Najnowsze

Najnowsze

Partia Leppera bierze posady w KRUS: wysyła do szefa listę z nazwiskami działaczy i każe ich wstawić na wskazane stanowiska. A potem działacze "wygrywają" w konkursach.

Premier Jarosław Kaczyński zapowiada, że będzie współpracował z Hanną Gronkiewicz-Waltz. Przełamywanie politycznych podziałów to pierwszy efekt przyznania Polsce i Ukrainie prawa do organizacji Euro 2012 - pisze "Dziennik".

40 proc. Polaków nie wie, kto wymordował w Rosji tysiące polskich oficerów. Co dziesiąty jest przekonany, że tej zbrodni dokonali Niemcy. Taki rezultat przyniosły badania TNS OBOP, który zapytał Polaków, czy słyszeli o zbrodni katyńskiej.

Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy wynajmują od miasta trzy lokale o łącznej powierzchni 460 m w jednym z najbardziej prestiżowych punktów Warszawy. Za ich wynajem płacą jedną dziesiątą rynkowej wartości - pisze tygodnik "Wprost". -Wszystko jest zgodne z prawem - zapewnia radny PiS.

sobota, 21 kwietnia, 21:00- Naszym celem nie jest rozbijanie prawicy - uważa Marian Piłka jeden z założycieli nowego ugrupowania - Prawica Rzeczpospolitej, utworzonego przez posłów, którzy odeszli z PiS. Pojawiają się obawy, czy to odejście nie spowoduje zachwiania koalicji i wcześniejszych wyborów. W przyszłym tygodniu okaże się też, czy nowej partii uda się zarejestrować klub parlamentarny, potrzeba do tego 15 posłów.

Maryla Rodowicz przekonywała dziś w Poranku tvn24, aby hymnem Euro 2012 zrobić "Hej Sokoły". Całkowicie się zgadzam. Pieśń internacjonalistyczna, bez podtekstów politycznych i historycznych, o Ukrainie - ale po polsku i w dodatku powszechnie znana.

Według opinii "Życia Warszawy" bardzo rzadko zdarza się, by sądy 24-godzinne zajmowały samochody należące do sądzonych w przyspieszonym trybie pijanych kierowców.

Kilka lat temu firma Ideo z Rzeszowa za rejestrację domeny www.euro2012.pl. zapłaciła około 100 zł. W piątek zaś pojawił się klient z ofertą w wysokości 100 tysięcy złotych - informuje "Gazeta Wyborcza".

"Nasz Dziennik" zapowiada skuteczniejszą walkę z krajowym podziemiem aborcyjnym aborcyjną, jaką mają podjąć podjąć resorty sprawiedliwości i spraw wewnętrznych. Gazeta informuje również, że w najbliższym czasie policja ma przedstawić dane na ten temat.

Czy wprowadzenie elektronicznego rejestru kibiców, poprawa łączności w policji i tłumacze przysięgli wystarczą do zapewnienia bezpieczeństwa podczas Euro 2012? Są to bowiem zdaniem ekspertów zajmujących się bezpieczeństwem najważniejsze zadania dla służb porządkowych przed miostrzowską imprezą - pisze "Życie Warszawy".

Z opublikowanego przez "Życie Warszawy" sondażu wynika, że większość Polaków - ponad 60 proc. - jest przeciwna sądzeniu generałów Jaruzelskiego i Kiszczaka za wprowadzenie stanu wojennego.

Firma porządkująca w Bytomiu gminne pustostany w jednym z mieszkań znalazła... mumię. Zwłoki mężczyzny, poszukiwanego od 7 lat przez policję, leżały tam od stycznia 1999 roku - informuje "Dziennik Zachodni"

Kawaler spod Piotrkowa zażądał od prokuratora, by ścigał łódzkie biuro matrymonialne - informuje "Dziennik Łódzki". 50-letni mężczyzna ma pretensje, że biuro nie znalazło mu odpowiedniej partnerki, a on poniósł koszty.

Fatum nad Świątynią Opatrzności - pisze "Dziennik". 40 milionów dotacji przyznanej świątyni przez Sejm nie trafi na budowę, bo nie można zmienić przepisów.

Na początku czerwca do Polski przyleci prezydent USA - dowiedziała się "Rzeczpospolita", która powołuje się na informacje uzyskane w Waszyngtonie oraz od przedstawiciela polskich władz.

Polacy znowu szturmują banki i biorą coraz wyższe kredyty - pisze "Parkiet". Tylko chwilowo, gdy okazało się, że nieruchomości horrendalnie drożeją, klienci chwilę zastanawiali się czy jednak pożyczać pieniądze

Prawie co piąty Polak oddał by głos na Prawo i Sprawiedliwości. Po powstaniu partii Marka Jurka na PIS chce głosować o 4 procent mniej wyborców niż przed rozłamem - wynika z sondażu Dziennika.

piątek, 20 kwietnia, 21:00- Zainteresowanych partią może być bardzo dużo, ale od zainteresowania do decyzji jest bardzo daleka droga - powiedział w Magazynie 24 Marian Piłka. O przyszłej partii Marka Jurka oraz przypuszczalnej liczbie członków tej partii z Marianem Piłką i Bronisławem Komorowskim rozmawiał Łukasz Grass.

piątek, 20 kwietnia, 17:30Janusz Palikot tolerancję dla ludzi o odmiennych poglądach czy innej orientacji wyniósł ze słów Jana Pawła II. Poseł Platformy Obywatelskiej w taki sposób skomentował swoje prowokacyjne wystąpienie w koszulce z napisami: "jestem gejem" i "jestem z SLD".