Najnowsze

Najnowsze

Kościół na sprzedaż. Była świątynia ewangelicka w Połajewie w Wielkopolsce miała stać się restauracją, hotelem, a później galerią. Jednak jej prywatni właściciele oprócz planowania nie robili nic. Od trzech lat chcą się pozbyć kościoła.

Trzech młodych chłopców w jednej z kamiec w Krakowie konstruowało materiały pirotechniczne. W pewnym momencie doszło do wybuchu. 18-latek zginął na miejscu, jego kolega w stanie ciężkim przebywa w szpitalu.

Pakistańskie władze informują, że co najmniej 106 ludzi zginęło w czasie ośmiodniowego oblężenia Czerwonego Meczetu w Islamabadzie i środowego szturmu na świątynię. Wśród ofiar jest ośmiu żołnierzy sił rządowych.

Za palenie papierosów wychowawcy Środowiskowego Hufca Pracy w Ostródzie zabierali młodzieży jedzenie, alarmuje "Gazeta Wyborcza". Głodujące dzieci kradły pieniądze, by kupić obiad, albo rezygnowały z dalszej nauki. Rodzice nic o tym nie wiedzieli.

W czerwcu po raz pierwszy w tym roku wzrosła liczba pobrań i przeszczepów narządów, informuje "Życie Warszawy". Jest lepiej, ale na optymizm jeszcze za wcześnie, mówią transplantolodzy.

To prowokacja, robota wrogów Kościoła, nagrania są nieprawdziwe - tak słuchacze Radia Maryja zareagowali na ujawnienie taśm, na których o. Tadeusz Rydzyk obraża prezydencką parę - czytamy w "Dzienniku".

W Polsce mężczyzna, gdy uznał dziecko za swoje, nie ma szans zaprzeczyć ojcostwu, nawet jeśli ma dowody, że nie jest biologicznym tatą. A wszystko za sprawą przestarzałego kodeksu rodzinnego i opiekuńczego z 1964 roku. Teraz ma się to zmienić, w Sejmie leży projekt jego nowelizacji - pisze "Dziennik".

Czwartkowa prasa jest wyjątkowo jednogłośna: Kto ostrzegł Leppera? - pytają na pierwszych stronach "Rzeczpospolita", "Życie Warszawy", "Super Express", "Fakt". Nieco tylko wyłamuje się "Dziennik, stwierdzając "Leppera uratował przeciek".

Trzeba rozumieć, że tu chodzi o podzielenie nas w Polsce. Tylko razem zjednoczeni wokół prawdy, wokół wspólnego dobra, z Panem Bogiem - tylko w ten sposób możemy uczynić coś rzeczywiście dobrego - mówi Tadeusz Rydzyk w wywiadzie dla "Naszego Dziennika".

W obszernym wywiadzie udzielonym gazecie, dyrektor Radia Maryja obciąża "współpracowników szatana" winą za atak na rozgłośnię, na katolicki naród, na Kościół, na uczelnię. "Ten atak ma na celu zniszczenie wiary, osłabienie zaufania do Pana Boga, oderwanie od Niego".

Legendarny pociąg Orient Express po raz pierwszy w swojej ponad 100-letniej historii zatrzyma się w Polsce. Bilety na podróż z Wenecji przez Wiedeń, Kraków, Warszawę i Malbork do Pragi kosztowały 6 tys. euro. Wykupiono wszystkie - pisze "Dziennik".

Obnażona młoda matka wisi na drzewie razem z maleńkimi dziećmi - drugą wersję monumentu upamiętniającego polskie ofiary ludobójstwa na Kresach Wschodnich zaprezentował prof. Marian Konieczny - informuje "Gazeta Wyborcza".

Arkadiusz Marcinkiewicz, radny PiS z Gorzowa i brat byłego premiera, sprzedał warszawskiej firmie kino Kopernik i ziemię pod nim za 3,9 mln zł. Sam pół roku wcześniej kupił je za 900 tys. zł - donosi "Gazeta Lubuska".

Prawie pół miliona osób ewakuowano z terenów, które zagrożone są zalaniem przez wzbierające wody rzeki Huai. Mają one osiągnąć najwyższy poziom od 1954 r. - poinformowała agencja Xinhua.

Andrzej Lepper zdradza jak miała wyglądać rzekoma prowokacja CBA wobec jego osoby. Były wicepremier uważa, że funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego mieli go wrobić w aferę w ministerstwie rolnictwa.

Kontrolerom NIK, sprawdzającym prawidłowość działań syndyków sądowych, uniemożliwia się dostęp do dokumentów dotyczących najbardziej kontrowersyjnych upadłości - twierdzi "Nasz Dziennik".

Pierwszą noc w domu spędziła malutka Martynka, córka Marty Kaczyńskiej-Dubienieckiej i Marcina Dubienieckiego. W środę późnym wieczorem szczęśliwi rodzice zabrali ją z gdańskiego szpitala - informuje "Fakt". Martynka urodziła się dwa miesiące przed terminem.

Tracili pieniądze klientów i zarabiali na prowizjach. Właściciele spółki Interbrok wyczyścili jej kasę niemal do zera. Oszukani klienci nie mają co liczyć na odzyskanie swoich pieniędzy - pisze "Puls Biznesu".

Od marca 19 mieszkańców Wągrowca odebrało sobie życie. To dwa razy więcej, niż w całym ubiegłym roku. "Super Express" donosi o czarnej serii i spekuluje na temat jej przyczyn.

Koalicja musi trwać, bo do stracenia są stanowiska w rządzie, agencjach i instytucjach rządowych. A budżet domowy posłów wcale nie taki stabilny... i kredyty do spłacenia... - pisze "Trybuna", nawiązując do słów Andrzeja Leppera, że koalicja trwa "dla dobra ojczyzny".