.

Korzystając z proniemieckiej koniunktury wśród obecnych polskich elit politycznych, zainaugurowano powstanie polsko-niemieckiego podręcznika. Polscy podatnicy staną się współfinansującymi projekt, który najprawdopodobniej przedstawi dzieje obydwu narodów w sposób relatywistyczny, a co za tym idzie, podetnie korzenie Narodu Polskiego - ocenia "Nasz Dziennik".

Lech Wałęsa atakuje historyków Instytutu Pamięci Narodowej. Były prezydent kwestionuje wnioski badaczy piszących książkę o jego współpracy z SB i zadaje im 10 pytań.

Warszawę rozjeżdżają olbrzymie ciężarówki, bo drogowcy lekką ręką wydawali zgody na ich wjazd do miasta. Teraz zaostrzą zasady, by zatrzymać tiry na rogatkach - zapowiada "Życie Warszawy".

Podejrzany o molestowanie podwładnych i gwałt na ciężarnej urzędniczce prezydent Olsztyna Czesław Małkowski może pozostać dłużej w areszcie. Wniosek w tej sprawie do sądu ma złożyć białostocka prokuratura - donosi "Rzeczpospolita".

Marek Legutko, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, złożył rezygnację - dowiedziała się "Rzeczpospolita". Legutko był krytykowany przez minister edukacji Katarzynę Hall za przebieg matur.

Platforma Obywatelska przygotowuje pakiet propozycji dla Kazimierza Marcinkiewicza - donosi "Dziennik". "Projekt Marcinkiewicz" jak akcję nazywać mają politycy odpowiada szef MSWiA Grzegorz Schetyna.

Co najmniej 13 osób zginęło, a kolejnych 19 zostało rannych w niedzielę w wyniku wybuchu bomby przed sklepem z pieczywem w mieście Mardan na północnym zachodzie Pakistanu - podała policja.

Marek Legutko, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, sam złożył rezygnację - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Osama bin Laden wezwał muzułmanów do zrobienia wszystkiego, by znieść izraelską blokadę Strefy Gazy. W wystąpieniu opublikowanym na islamskiej stronie internetowej określił to jako "religijny obowiązek" każdego muzułmanina.

Choć do Euro 2012 pozostały jeszcze cztery lata, to UEFA już sprawdza czy na internetowych aukcjach i bazarach w Polsce, nikt nie sprzedaje gadżetów związanych z Mistrzostwami. Handlującym bez pozwolenia grozi wielomilionowymi karami, a nawet więzieniem - przestrzega "Metro".

- Robienie z tego poważnej sprawy nie licuje z godnością prezydenta - tak o "sali wstydu", w której Lecha Kaczyńskiego umieściło Human Rights Watch mówił Jacek Saryusz-Wolski z PO. Zgodziła się z nim Elżbieta Jakubiak z PiS. - To raczej kompromitacja Human Rights, a nie prezydenta - dodała.

Niedziela, 18 maja - Robienie z tego poważnej sprawy nie licuje z godnością prezydenta - tak o "sali wstydu", w której Lecha Kaczyńskiego umieściło Human Rights Watch mówił Jacek Saryusz-Wolski z PO. Zgodziła się z nim Elżbieta Jakubiak z PiS. - To raczej kompromitacja Human Rights, a nie prezydenta - dodała.

- Trzęsienie ziemi osłabi nieufność i nieprzyjazne emocje, które Chińczycy sami sobie wyhodowali polityką wobec Tybetu - powiedział w "Magazynie 24 Godziny" Krzysztof Mroziewicz z tygodnika "Polityka". - W pewnym sensie przyszło im z odsieczą - dodał. Zdaniem podróżniczki Elżbiety Dzikowskiej, Chińczykom pomoże wychowanie w posłuszeństwie dla władzy.

Strażacy wydobyli z jeziora Świętajno koło Szczytna ciało mężczyzny. - Zwłoki mężczyzny były skrępowane i przymocowane do dwóch metalowych rur - powiedział Grzegorz Rybicki z policji w Szczytnie.

Pod Opolem mercedes zderzył się z renault. Zdjęcia na platformę Kontakt TVN24 nadesłał Mario. Deszcz i śliskie drogi przyczyniły się do wielu wypadków w całym kraju. Na krajowej "siódemce" TiR zmiażdżył suzuki, a pod Wrocławiem autokar wiozący dzieci wpadł do rowu.