Najnowsze

Najnowsze

Polskie rynki finansowe i nadzór finansowy mogą zostać podporządkowane Europejskiemu Bankowi Centralnemu, mieszczącemu się w Niemczech, ostrzega "Nasz Dziennik".

Garwolin, miasteczko na trasie Warszawa – Lublin, jak tlenu potrzebuje obwodnicy. Ta owszem jest, ale czeka na... przecięcie wstęgi, pisze "Trybuna".

Rolnicy "padają ofiarą" technologii szpiegowskich. Zdjęcia satelitarne, używane do kontroli unijnych dopłat wychwytują każdy fragment źle zmierzonego pola. Naciągaczom - i pechowcom grozi sąd, pisze „Dziennik Polski”.

Potężny tajfun Wipha w ciągu najbliższej doby uderzy w Szanghaj - chińską stolicę finansową. Władze miejskie zadecydowały o ewakuacji około dwóch milionów ludzi z bezpośrednio zagrożonych przez żywioł terenów.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi utworzono specgrupę, której nadano nazwę Archiwum X. Członkowie tego zespołu mają się zająć przede wszystkim wytropieniem niewykrytych sprawców najpoważniejszych przestępstw kryminalnych, informuje "Express Ilustrowany".

- To sprawa dużo większa niż afera Rywina - komentował w poniedziałek Andrzej Lepper sprawę finansowych powiązań Fundacji Prasowej Solidarność i Porozumienia Centrum. Dziś "Gazeta Wyborcza" opisuje kulisy tej sprawy.

Zbigniew Romaszewski potwierdził "Rzeczpospolitej", że szykuje się do objęcia funkcji marszałka Senatu. Zastrzega tylko, że najpierw trzeba zdobyć większość w Senacie.

- Platforma Obywatelska i wielu ludzi w Skarżysku-Kamiennej jest blisko z Rejowem, grupą przestępczą Pawliszaków - takie słowa padły z ust Przemysława Gosiewskiego na antenie Radia Kielce. - To kłamstwa - odpowiadają przedstawiciele PO i już zapowiadają pozew w trybie wyborczym.

Elżbieta Kruk rezygnuje z członkostwa w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji. W "Kropce nad i" szefowa Rady zapowiedziała, że woli mandat posła i że wystartuje w wyborach do sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie.

Andrzej Lepper nie stawił się we wtorek przed sejmową komisją regulaminową. Jak stwierdził - miał zwolnienie lekarskie. Jednak choroba nie przeszkodziła przewodniczącemu Samoobrony w zorganizowaniu własnej konferencji prasowej.

Poniedziałek, 18 września, 21:00Nie będzie europejskiego Dnia Sprzeciwu Wobec Kary Śmierci. Powód to polskie weto - osamotnione, bo nikt inny spośród pozostałych 26 członków Unii Europejskiej nie poparł sprzeciwu wobec dnia sprzeciwu. W Magazynie 24 Godziny posłanka SLD Katarzyna Piekarska przyznała, że taka decyzja sprawia, że stajemy się dziwadłem i hamulcowym Europy. Odmienne zdanie wyraził Jacek Kurski, który jest dumny z polskiej niezależności.

Do końca tygodnia PiS podejmie ostateczne decyzje w sprawie zawartości list wyborczych w całym kraju. Już dziś jednak wiadomo, że wystartuje m.in. Kaczyński. Ryszard Kaczyński, poseł poprzedniej kadencji skazany za jazdę po pijanemu.

- Polska dowiodła, że się szanuje. Nie szliśmy za owczym pędem – przekonywał w magazynie „24 godziny” Jacek Kurski (PiS). – Polska znów jest dziwadłem Europy – nie zgodziła się Katarzyna Piekarska SLD.

- Rezygnuję z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, będę kandydowała do Sejmu z Lublina. Poczułam zew krwi do polityki - ogłosiła w "Kropce nad i" szefowa KRRiT, Elżbieta Kruk.

Miejski pies - zmęczony, apatyczny, leniwy - zupełnie inny, niż jego kolega z wiejskiego podwórka. Ale jest już na to rada - znani ze swej zapobiegliwości Japończycy, żeby przynieść czworonogom ulgę, otworzyli dla nich bar tlenowy.

Mały Wiktor ma naczyniaka jamistego, czyli łagodny nowotwór skóry. Pojawiła się dla niego szansa. Niestety operacja jest bardzo kosztowna. Rodzice robią wszystko, by pomóc synkowi.

24-letnia Magda z Łodzi jest jedyną kobietą w Polsce biorącą udział w walkach w klatkach. Choć na co dzień jest niepozorną blondynką,  na ringu zmienia się w bardzo twardego przeciwnika.

Radio Maryja nie ma zamiaru angażowania się w kampanię - powiedział o. Piotr Andrukiewicz z zespołu redakcyjnego stacji. Zakonnik zareagował w ten sposób na wypowiedź słuchaczki we wtorkowym programie, która starała się przekonywać do swoich zapatrywań politycznych.