Najnowsze

Najnowsze

24 kwietniaZbigniew Wassermann to kandydat Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko marszałka Sejmu - wynika z nieoficjalnych informacji tvn24. Zdaniem posła PiS Jacka Kurskiego Wassermann ma wszystkie cechy potrzebne by piastować to stanowisko

Aleksandra Jakubowska nie przyznaje się do winy i odmawia składania wyjaśnień. Ruszył jej proces w sprawie bezprawnego wprowadzenia zmian w ustawie medialnej. Prokurator postawił jej zarzut przekroczenia uprawnień. Grozi jej do 5 lat więzienia.

Wróciłem, już jestem! Długo nie pisałem ale już przykładam się do pracy i nadrabiam zaległości. Wróciłem właśnie z Bari. Dla tych co nie wiedzą, to miasto we Włoszech. Na mapie po drugiej stronie Neapolu. Byłem i widziałem jak wygląda ten raj na ziemi. Raj, oczywiście dla tych, którzy zwabieni łatwym zarobkiem decydują się jechać w ciemno. Myślą o pieniądzach i szybkim powrocie. Nic bardziej mylnego.

Z silikonowym penisem w prawicy i pistoletem w lewej dłoni poseł PO Janusz Palikot upomniał się o ukaranie podejrzanych o gwałt i molestowanie funkcjonariuszy lubelskiej policji. - To są rzeczywiście symbole prawa i sprawiedliwości dzisiaj Polsce i to są symbole policji w Lublinie - ogłosił.

Na sklepowych półkach w Wielkiej Brytanii można znaleźć flaczki, ogórki kiszone a nawet musztardę. Ale w kolejkach z koszykami pełnymi polskich specjałów ustawiają się nie tylko nasi rodacy. Brytyjczycy z zainteresowaniem im się przyglądają i też pakują. Zarabiają supermarkety, które sprowadzają nasze towary i tłumacze, którzy ledwo nadążają z przekładem treści na polskich etykietach - podaje "Financial Times"

To sprawa precedensowa, bo po raz pierwszy w historii minister odpowiada w sprawie karnej za dokonywanie zmian w projekcie ustawy. Aleksandra Jakubowska nie przyznaje się do winy i odmawia składania wyjaśnień. Grozi jej do 5 lat więzienia.

Minister edukacji Roman Giertych co prawda wywalczył podwyżkę dla nauczycieli, ale gminy dostały na ten cel za mało pieniędzy - alarmuje "Życie Warszawy". Żeby spełnić rządowe obietnice, samorządy planują obciąć wydatki na inwestycje i premie dla urzędników. Radni zapowiadają skargę w tej sprawie do sądu administracyjnego.

Joanna Kluzik-Rostkowska chce zmotywować najuboższe kobiety, by dbały o ciążę. Wiceminister pracy i polityki społecznej proponuje, by becikowe było wypłacane na raty - po 100 zł miesięcznie. Jednak pod warunkiem, że przyszła matka każdego miesiąca pójdzie na badania - informuje "Dziennik".

Rosja nie wykazuje gotowości do kompromisu w sprawie embarga na nasze mięso. Polska na razie nie ma zamiaru ustępować - pisze "Rzeczpospolita".

Łodzianie Andrzej Markowski, Zbigniew Pawelec i Filip Szymański już w piątek wyruszą swoimi warszawami w liczącą prawie 3500 kilometrów trasę do Paryża - zapowiada "Express Ilustrowany".

Członkowie Samoobrony tylko w Kujawsko-Pomorskiem zajęli już 145 stanowisk. Mają ochotę na znacznie więcej - pisze "Gazeta Pomorska".

Batalion Reprezentacyjny WP kupił 80 mundurów wzorowanych na tych z okresu powstania listopadowego. Żołnierze nie wystąpią w nich jednak 3 maja na placu Piłsudskiego w Warszawie, bo wojsko zapomniało kupić odpowiednich do tych mundurów replik broni - ubolewa "Życie Warszawy".

Dzisiaj humanistyczna część egzaminu gimnazjalnego. Przystąpi do niego 47 195 małopolskich uczniów. Ponad 11 proc. z nich to dyslektycy. Pod tym względem województwo małopolskie jest w ścisłej krajowej czołówce - pisze "Dzienik Polski".

Miliony anonimów zalewają urzędy. Donoszą wszyscy: ojcowie na dzieci, narzeczone na byłych chłopaków. Najwięcej pism od „życzliwych” odbierają skarbówki - kilkaset tysięcy w roku - wylicza "Metro".

Kopalnia Soli "Wieliczka" stara się o dofinansowanie z funduszy pomocowych UE projektu udostępnienia zabytkowych wyrobisk poprzez wykorzystanie średniowiecznego szybu "Regis" - ujawnia "Gazeta Krakowska".

W dramatycznej sytuacji znalazł się Szpital Rejonowy w Raciborzu. Brakuje specjalistów na tamtejszych oddziałach pediatrycznym i neonatologicznym - alarmuje "Dziennik Zachodni".

Podległe mi służby opracowały koncepcje dotyczące bezpieczeństwa w czasie EURO 2012. Już teraz przygotowujemy procedury mające na celu zminimalizowanie zagrożeń, których przy tak ogromnych przedsięwzięciach jest wiele - mówi w wywiadzie dla "Gazety Prawnej" minister spraw wewnętrznych i administracji Janusz Kaczmarek.

Prezydent Zduńskiej Woli Zenon Rzeźniczak zabrał w czterodniową delegację do Francji własną żonę. Dovile Rzeźniczak zarobiła na wyjeździe 3,5 tys. zł brutto, bo magistrat wynajął ją jako tłumacza - ujawnia "Dziennik Łódzki".

Największy polski bank detaliczny PKO BP zamierza wejść na rynki brytyjski i irlandzki, by objąć kompleksową obsługą Polaków wyjeżdżających do pracy na Wyspach. Na rynku polskim podejmie walkę o pozycję lidera z włoskim Pekao SA - zapowiada "Nasz Dziennik".