Najnowsze

Najnowsze

Przypalanie papierosem czy gorącą patelnią, bicie rurką, pasem, kablem, zanurzanie stópek we wrzątku, polewanie gorącą wodą, wybicie zęba łyżką stołową, kopanie, rzucanie o ścianę, pojenie alkoholem, wsypywanie pieprzu do nosa, głodzenie - to lista tortur na jakie rodzice skazują w Polsce swoje dzieci. Małe ofiary wielkiej przemocy umierają w męczarniach - alarmuje "Dziennik Zachodni".

Skarb Państwa chce mieć wpływ na obsadę władz fundacji powstałych dzięki publicznym pieniądzom - pisze "Rzeczpospolita". Ale nie podoba się to tym, którzy nimi teraz rządzą.

Na realizowanych w Polsce umowach offsetowych strona polska wychodzi jak Zabłocki na mydle, ku uciesze amerykańskich kontrahentów. A to za sprawą Ministerstwa Gospodarki i Agencji Rozwoju Przemysłu - uważa "Trybuna Robotnicza".

Kilka lat temu pracownicy po czterdziestce nie mieli co liczyć na zatrudnienie. Dziś firmy szukają właśnie ich - czytamy w "Metrze".

Zakład ubezpieczeniowy może odmówić wypłaty odszkodowania z polisy OC, jeśli szkoda nastąpiła na skutek niezawinionej przez kierowcę awarii samochodu. Elastyczność tych przepisów często powoduje, że jedyną drogą dochodzenia roszczeń jest pozew sądowy - pisze "Dziennik Polski".

Pracownice Orion Electric Poland Sp. z.o.o (gm. Łysomice) odeszły od taśmy. - Przez cały ten tydzień w Orionie trzeba było pracować po 10 godzin dziennie, na dodatek najbliższa sobota też ma być pracująca i podobno kolejna również - oburza się mąż jednej z pracownic japońskiej fabryki. Panie, które w pierwszej japońskiej fabryce zbudowanej w gm. Łysomice montują telewizory LCD obawiają się, że za nadgodziny pieniędzy nie dostaną – wyjaśnia “Gazeta Pomorska”.

- Nic nie wiem w sprawie zabójstwa Marka Papały, bo nie mam wglądu w akta. Już we wrześniu ub. r. wnioskowałam o to, ale odmówiono mi. Więc oprócz tego, co mogę wyczytać w prasie, nie wiem nic - mówi w rozmowie opublikowanej przez "Trybunę" adwokat Marta Smołka, obrońca Ryszarda Boguckiego podejrzewanego o współudział w morderstwie gen. Marka Papały

Podczas kampanii Instytutu Spraw Obywatelskich w czwartek w Zielonej Górze kobiety usłyszały, że prowadzenie domu jest warte 1.200 zł - czytamy w Gazecie Lubuskiej.

Po raz pierwszy od początku pontyfikatu, 3 czerwca, Benedykt XVI kanonizuje w Watykanie Polaka bł. Szymona z Lipnicy, patrona chorych i kobiet ciężarnych. Kanonizacja, którą papież ogłosił w lutym, spowodowała wielkie zainteresowanie relikwiami błogosławionego, a niebawem świętego, który pochowany jest w krakowskim kościele Bernardynów pod Wawelem - pisze "Gazeta Krakowska".

czwartek, 24 maja, 21:00Czy wśród polityków SLD powiało grozą? - Powraca sprawa szwajcarskich kont z polityków SLD, która wynikła podczas prac komisji śledczej ds. Orlenu. Minister Ziobro pojechał do Szwajcarii, która zgodziła się wydać naszej prokuraturze listę kont założonych w tamtejszych bankach przez polskich polityków. PiS jest pewne, że na kontach tych znajdują się nielegalne pieniądze. SLD zdecydowanie zaprzecza. O sprawie rozmawiali goście "Magazynu 24 godziny" o 21:00.

Porządek musi być, a jak go najlepiej zaprowadzić? Sposobem wziętym z „Rewizora”: rygor, rygor, rygor.

czwartek, 24 maja, 17:30To nie była wielka bitwa - raczej polityczny pojedynek ale o wielkie nazwiska. Rada Warszawy decydowała, komu przyznać tytuł honorowego obywatela stolicy. Kontrowersje pojawiły się wokół kandydatury Lecha Wałęsy, zgłoszonego przez radnych PO. Eksprezydent i jeden z dwóch najbardziej znanych na świecie Polaków nie pasował radnym PiS. Jednak większość warszawskich radnych stanęła za nim murem i tytuł honorowego obywatela Warszawy mu przyznała. O sprawie rozmawiali goście "Magazynu 24 godziny" i 17:30.

Spór o przeszłość prof. Jana Miodka przenosi się na salę sądową. Językoznawca domaga się przeprosin od publicysty Grzegorza Brauna, który kilka tygodni temu, na antenie radia powiedział, że znany profesor był informatorem policji politycznej PRL. Nie przedstawił na to jednak żadnych dowodów.

Mikołaj Lizut z „Gazety Wyborczej”, patrząc w oczy Michała Koboski, naczelnego „Newsweeka”, powiedział: „Myślałem Michale, że wychowaliśmy się w kulcie Ryszarda Kapuścińskiego. Więc jeszcze raz się pytam, po co?” - W odpowiedzi Kobosko spuścił głowę.

Po alarmujących sygnałach, że szczepionka przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby Euvax B może powodować skutki uboczne Główny Inspektor Farmaceutyczny nakazał wstrzymać jej obrót na terenie całego kraju. Lek podawany jest obowiązkowo nowo narodzonym dzieciom. uspokaja Zofia Ulz z GIF-u.

Zdaniem prokuratury, polscy współpracownicy strony Redwatch, znanej z zamieszczania adresów i zdjęć swoich przeciwników politycznych, szerzyli nienawiść rasową i narodowościową - informuje Dziennik.

Wiktor, twarz zorganizowanej przez PFRON kampanii "Pełnosprawni w pracy", wcale nie jeździ na wózku. Nie jest nawet inwalidą - pisze "Dziennik". Fundusz twierdzi, że zatrudnienie inwalidy byłoby nieopłacalne

Latem ma powstać superresort - jak informuje "Dziennik" w czasie wakacji dojdzie do połączenia resortu gospodarki i skarbu państwa. Na jego czele stanie Robert Draba, obecnie wiceszef Kancelarii Prezydenta.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Fundację Świętego Mikołaja, co trzecia kobieta spodziewa się kłopotów w pracy, gdyby jej się zdarzyło zajść w ciążę - podaje "Rzeczypospolita"

PiS zastanawia się nad wzmocnieniem MSZ kolejnym politykiem ze swych szeregów. Nowym wiceministrem mógłby zostać Karol Karski - informuje "Gazeta Wyborcza".