Najnowsze

Najnowsze

- Jesienią słyszeliśmy, że rząd zrobi wszystko, by nauczyciele dobrze zarabiali, ale nie zrobił nic - powiedział w "Magazynie 24 Godziny" prezes ZNP Sławomir Broniarz. - Rząd poplątał się w obietnicach podwyżek! - dodał były wiceminister edukacji Mirosław Orzechowski . - Nieprawda, zrobiliśmy dotąd wszystko, co mogliśmy - oponował Sławomir Nitras z PO.

- Palikot jest politykiem nowej generacji, przyszedł do polityki z literatury, z Gombrowicza. W pojedynkę wodzi za nos całą opozycję. Więcej Palikotów - mówił Kazimierz Kutz w "Magazynie 24 Godziny". - Jeżeli poziom debaty pana Palikota to poezja, to nie wiem co tu robię - odpowiedziała Beata Kempa z PiS.

- Swoim zachowaniem Marcinkiewicz najbardziej zaszkodził sobie, ale kompromituje także Polskę. Najlepiej by było o tym zapomnieć, ale chyba już się nie da - mówił w "Kropce nad i" Stefan Niesiołowski z PO. Zgodził się z nim Zbigniew Girzyński z PiS. - Marcinkiewicz ma jakieś problemy osobowościowe - orzekł poseł PiS.

Kancelarie prezydenta i premiera ostatecznie porozumiały sią kto i kiedy spotka się z prezydentem Francji w czasie jego wizyty w Polsce. Nicolas Sarkozy zje obiad z Lechem Kaczyńskim, znajdzie również czas na spotkanie z Donaldem Tuskiem w Pałacu na Wodzie w Łazienkach. Wystąpi również przed polskim Sejmem.

To nie obcy z filmu Ridley'a Scotta - jak chciałby piszący na Kontakt TVN24 "Papuas". I na pewno nie "posłoleń", jak podpowiada internauta o nicku ~Łojojoj. Spory ucina specjalista - wicemarszałek Sejmu, a z zawodu entomolog - Stefan Niesiołowski.

Chwile grozy przeżyli w poniedziałek wczesnym popołudniem pasażerowie tramwaju linii nr 4 w Zabrzu. Rozpędzony pojazd wypadł z szyn. Informację oraz zdjęcia wypadku otrzymaliśmy od naszego internauty na platformę Kontakt TVN24.

Trybunał ds. zbrodni w byłej Jugosławii zgodził się w poniedziałek na tymczasowe zwolnienie oskarżonego o zbrodnie wojenne Jovicy Staniszicia. Były szef tajnych służb ma się poddać się leczeniu w Belgradzie. Prokurator protestuje.

Barack Obama zyskał nowego sojusznika w walce o fotel prezydenta USA. Poparł go... Fidel Castro. Były wódz Kuby uważa, że czarnoskóry senator pod wieloma względami jest najlepszym kandydatem.

- Wojciech Olejniczak nie był tak krytyczny wobec mnie, gdy błagał o funkcję ministra rolnictwa i zabiegał o moją przyjaźń - stwierdził w "Magazynie 24 Godziny" nowowybrany przewodniczący Polskiej Lewicy Leszek Miller. - Na jego miejscu byłbym teraz bardziej wstrzemięźliwy - dodał były premier.

-Gdyby nie znieczulica lekarzy moje dziecko mogłoby żyć - skarży się matka czteroletniego Gabrysia. -Najpierw nie chcieli przysłać karetki z lekarzem, potem w szpitalu nie mogłam się doprosić o pomoc, chociaż krzyczałam - opowiada. Pogotowie nie poczuwa się do winy: -Matka Gabrysia sama zrezygnowała z kartetki - przekonują jego przedstawiciele i na dowód przedstawiają zapis rozmowy.

Niemieccy socjaldemokraci oświadczyli oficjalnie: Gesine Schwan to nasza kandydatka na prezydenta. Decyzja SPD spotkała się z ostrą krytyką przedstawicieli koalicyjnej chadecji i Związku Wypędzonych, którzy w osobie koordynatorki ds. współpracy z Polską widzą rzeczniczkę naszych, a nie ich interesów.

Pożar w centrum Wrocławia. Na ulicy Bałuckiego zapalił się strych opuszczonej kamienicy. Informację oraz film otrzymaliśmy od naszego internauty na platformę Kontakt TVN24.

Spór o klapsy w "Magazynie 24 Godziny". - Dziecko przez kary cielesne niczego się nie uczy, tylko zbiera siniaki psychiczne - uważa pisarka Manuela Gretkowska. - Od czasu do czasu klaps się należy - odpowiada prawnik Barbara Falandysz. Zdaniem byłej minister Joanny Kluzik-Rostkowskiej, w Polsce nie wystarczy wprowadzenie jednej ustawy. Cały system opieki nad dzieckiem trzeba zbudować od nowa.

Stereotyp Polaka-złodzieja jest za Odrą wciąż żywy. Przed meczem Polska-Niemcy na Euro 2008, w internecie pojawiła się reklama, na której Polacy kradną auto niemieckim kibicom. - To skandal i skur...two - komentuje reklamówkę dla tvn24.pl Jan Tomaszewski.

Polsce grozi "wprowadzenie landyzacji tylnymi drzwiami" - ostrzega Jarosław Kaczyński. Prezesa PiS zwraca uwagę na stopniowe zwiększanie roli samorządów i zapowiada, że jeśli ta tendencja się utrzyma, będzie to niebezpieczne dla państwa.

Polska oczekuje pomocy wojskowej od USA na takim samym poziomie, jaki otrzymują partnerzy strategiczni Stanów Zjednoczonych w innych częściach świata - powiedział Bogdan Klich. - Polska odgrywa w Europie Środkowej taką rolę, jak Pakistan w Azji Środkowej lub Egipt na Bliskim Wschodzie - pokreślił szef MON.

Wyjątkowo beztroski sposób na przejażdżkę znalazł 25-latek ze Śląska: po pijanemu i bez prawa jazdy kierował citroenem, który nie miał ubezpieczenia i został nielegalnie sprowadzony z zagranicy.

W wieku 113 lat w domu opieki w środkowej Francji zmarła najstarsza osoba w tym kraju, Clementine Solignac - poinformowała w poniedziałek dyrekcja ośrodka.