Najnowsze

Najnowsze

Ministerstwo edukacji zaproponowało kuratorom oświaty, by w każdym województwie powstała jedna szkoła z oddzielnymi klasami męskimi i żeńskimi. O planach MEN pisze "Rzeczpospolita".

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zdecydowała, że droga ekspresowa Warszawa-Wrocław będzie przebiegać przez Piotrków Trybunalski. Jak pisze "Gazeta Prawna", decyzją tą rozczarowane są władze Łodzi, przez którą droga S8 miała pierwotnie przebiegać.

TNS OBOP na zlecenie "Faktu" zapytał Polaków, jakie grupy zawodowe uważają za najzamożniejsze. Każdy ankietowany mógł wskazać pięć takich grup. Politycy okazali się bezkonkurencyjni.

Podniesienie do 50 tys. zł obowiązującego dziś limitu zwolnienia z VAT przewiduje projekt nowelizacji ustawy o VAT oraz ustawy o zwrocie VAT za materiały budowlane przygotowany przez Ministerstwo Finansów - informuje "Gazeta Prawna".

Mimo zapowiedzi, bydgoski prezydent Konstanty Dombrowicz, nie ukarał winnych drogowego horroru. Od tygodnia po Bydgoszczy praktycznie nie można jeździć, bo na najważniejszych ulicach jednocześnie zaczęły się remonty. Cierpią nie tylko miejscowi i nie tylko kierowcy - alarmuje "Gazeta Pomorska".

Złodzieje paliwa upodobali sobie fiaty seicento. Przebijają przewody paliwowe, spuszczają benzynę, a właściciele aut muszą słono płacić za naprawę. Pani Aleksandra straciła... 4 litry benzyny za 18 zł, a koszty naprawy jej auta wyniosły 450 zł - pisze "Express Ilustrowany".

Niedziela, 3 czerwca, 21:00 Rosja chce podjąć współpracę z partnerami z NATO w rozwijaniu systemu obrony przed pociskami krótkiego zasięgu. Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow nazwał to alternatywą dla amerykańskich planów rozmieszczenia tarczy antyrakietowej w Europie Wschodniej. O tym czy to zalążek nowej zimnej wojny i czy tarcza rzeczywiście zagraża Rosji rozmawiali w Magazynie 24 Vladimir Kiriyanov z "Rosyjskiego Kuriera Warszawskiego", Jerzy Marek Nowakowski i Bartosz Węglarczyk ("Gazeta Wyborcza").

Zięć prezydenta Kazachstanu Nursułtana Nazarbajewa został zwolniony za kaucją z wiedeńskiego aresztu - podały w niedzielę austriackie władze. Były ambasador Kazachstanu w Wiedniu zaapelował do austriackich władz, by nie dopuściły do jego ekstradycji, gdyż jego życie byłoby po powrocie do kraju zagrożone.

Nieznani napastnicy porwali w Nigerii trzech Rosjan i dwóch obywateli RPA - pracowników koncernu aluminiowego. Wczoraj uprowadzono tam czterech innych cudzoziemców.

- Rządząca koalicja to nasi przeciwnicy. Platforma to konkurent, ale nie przeciwnik, tylko partner w dyskusji - wskazał swoim zwolennikom Aleksander Kwaśniewski na Konwencji Krajowej SLD, podczas której ogłosił, że zgadza się zostać przewodniczącym rady programowej LiD-u.

Sobota, 2 czerwca, 21:00Ministerstwo Edukacji Narodowej proponuje zmiany w liście lektur obowiązkowych. Według projektu, na liście pojawią się m.in.: cztery powieści Sienkiewicza, "Pamięć i tożsamość" Karola Wojtyły i utwory Jana Dobraczyńskiego. Znikną natomiast dzieła Gombrowicza, Witkacego, Goethego, Kafki, Dostojewskiego, Conrada i Herlinga-Grudzińskiego. O zmianach dyskutowali goście Magazynu 24 godziny - Kazimiera Szczuka, krytyk literacki i Wojciech Wierzejski, poseł Ligi Polskich Rodzin.

Zięć kazachskiego prezydenta zaapelował do władz Austrii o niewydawanie go Kazachstanowi, gdzie - jak twierdzi - zagrożone będzie życie jego i jego rodziny. W wywiadzie dla tygodnika "Profil" (numer w sprzedaży od poniedziałku), Rachat Alijew wyraża nadzieję na otrzymanie austriackiego obywatelstwa.

I żyli długo i szczęśliwie, na co zasłużyli – bo po tym, co wcześniej przeżyli, to już ledwo żyli. Dziś pierwsza czeRwcowa (z naciskiem na R) sobota, więc będzie o ślubach.

Jan Grzebski z Działdowa po 19 latach powrócił do życia. Dzięki rehabilitacji zaczyna mówić i stawia pierwsze kroki, mimo że przez lata nikt, prócz żony, nie dawał mu żadnych szans. - Jestem przekonany, że bez żony, pan Jan nie byłby w stanie wrócić do zdrowia - powiedział Wojciech Pstrągowski, rehabilitant Jana Grzebskiego.

W kręgach zbliżonych do kierownictwa PiS huczy od informacji o zmianie na stanowisku prezesa spółki Polkomtel, operatora sieci Plus. Jarosława Bauca miałby zastąpić Adam Glapiński, pisze "Gazeta Wyborcza".

Rozporządzenie, które pozwala funkcjonariuszom CBA zakuwać ludzi w kajdanki nawet wtedy, gdy nie stawiają oporu, jest sprzeczne z konstytucją i ustawą o CBA, uważa rzecznik praw obywatelskich Janusz Kochanowski, informuje "Życie Warszawy".

Jakiego męża/żony nie chciałbyś dla swego dziecka... - zapytała "Gazeta Wyborcza" Polaków. Okazało się, że większość naszych uprzedzeń ma się niestety dobrze.

Czy na koloniach nastolatki będą miały do dyspozycji antykoncepcję „po stosunku”? Domaga się tego od Romana Giertycha Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny - informuje "Życie Warszawy".

We wrześniu 1998 roku na działkach pod Warszawą policjanci znaleźli ciało Rafała Kanigowskiego ps. Gruby. Wszystko wskazuje, że w Piasecznie mafia odstrzeliła człowieka, który na jej rozkaz trzy miesiące wcześniej zlikwidował gen. Marka Papałę - pisze "Super Express”.