Najnowsze

Najnowsze

- Już po bitwie. Libańskie wojsko przejęło ostatnie pozycje islamistów w obozie - ogłosiły libańskie siły bezpieczeństwa. Po trzech miesiącach starć libańskie wojsko przejęło kontrolę nad obozem dla palestyńskich uchodźców.

Zaczęło się od demonstracji, skończyło się ulicznymi walkami. W pół roku po wyburzeniu przez władze nieoficjalnego Domu Młodych w centrum duńskiej stolicy jest wyjątkowo niespokojnie.

Prezydent Rosji Władimir Putin zarządził wybory do Dumy Państwowej, izby niższej rosyjskiego parlamentu, na 2 grudnia 2007 roku - poinformowała w niedzielę służba prasowa Kremla.

Zbigniew Ziobro traci zimną krew i atakuje wszystkich na oślep, uderza w partie opozycyjne, które doprowadzą do upadku PiS-u - stwierdził w TVN 24 Grzegorz Napieralski z SLD. - Działania PiS to "pic na wodę fotomontaż" - wtórował Sławomir Nowak z PO.

- Istnieją dowody, które potwierdzają moją wiarygodność - zapewnia Janusz Kaczmarek. Dodaje, że wskazał już sejmowej speckomisji gdzie można je znaleźć. Były szef MSWiA domaga się komisji śledczej w sprawie akcji CBA.

Miłość wszystko potrafi, dodaje wiary w siebie, uskrzydla, sprawia że świat jest piękniejszy. Potrafi nieść też szaleństwo, a nawet przekonać cyrkową słonicę do ucieczki z domu.

Piątkowa konferencja prokuratury i ujawnienie dowodów, mających świadczyć o winie Janusza Kaczmarka wciąż wywołuje duże emocje. Część opozycji ma zastrzeżenia co do roli Zbigniewa Ziobry w całej sprawie.

Niedziela, 2 września, 21:00 Roman Giertych dowodzi, że Janusz Kaczmarek nie mógł być źródłem przecieku. -6 lipca koło godziny 11, tuż przed akcją CBA spotkałem się w Sejmie z Andrzejem Lepperem - powiedział w TVN24 Roman Giertych. -Zdradził mi wtedy takie szczegóły dotyczące tej akcji, o jakich nie mógł mu opowiedzieć Kaczmarek - tłumaczy Giertych.

Nie kryli łez szczęścia, ale i żalu po dwóch zabitych kolegach, których zdjęcia trzymali przed sobą podczas powitania na podseulskim lotnisku. 19 młodych Koreańczyków, których po sześciotygodniowej niewoli uwolnili talibowie, dotarło do kraju.

Poznań ma od soboty nowy pomnik. Waży on 5 ton, a jego odsłonięcie było jedną z atrakcji Dni Pyrlandii - dwudniowego festynu miejskiego.

W Przelewicach w zachodniopomorskiem w niedzielę drugi dzień Święta Miodu. Pszczelarze nie tylko z tego regionu oferują różnorodne gatunki miodów oraz wyroby z wosku.

Siedem lat temu w Miednoje koło Tweru w Rosji otwarto cmentarz polskich jeńców wojennych, zamordowanych wiosną 1940 roku na rozkaz Józefa Stalina. W niedzielnych obchodach rocznicy wezmą udział rodziny pomordowanych, a także przedstawiciele polskich władz.

62-letni republikański senator z Idaho Larry Craig zapowiedział, że 30 września złoży mandat. W czerwcu tego roku próbował on podrywać młodego mężczyznę w męskiej toalecie na lotnisku w Minneapolis. Miał pecha - mężczyzną okazał się policjant po cywilnemu.