Najnowsze

Najnowsze

poniedziałek, 23 kwietnia, 21:00Zmarł pierwszy demokratycznie wybrany prezydent Rosji, Borys Jelcyn. W magazynie "24 Godziny" wspominał go były prezydent Polski Aleksander Kwaśniewski.

Polskie Radio Wrocław "do czasu wyjaśnienia sprawy" zawiesiło obecność na antenie Grzegorza Brauna. Publicysta ogłosił, że znany językoznawca, prof. Jan Miodek współpracował z tajnymi służbami PRL. Tych informacji nie potwierdził ani Miodek, ani IPN.

- Do końca czerwca kupcy ze stadionu X-lecia w Warszawie muszą opuścić ten obiekt - poinformował po spotkaniu z kupcami w stołecznym ratuszu wicedyrektor Centralnego Ośrodka Sportu (COS) Tadeusz Mamiński. Tam, gdzie teraz mieści się "Jarmark Europa" powstać ma Stadion Narodowy. Handlowcy są oburzeni. Następne spotkanie w środę.

Młode i ładne. W katalogu, ze zdjęciami. Większość to kobiety sukcesu. Proszą:wybierz mnie, tylko mnie, a będę słuchała o polityce, nauczę się grać w tenisa i nawet coś ugotuję. Wizja raju dla kawalerów? Skądże - to oferta agencji matrymonialnej.

Ona jest ładna a On ma charyzmę. On z pasją opowiada o wyzwaniach i zachęca do wytężonej pracy. Ona łagodnym głosem zapewnia, ze zaopiekuje się każdym Francuzem i Francuzką, ubrana w czerwoną sukienkę mówi o sobie, że jest tak wolna, jak wolny jest francuski naród. On namawia do wspólnej walki, chce zjednoczyć Francję, Ona mówi o demokracji i wartościach drogich wszystkim Francuzom. On ma cel, o który walczy od dawna. Ona jest kobiecą twarzą lewicy. Mogliby być parą idealną? Być może, zamiast tego w roli rywali - spotkają się 6 maja.

…Byle by tylko był to konstruktywny sceptycyzm ( o ile cos takiego istnieje). Innymi słowy chodzi o to, że entuzjazmem można i trzeba zarażać. Jeśli jednak większość z nas się zagalopuje potrzeby jest ktoś, kto lekko klepnie nas w czółko i skieruje na właściwe tory.

Winien jestem Czytelnikom podsumowanie naszej dyskusji nt. „światełek w ciemności”, wywołanej felietonem „Patrioci przeciw patrii”. Oto lista zgłoszeń:

W ciałach 32 ofiar zastrzelonych przez Cho Seung-Hui na amerykańskiej uczelni VirginiaTech w Blacksburgu znaleziono ponad 100 kul - to wynik autopsji przeprowadzonych przez lekarzy sądowych. - Sam zabójca zginął strzelając sobie w skroń - powiedział dr William Massello, przedstawiciel zespołu lekarzy.

Dziewięciolatek zaginął w piątek w parku w chińskim mieście Beihai. Według świadków grupa dzieci przeskoczyła przez ogrodzenie otaczający staw z krokodylami. Niestety jedno z nich przypłaciło to życiem.

Przemysław Gosiewski został honorowym obywatelem Włoszczowy. Mieszkańcy miasta chcą podziękować ministrowi w kancelarii premiera za jego zaangażowanie w budowę stacji kolejowej, na której zatrzymuje się pociąg Intercity relacji Warszawa - Kraków. Sam uhonorowany podkreśla, że jego marzeniem jest, aby Polska rozwijała się równomiernie.

Władze SLD rozważają wystawienie do Europarlamentu Leszka Millera, Józefa Oleksego i Marka Dyducha - dowiedział się "Dziennik". Ma to być próba pogodzenia zwaśnionych stron Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

niedziela, 22 kwietnia, 21:00Pierwsza tura wyborów prezydenckich we Francji rozstrzygnięta. Wygrał kandydat prawicy Nicolas Sarkozy - otrzymał ponad 30 procent poparcia. Uplasował się przed socjalistką Segolene Royal, która zdobyła ponad 25 procent głosów. Kandydat centrum Francois Bayrou uzyskał 18 procent. Zaskakuje natomiast niski wynik kandydata radykalnej prawicy Jeana Marii Le Pena. Głosował na niego co dziesiąty Francuz. Zdaniem gości Bogdana Rymanowskiego, elektorat Le Pena będzie miał wpływ na wynik drugiej tury w starciu Sarkozy-Royal za dwa tygodnie.

Wiceminister skarbu Ireneusz Dąbrowski twierdzi, że jego resort ma pomysł na budowę tanich mieszkań. Miałaby się tym zajmować specjalnie powołana w tym celu grupa państwowych spółek deweloperskich - pisze "Rzeczpospolita"

Jeden przyjechał rządową limuzyną w obstawie ochroniarzy BOR, drugi wolał nie rzucać się w oczy i na spotkanie wybrał się własnym samochodem. O kim mowa? - pyta "Fakt" i odpowiada: o ministrze edukacji Romanie Giertychu i urzędującym jeszcze marszałku Sejmu Marku Jurku.

Generał Zbigniew Nowek, kiedyś szef Urzędu Ochrony Państwa, a teraz szef Agencji Wywiadu, przegrał proces z tygodnikiem "Przegląd", który zarzucił mu wynoszenie informacji z tajnej kancelarii Sejmu.

Mafia i powiązani z nią "biznesmeni" wykorzystują wrocławskie organa wymiaru sprawiedliwości do niszczenia firm zagrażających ich interesom - pisze "Nasz Dziennik".