Najnowsze

Najnowsze

Środa, 28 maja- Na razie konsulowie udzielają rodzinom ofiar Katynia pomocy prawnej. Nie planujemy jednak oficjalnego oświadczenia przesłanego na Kreml - powiedział w "Magazynie 24 Godziny" TVN24 minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Decyzją rosyjskiego sądu o zrehabilitowanie pomordowanych w Katyniu mogą występować tylko... oni sami.

Ma ponad 100 karatów i od środy ma nowego właściciela. Brylant, który poszedł pod młotek w domu aukcyjnym Christie's w Hongkongu został sprzedany za bagatela 6 milionów dolarów.

Komplet dzieł Chopina i wojskowe szable - z takimi prezentami od Lecha Kaczyńskiego i Donalda Tuska do swojego kraju wrócił Nicolas Sarkozy. Prezydent Francji musiał mieć jednak problem z wybraniem upominku dla polskiego prezydenta i premiera. Obaj bowiem dostali to samo - po butelce wiekowego trunku.

Chcesz wieść szczęśliwe życie, idź do pracy w urzędzie. Urzędnicy to teraz najbardziej zadowolona grupa zawodowa w kraju - pisze "Metro". Chwalą sobie spokój i normowany czas pracy.

Lenistwem połowy społeczeństwa określa "Puls Biznesu" fakt, że spośród wszystkich osób w wieku produkcyjnym (15-64 lata) w Polsce pracuje tylko 57 proc., podczas gdy średnia unijna jest o 10 pkt. proc. wyższa.

Zdecydowana większość, bo 68 proc. Polaków nie chce podatku liniowego, wynika z sondażu przeprowadzonego dla "Gazety Prawnej" i firmy Ernst&Young przez PBS DGA. Najbardziej odpowiadający nam system podatkowy, to trójstopniowa skala podatkowa, że stawkami 11, 17 i 24 proc.

"Bolkiem" nie byłem - mówi Lech Wałęsa w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej". Według b. prezydenta ludzie, którym policja polityczna nie zakładała teczek, byli po prostu tchórzami.

- Wydaje mi się, że Kazik Staszewski po równo obdzielił władzę swoją sympatią. Mówił o premierze i prezydencie - tak w "Magazynie 24 Godziny" wypowiedź artysty "Wk... mnie, że dozorca mojego kraju jest kretynem" skomentowała Iwona Śledzińska-Katarasińska z PO. Z kolei Nelly Rokita z PiS nie ma wątpliwości: - Muzyk mówił o Tusku.

- Na razie konsulowie udzielają rodzinom ofiar Katynia pomocy prawnej. Nie planujemy jednak oficjalnego oświadczenia przesłanego na Kreml - powiedział w "Magazynie 24 Godziny" TVN24 minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Decyzją rosyjskiego sądu o zrehabilitowanie pomordowanych w Katyniu mogą występować tylko... oni sami.

Ogień strawił jedno z pomieszczeń zajmowanych przez katowickich bezdomnych. Przyczyną pożaru był prawdopodobnie stary piec kuchenny. Zdjęcia z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy od naszego internauty Michała na platformę Kontakt TVN24.

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy kontynuował w Warszawie swą "ofensywę uroku" pod adresem państw środkowej i wschodniej Europy przed objęciem przewodnictwa w Unii Europejskiej 1 lipca - pisze francuski dziennik "Le Monde". Ofensywa ma przynieść Francji sojusznika w sprawach dotyczących UE.

- Wasze pomysły, gdyby je zebrać razem, stanowią zagrożenie dla pluralizmu i demokracji w Polce - przekonywał w "Kropce nad i" sekretarz generalny PiS Jarosław Zieliński. - Wy mówicie o demokracji? Przecież to PiS nie ufa Polakom - odpowiadał Zbigniew Chlebowski z PO.

- Najważniejszym punktem wizyty prezydenta Sakrozy'ego w Polsce była kwestia polityki unijnej, rolnej, klimatycznej. Na twarde rozmowy politycznie nie zabiera się żon - powiedział "Faktom po Faktach" TVN24 Lech Kaczyński. Polska głowa państwa mówiła zarówno o szczegółach politycznych wizyty francuskiego prezydenta, jak i o jej kuchni. Dosłownie.

Decyzja moskiewskiego sądu w sprawie oddalenia skargi krewnych ofiar Katynia przeszła bez echa - mówił w Faktach po Faktach przebywający w stolicy Rosji Andrzej Zaucha. Adwokat rodzin polskich oficerów Anna Stawicka mówi, że Rosja i tak będzie musiała uznać racje Polaków, bo sprawa trafiła do Trybunału w Strasburgu.

14 osób rannych w wypadku pod Gnieznem. Tuż przed godz. 18 autokar z turystami z Niemiec wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Najciężej ranny kierowca został przetransportowany do szpitala śmigłowcem, gdzie przeszedł operację. Policja bada przyczyny wypadku.

Podziwiajcie, przyszłe mężatki! Światowi dyktatorzy ślubnej mody przedstawili w środę w Barcelonie najnowsze kolekcję sukni. Po chwilowym zachwycie różami i fioletami, do łask znów wraca biel.

Dwanaście bezpańskich psów ubranych w czerwone kamizelki z nazwiskiem kandydata i sloganem "Mamy już dość" pełni rolę ruchomych plakatów wyborczych w kampanii jednego z rumuńskich kandydatów na burmistrza. Walczący o głosy mieszkańców Bacau Radu Nikolau, przekonuje, że jego pomysł na pewno wypali.

Niebezpieczny pożar zaledwie pół kilometra od Zielonej Góry. Nim strażacy zapanowali nad ogniem, strawił on około 3 ha lasu. Strażacy przekonują, że mogło być znacznie gorzej. Zdjęcia z miejsca pożaru otrzymaliśmy od internauty Bolesława na platformę Kontakt TVN24.

Według Wojciecha Pszoniaka, polskiego aktora, który od 26 lat mieszka w Paryżu, Nicolas Sarkozy "to prawdziwy mąż stanu", którego w Polsce próżno szukać. Wystąpienie prezydenta Francji w polskim parlamencie tylko potwierdziło tą tezę - przekonywali zgodnie pozostali goście Magazynu "24 godziny".

Australijczycy doganiają twórców science-fiction. To co weszło już do kanonu fantastyki wreszcie jest możliwe także w rzeczywistości. Telstra przeprowadziła pierwsze w historii połączenie z trójwymiarowym hologramem rozmówcy. Naturalnej wielkości obraz jednego z menedżerów mówił do publiczności, choć on sam oddalony był o kilkaset kilometrów!