Najnowsze

Najnowsze

Każdy Polak dopłaca do emerytury rolnika rocznie ponad 1000 zł. Nadchodzące wybory to okazja by przyjrzeć się planom reformy KRUS - pisze "Puls Biznesu"

Politycy przygotowują się do nadchodzących przedterminowych wyborów. Są już pierwsze przymiarki do układania list wyborczych - pisze "Rzeczpospolita".

Na trasę linii 36 w Warszawie wyjechał w poniedziałek - najdłuższy w Polsce - tramwaj niskopodłogowy. Pojazd, którym mieszkańcy od wtorku będą mogli jeździć w godzinach szczytu na trasie Wyścigi-Marymont, zabiera ponad 220 osób.

Ministerstwo Finansów przyśpieszyło tempo prac legislacyjnych nad projektem nowej ustawy o nadzorze bankowym. Pośpiechowi sprzeciwia się Komisja Nadzoru Bankowego. Obawia się o jakość ustanawianego prawa - pisze "Parkiet"

Działalność Piotra Tymochowicza jest powszechnie znana. Specjalista od kreowania publicznego wizerunku wchodzi w alians z Krzysztofem Rutkowskim. Chcą razem szkolić jak zyskać popularność i sukces medialny - pisze "Dziennik Łódzki"

Kolejna rozprawa w procesie byłej wiceminister kultury w rządzie SLD, Aleksandry Jakubowskiej, której prokuratura zarzuca bezprawne przerobienie projektu ustawy medialnej, poprzez usunięcie z niego słowa "lub czasopisma".

Urzędnicy zachęcają mieszkańców, by rezygnowali z foliowych toreb na zakupy. Miasto z pieniędzy przeznaczonych na działalność proekologiczną sfinansowało promocję bawełnianych toreb wielokrotnego użytku - czytamy w "Gazecie Lubuskiej"

Nadchodzi ratunek dla mających kłopoty z uzębieniem - za kosztowną wizytę u dentysty nie będziemy już płacić sami. W rozmowie z "Gazetą Prawną" szef NFZ, Andrzej Sośnierz deklaruje, że połowę ceny wizyty będzie płacić Narodowy Fundusz Zdrowia

Kilkadziesiąt milionów złotych będzie kosztować fabryka produkująca biopaliwa. Zbudują ją w podszczecińskich Policach Portugalczycy - czytamy w "Kurierze Szczecińskim".

Gangster-biznesmen nadzorujący działalność rezydentów rosyjskiej mafii w kilkudziesięciu krajach Europy i w obu Amerykach miał dostać zlecenie na zlikwidowanie ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry - pisze "Nasz Dziennik"

Dzisiaj Rada Programowa Lewicy i Demokratów będzie kontynuować rozmowy o programie i kształcie listy wyborczych. Aleksander Kwaśniewski zapowiedział w poniedziałek, że w ciągu najbliższych kilkunastu dni LiD będzie chciał zaprezentować swój program.

Sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka ma dziś zaopiniować wniosek Platformy Obywatelskiej o wotum nieufności dla ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro.

Najbardziej gwałtowne burze będą szaleć dzisiejszej nocy na Dolnym Śląsku i w Lubuskiem - ostrzegają wrocławscy meteorolodzy.

- Dzisiaj dla pana premiera każdy jest w układzie, oprócz pana premiera - tak Andrzej Lepper skomentował w magazynie "24 Godziny" oskarżenie Jarosława Kaczyńskiego o funkcjonowanie byłego wicepremiera "w strefie wpływów układu biznesowego".

Turyści odwiedzający Wawel muszą się liczyć z tym, że zostaną "prześwietleni", i że będą musieli przejść przez bramki do wykrywaczy metali. - To tylko standardowe środki ostrożności - zapewnia dyrekcja muzeum.

Troje z 19 przetrzymywanych przez talibów południowokoreańskich zakładników rozpoczęło strajk głodowy. Domagają się od porywaczy zebrania ich w jednym miejscu.

Ranny 30-latek za akcję ratunkową na tatrzańskiej Orlej Perci, zapłaci z własnej kieszeni, bo był pijany. Świadkiem akcji ratunkowej był jeden z naszych internautów, który sfilmował wszystko telefonem komórkowym.