Najnowsze

Najnowsze

Nie mam stuprocentowej pewności, że Janusz Kaczmarek był źródłem przecieku w sprawie akcji CBA – powiedział minister koordynator specsłużb Zbigniew Wassermann w radiu RMF FM. Dodał, że takiej pewności nie ma również prokuratura.

W Salwadorze młodzież walczyła na ogniste kule. Nie z policją jednak i nie w proteście, ale ku pamięci. Salwadorczycy tak obchodzili święto świętego Jeronimo.

Surferzy w Muizenbergu na wybrzeżu Afryki Południowej ustanowili nowy rekord Guinessa. Na fali stanęło jednocześnie 71 osób. W taki sposób chcieli zwrócić uwagę świata na problem globalnego ocieplenia.

- Plany rozmieszczenia elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej Europie i problem Kosowa, to dla Rosji "czerwone linie" - oświadczył szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow.

Straszny cios i wstyd - tak policjanci komentują fakt zatrzymania i prokuratorskich zarzutów dla swojego byłego szefa Konrada Kornatowskiego - pisze "Dziennik".

Wszyscy oficerowie wywiadu i kontr wywiadu wojskowego, którzy są w Afganistanie i z którymi rozmawialiśmy, to oficerowie Wojskowych Służb Informacyjnych - mówi "Trybunie" Janusz Zemke, b. wiceminister obrony i członek sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych, który wraz z drugim posłem wizytował naszych żołnierzy w tym kraju.

- Kobiety chciały rozmawiać, alkohol ośmielał. Kilka razy zdradziłem żonę, nie były to jednak romanse, tylko chwilowe słabości - wyznaje były wicepremier Andrzej Lepper w "Super Expressie".

W górskim terenie między miejscowościami Detva i Hrinova w środkowej Słowacji, doszło do groźnego wypadku - autokar wpadł w przepaść. Niewiele wiadomo ani o przyczynach, ani o postępach akcji ratunkowej. Potwierdzono już jednak śmierć co najmniej sześciu osób.

Ponad 5,5 mln uczniów rozpoczyna dzisiaj nowy rok szkolny. Na swój pierwszy dzwonek czeka 376 tysięcy pierwszoklasistów, którzy prawdopodobnie najmniej odczują zmiany wprowadzone w szkołach. Pozostali uczniowie pewnie dłużej będą musieli przyzwyczajać się do mundurków szkolnych, a nauczyciele - do nowego kanonu lektur.

Czy reżyser Sylwester Latkowski – ostatnia osoba, z którą przed zatrzymaniem rozmawiał były szef MSWiA Janusz Kaczmarek – znalazł się na celowniku specsłużb? - pyta "Życie Warszawy".

Centralne Biuro Antykorupcyjne szuka dowodów na skorumpowanie Janusza Kaczmarka przez Ryszarda Krauze. Agenci sprawdzają powiązania ojca byłego ministra, Kazimierza Kaczmarka z właścicielem Prokomu – ujawnia tygodnik „Newsweek”.

Uspołecznienie szkoły to najpewniejszy sposób na wyeliminowanie pokusy ideologizacji. Szkoła nie może być miejscem realizacji interesów partyjnych czy społecznych, których celem jest oddziaływanie na świadomość dziecka, by zdobyć jego sympatię dla pewnej ideologii - pisze rzecznik praw obywatelskich Janusz Kochanowski na łamach "Rzeczpospolitej".

Kiedy 13 lipca ABW weszła do biura znanego biznesmena Ryszarda Krauzego, zatelefonował on na prywatną komórkę prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W Prokomie opowiada się, że była to skuteczna interwencja prezesa Krauzego u prezydenta. Kancelaria Prezydenta: - Telefon był, interwencji nie było - pisze "Gazeta Wyborcza".

Szkoła, tworzona w partnerskim dialogu z rodzicami, powinna umożliwiać młodzieży dostęp do najnowszej wiedzy oraz wychować ją na członków wspólnoty obywatelskiej; zarówno lokalnej, jak i państwowej. Uspołecznienie szkoły to najpewniejszy sposób na wyeliminowanie pokusy ideologizacji - pisze Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski na łamach "Rzeczpospolitej".

Chcesz zrzucić parę zbędnych kilogramów - nic prostszego. Wystarczy godzina kąpieli w czerwonym winie z dodatkiem absyntu, rumianku, szałwi, płatków róży, no i oczywiście rozmarynu. Taki przepis na piękno można znaleźć w unikatowej XVII-wiecznej książce "Słownik Damy - czyli jak być atrakcyjną dla płci przeciwnej".

Powoli wyludniają się stołeczne szkoły. Rodzice nie wyjeżdżają już sami za granicę, ale zabierają ze sobą dzieci - pisze "Życie Warszawy".

Ta koalicja miała dwie twarze - jedną dobrą, dzięki której udało się wiele spraw załatwić. Drugą twarz - nieustannej awantury, nieustannych prób wyciskania czegoś. A w tym wszystkim miała jeszcze trzecią twarz i to była twarz nadużycia, przestępstwa po prostu - tak ocenia minioną koalicję w wywiadzie udzielonym "Naszemu Dziennikowi" premier Jarosław Kaczyński.

Ponad połowa (52 proc.) Polaków uważa, że informacje prokuratury o powiązaniach Janusza Kaczmarka, Konrada Kornatowskiego i Jaromira Netzla dowdzą istnienia "układu", o którym mówią politycy PiS - wynika z sondażu "Rzeczpospolitej".