Najnowsze

Najnowsze

O nieposyłanie 27 maja dzieci do szkół i przedszkoli zaapelował prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. Dlaczego? Na ten dzień związkowcy zaplanowali ogólnopolski strajk nauczycieli. W związku z tym nie odbędą się żadne lekcje, zajęć nie poprowadzą także inni pracownicy oświaty.

Na co najmniej 1 mln zł szacowane są straty po wypadku, do którego doszło w piątek na strzeżonym przejeździe kolejowym w Sycewicach (Pomorskie), gdzie TIR uderzył w pociąg pasażerski. - 1 mln zł to wstępne szacunki, faktyczna wartość szkód może być większa - podkreślił dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Koszalinie Sławomir Puchowski.

Pierwszy wyrok w "seksaferze" w Samoobronie. Jacek P. został skazany na 2 lata i 4 miesiące więzienia. Prokurator zarzucił mu nakłanianie Anety Krawczyk do usunięcia ciąży i narażenie jej życia. - Spokojnie, to dopiero pierwsza instancja - komentuje w TVN24 Janusz Maksymiuk (Samoobrona).

Cztery ofiary wypadków drogowych na Opolszczyźnie. W poniedziałek nad ranem samochód osobowy zderzył się z TIR-em na trasie Opole - Wrzoski. Zginął kierowca i pasażerka poloneza. Dwie osoby nie przeżyły także zderzenia volkswagena z bmw w Witosławicach. Trzy kolejne są ciężko ranne.

W Johannesburgu tysiące imigrantów szukają schronienia w kościołach i na posterunkach policji. Uciekają od fali antyimigranckiej przemocy, która od tygodnia przelewa się przez te południowoafrykańskie miasto.

Zarzuty śmiertelnego pobicia 3,5-letniego chłopca oraz znęcania się nad nim ze szczególnym okrucieństwem postawiła kamiennogórska prokuratura Mariuszowi V. Według prokuratury dziecko trafiło do szpitala "zmasakrowane". Zatrzymany przez policję mężczyzna twierdzi, że to nie on. - Chłopczyka biła matka - wykrzyczał wchodząc do budynku prokuratury.

Birmańska junta, w 17 dni po przejściu niszczącego cyklonu Nargis, wprowadziła trzydniową żałobę narodową - poinformowała państwowa telewizja birmańska.

Łódzcy policjanci zatrzymali za posiadanie narkotyków piosenkarkę Annę D. Wiadomość szybko dotarła do mediów. Niestety funkcjonariusze zasugerowali się imieniem oraz nazwiskiem zatrzymanej i podali, że ujęli znaną piosenkarkę.

Groźny wypadek w Łodzi. Siła uderzenia samochodu w drzewo było tak duża, że wypadł z niego silnik, który wylądował na oddalonych o ok. 30 metrów torach tramwajowych. Zdjęcia na platformę Kontakt TVN24 przesłał internauta Łukasz.

Do interesujących wniosków doszli policjanci badający piwnice poprawczaka na Wyspie Jersey, w którym przez ok. 40 lat stosowano brutalne metody wychowawcze i surowe kary. Jak informuje BBC, jeden z fragmentów znalezionej kości okazał się... kawałkiem kokosa lub drewna.

Z kim spotkał się w Niemczech duchowy przywódca Tybetańczyków Dalajlama XIV? Na pewno z Haidemarie Wieczorek-Zeul. Ale czy występowała ona jako minister współpracy gospodarczej i rozwoju czy "osoba prywatna"? Niemieccy politycy są podzieleni.

Gdańszczanie mają nie lada problem. Kibic miejscowej Lechii oderwał kawałek rzeźby ze słynnej fontanny Neptuna. Pech chciał, że to właśnie ten fragment pomnika zasłaniał przyrodzenie władcy mórz i przez jakiś czas dumny Neptun bezwstydnie prezentował je przechodniom.

Ewidentnie lenistwo Donalda Tuska i nieustanna kampania prezydencka zdominowały pierwsze pół roku rządu PO-PSL. Premier rządu gra w piłkę, jest słońcem Peru, wyznaje, że palił marihuanę. Tyle, że Polacy nic z tego nie mają - przekonuje posłanka PiS Beata Kempa.

W Turkmenistanie trwa walka z kultem zmarłego w 2006 r. "Ojca Wszystkich Turkmenów" Saparmurada Nijazowa. Tym razem nowe kierownictwo państwa postanowiło przyćmić pamięć o dyktatorze gigantycznym pomnikiem.

- Rozmawiałam z szefem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Wskazałam mu różne mankamenty w jego pracy i przyznał mi rację. Widać stanowisko dyrektora w CKE go przerosło - w ten sposób minister edukacji tłumaczyła powody dymisji Marka Legutki.

35-letni mężczyzna spłonął w bloku, który zapalił się od uderzenia pioruna w niedzielę wieczorem. Jest to jedyna ofiara śmiertelna gwałtownych burz, jakie przeszły nad Polską. Zdjęcia z trąby powietrznej i burz przysyłają nam na skrzynkę Kontakt TVN24 internauci.

Utopić w wodzie klucze, zegarek czy telefon komórkowy - to nie sztuka, ale utopić koparkę, to już nie lada wyczyn. Udało to się jednak w Krakowie. Zdjęcia na skrzynkę Kontakt TVN24 nadesłał nam internauta Mariusz.

Brytyjski Super Hercules szykował się do lądowania na lotnisku we wschodnim Iraku, gdy nagle znalazł się pod ostrzałem. Gdy maszyna wylądowała, lecący nim żołnierze zdecydowali się go zniszczyć, zamiast naprawić.

Poszukiwany od kilku dni sprawca wypadku, w którym zginęły dwie osoby, zgłosił się na policję. W poniedziałek 28-latek ma zostać przesłuchany. Za spowodowanie śmiertelnego wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi mu do 12 lat więzienia.

- Wysokość ponad czterech tysięcy metrów to sprawdzian dla człowieka. Inkowie wierzyli, że ci, którzy źle się na niej czuli, byli złymi ludźmi - powiedziała Małgorzata Tusk dziennikarzowi, który wcześniej miał problemy zdrowotne na wysokościach. - Widać pan jest złym człowiekiem - zażartowała. W sobotę premier z żoną przejechał się wybudowaną przez inżyniera Ernesta Malinowskiego linią kolejową.