Najnowsze

Najnowsze

środa, 25 kwietnia, 17:00Nasze rodzime służby wywiadowcze powinny zbadać szczegóły technicznych aspektów tarczy antyrakietowej - uważa Radosław Sikorski. - To zbyt poważna sprawa, żeby ufać nawet największemu sojusznikowi - mówił były minister obrony narodowej, który był gościem magazynu "24 Godziny".

Silikonowa atrapa męskiego przyrodzenia i plastikowy pistolet. Słowem - sex pistols. W erotycznym sklepie dla fetyszystów zabaw z bronią? Nie, w rękach posła Platformy. Jeszcze - Platformy.

Trybunał Stanu odmówił uchylenia immunitetu sędziego TS i zarazem prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Chciała tego prokuratura, która podejrzewa go o niepowiadomienie o przestępstwie. Decyzja TS jest prawomocna.

Szef trójmiejskiej mafii Nikodem Skotarczak pseudonim "Nikoś" działała bezkarnie, bo "zatrudniał" w swoim gangu oficerów PRL-owskich służb specjalnych - wynika z dokumentów IPN. O kontaktach groźnego gangstera znanego m. in z filmu Olafa Lubaszenki "Sztos", ale też bywalca salonów czytamy w "Rzeczpospolitej".

Jarosław Kaczyński stanie na czele komitetu organizacyjnego Euro 2012. W skład komitetu wejdzie prawdopodobnie aż 10 ministrów. Nie będzie jednak wśród nich wicepremierów Giertycha i Leppera - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

- Odetchniemy pełną piersią. Niedługo władze miejscowości, które mają na swoim terenie firmy wydzielające smrodliwe wonie, dostaną do ręki potężną broń - będą mogły nakazać zamontowanie urządzeń eliminujących brzydkie zapachy, wlepić kary finansowe, a nawet zamknąć taki zakład - pisze "Dziennik".

Spółdzielnie zachęcają teraz do nabycia lokali za kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy złotych. Najprawdopodobniej już wkrótce będzie można to zrobić za kilkaset złotych - przypomina "Życie Warszawy".

Największe szanse na objęcie funkcji marszałka Sejmu ma Zbigniew Wassermann. Władze PiS chcą mieć pewność, że wskazany przez nich kandydat uzyska w Sejmie poparcie. I dlatego emisariusze PiS intensywnie namawiają niezrzeszonych posłów do głosowania po myśli ich partii - czytamy w "Życiu Warszawy".

PO (27 proc.) wciąż prowadzi, ale w trzy tygodnie straciła 5 pkt proc. PiS jest na drugim miejscu (25 proc., w górę o 2 pkt proc.) - wynika z sondażu PBS DGA przeprowadzonego na zlecenie "Gazety Wyborczej".

"Gazeta Wyborcza" opisuje okoliczności zatrzymania krakowskiego neurochirurga Ryszarda Cz., któremu postawiono zarzut łapówkarstwa.

"Express Ilustrowany" informuje: spuchnięte nogi, zmiany alergiczne na skórze, okropny ból i trudne do opisania swędzenie - taki skutek wywołało noszenie butów kupionych w otwartym w Łodzi chińskim supermarkecie.

Liga Polskich Rodzin rozważa wystawienie kandydatury Janusza Dobrosza na marszałka Sejmu – dowiedział się "Wprost" ze źródeł zbliżonych do kierownictwa klubu.

Dusza człowiek - opowiadają o nim parafianie. Opętany szaleniec - mówią współbracia franciszkanie. "Super Express" przedstawia sylwetkę ks. Romana Komaryczko, który formalnie nie jest już zakonnikiem, ale to on tak naprawdę przewodzi zbuntowanym siostrom z Kazimierza Dolnego

Były premier Józef Oleksy zamierza skorzystać z propozycji pracy na zagranicznej uczelni. Chce jechać na minimum rok - dowiedziało się "Metro". "A niech jedzie" - mówią jego byli koledzy z SLD.

Przeciskam się między rzędami pokładowych foteli, przecierając oczy z niewyspania. Paryskie powyborcze zmęczenie jeszcze mnie nie opuściło, bo dopiero teraz zauważam, że Bastian zostawił mnie w tyle... pewnie miał miejsce w biznes klasie. Bastian jest specjalistą od unijnej polityki obronnej. Jednym z nas, trzydziestokilkuletnich 40-stu „liderów”, którzy w ramach European Leaders Study Group debatują nad problemami rozszerzania UE, ekonomicznej stagnacji Europy i stosunków transatlantyckich. 

…znany fakt. Śledziem się przeje…kumpel się śmieje…dziewczyny bledną… Nie wiedzieć czemu oglądając przekazy światowych agencji na temat Borysa Jelcyna słyszę Wiesława Gołasa śpiewającego „W Polskę idziemy”. Ludzkie życie w kilkuminutowym skrócie.

wtorek, 24 kwietnia, 21:00Kto zostanie nowym marszałkiem Sejmu? Zbigniew Chlebowski z PO, Jerzy Wenderlich z SLD i Krzysztof Bosak z LPR zastanawiają się, który z wymienianych kandydatów byłby najlepszy, a który wręcz odwrotnie.

wtorek, 24 kwietnia, 17:30Posłowie opozycji komentują okoliczności wyboru następcy Marka Jurka na stanowisku marszałka Sejmu. Poseł Paweł Śpiewak z Platformy Obywatelskiej chwali kandydaturę szefa sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych.