Najnowsze

Najnowsze

Właśnie rozpoczęły się targi dla ludzi naprawdę bogatych. Jeśli chcesz kupić inkrustowanego diamentami mercedesa albo 154-calowy wodoodporny telewizor za 800 tys. dolarów - jedź do Moskwy!

Od nowego roku szpitale może sparaliżować nowy przepis: wchodzą w życie unijne zasady, ograniczające limit godzin, które lekarz może przepracować w ciągu tygodnia. A brakuje medyków, którzy zastąpiliby odpoczywających w tym czasie kolegów - alarmuje "Polska".

Poza władzami Wrocławia, nikt nie zainteresował się promocją organizacji Expo 2012 w tym mieście. W poniedziałek dojdzie do głosowania, które wskaże organizatora imprezy. Nie pojedzie tam ani premier, ani prezydent - pisze "Polska".

Dzięki dopisaniu do listy leków refundowanych Ivabradyny, jej francuski producent może zarobić ponad 40 mln złotych rocznie – "pisze Życie Warszawy".

Już wkrótce pacjenci mogą zostać pozbawieni pomocy lekarskiej. 1 stycznia 2008 r. zaczną obowiązywać w Polsce unijne przepisy, które doprowadzą do paraliżu szpitali - alarmuje "Polska".

Szanse na to, że w 2012 r. Wrocław zorganizuje Expo są niemal zerowe. W poniedziałek w Paryżu odbędzie się głosowanie, które wskaże organizatora imprezy. Konkurują z nami Korea Południowa i Maroko. Wrocław nie może liczyć na zbyt wiele głosów, a wszystko przez to, że oprócz władz miasta mało kto zainteresował się jego promocją - ocenia "Polska".

Kierowcy podróżujący z Wadowic do Suchej Beskidzkiej są wściekli. Niedawno odnowiony fragment drogi krajowej nr 28, biegnącej przez Skawce w gminie Mucharz, został zamknięty dla ruchu. Powód? Nikt nie chce go odśnieżać - pisze "Gazeta Krakowska".

Anonimowy Włoch kupił wczoraj na aukcji internetowej za 3,8 miliona dolarów niewielką miejscowość w amerykańskim stanie Teksas. Miasteczko Albert leży 100 km na północ od San Antonio i ma czterech stałych mieszkańców.

Prokuratura w Mrągowie umorzyła śledztwa w sprawie wywrócenia pięciu jachtów i utonięcia sześciu osób po przejściu białego szkwału na Mazurach 21 sierpnia. Śledztwa prowadzą nadal prokuratury w Giżycku i Piszu.

Nazwisko Wiesława Likusa, biznesmena w branży turystycznej, właściciela znanych hoteli w Krakowie i restauracji Biblioteka na warszawskim Powiślu, pojawia się w kontekście tajemniczej sprawy wpisania na listę refundacyjną leku francuskiej firmy Servier - pisze "Życie Warszawy".

Dzięki dopisaniu do listy Ivabradyny, jej francuski producent może zarobić ponad 40 mln złotych rocznie - mówi "Życiu Warszawy" dyrektor generalny dużego koncernu farmaceutycznego w Polsce.

Pięciu podejrzanych o korupcję w Centralnym Ośrodku Sportu, w tym trener Lechii Gdańsk Dariusz K. i szef firmy ochroniarskiej "Zubrzycki" Sylwester Z. mają trafić do aresztu. Wątek ich sprawy dotyczy b. ministra sportu Tomasza Lipca, który od końca października przebywa w areszcie.

Czyżby czekały nas święta Bożego Narodzenia bez tradycyjnego karpia na stole? Ten najczarniejszy scenariusz może się w tym roku spełnić - uprzedza "Fakt".

- Wyratowani przez norweski statek rozbitkowie z kanadyjskiego statku wycieczkowego Explorer, który zderzył się na wodach Antarktyki z górą lodową, dopłynęli w piątek do Wyspy Króla Jerzego - powiedzieli organizatorzy feralnego rejsu.

Była stalinowska prokurator wojskowa Helena Wolińska nie może dyskredytować wniosku o jej ekstradycję do Polski twierdząc, iż jest to przejaw antysemityzmu, a ona sama jest politycznym kozłem ofiarnym - uważa prof. Władysław Bartoszewski.

Ponad 150 pytań skierowali posłowie do premiera po jego expose. Część z nich dotyczyła najpoważniejszych spraw, jak bezpieczeństwo energetyczne czy zobowiązania międzynarodowe. Ale posłów interesowało też, czy premierowi nie doradza czasem... Harry Potter. Dziś premier ma na te pytania odpowiedzieć.

Odbudowa zaufania, wyzwolenie energii Polaków i rekordowo długie przemówienie - na te elementy expose premiera zwracają uwagę gazety komentując na swoich pierwszych stronach piątkowe wystąpienie Donalda Tuska w Sejmie.