Najnowsze

Najnowsze

Naruszenie zasad bezpieczeństwa spowodowało radioaktywny wyciek w dużych zakładach nuklearnych na Uralu, ale nie ma zagrożenia dla ludzi - poinformowało rosyjskie ministerstwo do spraw sytuacji nadzwyczajnych.

- Waldemar Pawlak spełniłby się w wielu resortach – tak Adam Szejnfeld (PO) odpowiada na pytanie, czy lider ludowców weźmie ministerstwo gospodarki. – PSL nie będzie nic „wyszarpywać” – dodaje Janusz Piechociński.

Komisja weryfikacyjna Wojskowych Służb Informacyjnych wezwała "wiele osób" do złożenia wyjaśnień, przed publikacją aneksu do raportu z weryfikacji WSI - poinformował przewodniczący komisji Antoni Macierewicz.

Amerykańska Federalna Agencja ds. walki z klęskami żywiołowymi (FEMA - Federal Emergency Management Agency) zainscenizowała konferencję prasową o pożarach w Kalifornii. Nie było na niej żadnego dziennikarza, a pytania zadawali... pracownicy agencji.

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy raptownie zakończył wywiad dla amerykańskiej telewizji, uznając go za "głupi" i odmawiając odpowiedzi na pytania o swoją żonę - donosi agencja AP.

Mam w domu taką mapę „Warszawa moich marzeń”, którą Hanna Gronkiewicz-Waltz wysyłała wszystkim warszawiakom, gdy kandydowała na urząd prezydenta miasta. Patrzę na nią i wyraźnie widzę, że w miejscu Stadionu Dziesięciolecia pani kandydat postawiła czerwone kółko i napisała „Stadion Narodowy i tereny wystawiennicze”. W miejscu Wyścigów Konnych na Służewcu nie planowała żadnych zmian. Ciekawe, dlaczego już po roku jej marzenia się zmieniły?

Okręgowy Sąd Wojskowy w Moskwie skazał w poniedziałek majora armii rosyjskiej Siergieja Jurenia na siedem lat łagru za szpiegostwo na rzecz Polski. Rzecznik sądu Aleksandr Minczanowski poinformował, że Jureń został uznany za winnego zdrady ojczyzny.

Do śmiertelnego wypadku doszło w centrum Warszawy - śmieciarka potrąciła 74 letniego mężczyznę. Do zdarzenia doszło o 13:30, z niewyjaśnionych na razie powodów ciężarówka jechała pasem wyłączonym z ruchu.

Nordin Benallal, belgijski mistrz więziennej ucieczki, nie robi sobie nic wysokich murów. Tym razem postanowił uciec na wolność za pomocą śmigłowca.

Mniej obserwatorów niż poprzednio zostanie zaproszonych na grudniowe wybory do Dumy, izby niższej rosyjskiego parlamentu. Szef Centralnej Komsji Wyborczej zapowiedział w poniedziałek zaproszenie 300-400 osób, w tym z OBWE.

"Marzysz o podróży zagranicznej? Głosuj na partię ĘĄ, a wyjedziesz z kraju szybciej niż Ci się zdaje. "ĘĄ" - Ąta Rzeczpospolita" - to hasło wymyślone przez Piotra Piotrowskiego najbardziej spodobało się Ędwardowi Ąckiemu i wygrało ogłoszony przez niego konkurs na hasło jego partii ĄĘ. Zwycięzca otrzymał jedyny w swoim rodzaju model Fiata 125p w wyjątkowo wygodnej i jednocześnie pakownej wersji.

Prokuratura podejmie śledztwo w sprawie dokumentacji medycznej, którą Centralne Biuro Antykorupcyjne zabrało ze szpitala MSWiA w Warszawie.

Były premier Leszek Miller, zeznając jako świadek w procesie ppłk. Marka Miłosza powiedział, że nie wywierał nacisków, by lecieć mimo złej pogody. Ppłk. Marek Miłosz jest oskarżony o rozbicie śmigłowca z premierem na pokładzie.

Mieszkańcy Bukaresztu utworzyli najdłuższy łańcuch z prezerwatyw - powiązali ze sobą 25 tysięcy kondomów, by zwrócić uwagę na problem AIDS w Rumunii.

Dwójka noworodków zakażonych gronkowcem złocistym leży na oddziale patologii noworodka w szpitalu w szczecińskich Pomorzanach - informuje RMF FM. Trzecie zakażone dziecko zmarło, lekarze twierdzą jednak, że przyczyną śmierci było wcześniactwo.

Polski kompozytor Henryk Górecki (ur. w 1933 r.) znalazł się na 32 miejscu na liście stu żyjących geniuszy, opracowanej na podstawie e-mailowego sondażu światowej firmy konsultingowej Creators Synectics. Listę otwierają wynalazca stron www Sir Tim Berners-Lee, który dzieli pierwsze miejsce ze szwajcarskim chemikiem i wynalazcą LSD - Albertem Hoffmanem.

Spory łup wpadł w ręce pomorskiej policji. W profesjonalnej plantacji we wsi pod Lęborkiem odkryli setki krzaków konopii indyjskich i kilogram gotowego już narkotyku. Ich właścicielowi grozi do 3 lat więzienia.

Przebranie pewnego 24-latka z Niemiec okazało się być bardzo przekonywające. Pasażerowie wzięli go za ofiarę brutalnego mordu i wezwali policję.