Najnowsze

Najnowsze

Przygotowanie biesiady dla ponad dwóch tysięcy gości to pracochłonne i nużące zadanie. Zwłaszcza jeśli kucharze i kelnerzy nie mogą liczyć na napiwki, a goście nie umieją nawet powiedzieć "Dziękuję". Wcale nie dlatego, że są niewdzięczni czy im nie smakuje. Na wielkim ucztowaniu w Tajlandii smakowitymi przysmakami zajadały się... małpy.

Andrzej Lepper po raz pierwszy stawił się na rozprawie w procesie, w którym jest jednym z oskarżonych o wysypanie zboża z kolejowych wagonów w 2002 roku. Oświadczył przed sądem, że jest niewinny, ponieważ zboże było skażone.

"Drzwi Watykanu zamknięte dla Dalajlamy" - pisze włoska "La Repubblica", komentując doniesienia, że Benedykt XVI nie podejmie przybywającego wkrótce do Włoch Dalajlamy. Media sugerują, że "zatrzaśnięte drzwi Watykanu" to efekt presji Pekinu.

To widzowie powinni decydować, na jaki program oraz stacje przekażą swoje pieniądze - powiedział w TVN24 wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak, odnosząc się do zapowiedzi zmian w mediach publicznych i abonamencie RTV.

W niedzielę nieznani sprawcy zastrzelili jedenastu członków rodziny znanego irackiego dziennikarza Dii al-Kawwaza. Wśród zabitych jest siedmioro dzieci w wieku od 5 do 10 lat.

Hugo Chavez, przywódca Wenezueli, nie ma łatwego życia - najpierw hiszpański król kazał mu się zamknąć, a teraz kolumbijski prezydent oskarżył go wspieranie terroryzmu. W odpowiedzi obrażony Chavez zerwał stosunki z Kolumbią.

- Jeśli czujecie, że jest jakieś zagrożenie rakietowe, usiądźmy razem i oceńmy to zagrożenie - tymi słowami wicepremier Siergiej Iwanow zwrócił się do Waszyngtonu, odpowiadając na amerykańską propozycję rozmów w sprawie tarczy antyrakietowej.

Jeśli 1 stycznia wejdą w życie nowe przepisy o czasie pracy lekarzy - staną polskie szpitale, bo zabraknie pieniędzy i lekarzy - alarmuje "Gazeta Wyborcza". Na wtorek minister zdrowia Ewa Kopacz ma przygotować plan uniknięcia kryzysu.

Wybory prezydenckie w Rosji odbędą się 2 marca 2008 roku - ustaliła Rada Federacji, izba wyższa rosyjskiego parlamentu. To formalne potwierdzenie znanego już od dawna terminu.

Prokuratura po raz drugi umarza śledztwo ws. śmierci byłego wicepremiera Ireneusza Sekuły – ujawnia dziennik "Polska". Oficjalnie Sekuła w 2000 r. popełnił samobójstwo. Jeden z tropów w śledztwie wskazywał na długi, jakie Sekuła zaciągał u mafii.

Czy obok literatury i gramatyki licealiści będą na lekcjach polskiego zgłębiać tajniki intymnego życia homoseksualisty? Gejowski działacz Robert Biedroń chce, żeby jego "Tęczowy elementarz" trafił na listę lektur uzupełniających - podaje "Dziennik". - Chyba oszalał - komentuje poseł PO Stefan Niesiołowski.

Ministrowie rządu Jarosława Kaczyńskiego już nie rządzili, ale jeszcze zamawiali - donosi "Super Express". Ponad 170 nowych limuzyn trafi lada dzień do urzędników z ministerstw i instytucji rządowych. Z naszych kieszeni pójdzie na to ok. 15 mln złotych.

Prezydent Nicolas Sarkozy dopiero co dotknął chińskiej ziemi, a już Paryż i Pekin połączyły wielomiliardowe kontrakty handlowe i gospodarcze. Obustronna współpraca zapowiada się całkiem owocnie.

Grupy młodych Francuzów w podparyskich miasteczkach całą noc walczyły z policją, demolowały witryny sklepowe i usiłowały podpalać budynki, w tym posterunek policji. To zemsta za śmierć dwójki nastolatków, którzy zginęli w zderzeniu kradzionego motocykla z policyjnym radiowozem.

Fajerwerki festyny, barwne wyścigi a wszystko, żeby podziękować za... wodę. W Kambodży trwa doroczny festiwal wody, który gromadzi nad rzeką Tonle Sap tysiące mieszkańców kraju i ciekawskich turystów.

Na polecenie Jarosława Kaczyńskiego liderzy PiS odwiedzą partyjne doły, by przed grudniowym kongresem wysondować nastroje w partii i uspokoić działaczy w terenie - informuje "Newsweek".

PO obiecuje nauczycielom 10 proc. podwyżki, choć w projekcie budżetu jest tylko 5 proc. Dzisiaj związkowcy idą na pierwsze spotkanie z nową minister edukacji Katarzyną Hall. Ona sama zdradza zaś "Dziennikowi": mundurki zostają, gimnazja też. Bon edukacyjny może się pojawić w 2009 r.

Jedna osoba nie żyje, a pięć jest rannych - to bilans wypadku do którego doszło w nocy w Złotorii koło Torunia. Policja bada przyczyny tragedii, ale wszystko wskazuje, że była to nadmierna prędkość na śliskiej nawierzchni.