Najnowsze

Najnowsze

Rekonstrukcja rządu przybliża przyspieszone wybory, ale ich nie przesądza. Część opozycji poprze wniosek o samorozwiązanie Sejmu, ale SLD, który głośno o to wołał, teraz się zastanawia.

Kielecki sąd skazał na trzy lata pozbawienia wolności 29-letnią Natalię M. oraz na rok i sześć miesięcy Cezarego D. - to kary za doprowadzenie do wypadku na zalewie Chańcza w województwie świętokrzyskim, w którym zginęła 12-letnia dziewczynka.

Dyrektor zabrzańskiego szpitala klinicznego odmówił wypłacenia pensji lekarzom za czas strajku. Swoją decyzję tłumaczy tym, że lekarze nie wypełniali dokumentacji leczenia pacjentów, na podstawie której szpital może uzyskać pieniądze z NFZ.

Wójt gminy Słupsk i słupski starosta będą rozmawiali z szefami Ministerstwa Obrony Narodowej i Biura Bezpieczeństwa Narodowego o tarczy antyrakietowej. Według nieoficjalnych informacji, instalacja ma stanąć właśnie w tym regionie.

Organizator wyjazdu pielgrzymów do Francji, firma Orlando Travel nie ponosi odpowiedzialności za katastrofę autokaru pod Grenoble – uznała małopolska Inspekcja Transportu Drogowego. W katastrofie 22 lipca zginęło 26 pielgrzymów, 24 osoby odniosły obrażenia.

Zła kondycja wieloryba widzianego w niedzielę na Bałtyku może wynikać z braku pożywienia. Naukowcy martwią się o jego kondycję. Od wczoraj ssaka nie widziano w naszym morzu.

Opozycyjny Blok Julii Tymoszenko zaskarżył decyzję odmawiającą zarejestrowania list wyborczych tego ugrupowania przed wyborami parlamentarnymi na Ukrainie.

Według chińskiego kalendarza, mamy rok świni. A skoro tak, to nie może zabraknąć zawodów w chrumkaniu. We francuskim Trie sur Baise, już po raz trzydziesty drugi zmierzyli się specjaliści w tej konkurencji. Wielbiciele świń mogli stanąć do rywalizacji w wielu kategoriach.

- Panie Ziobro, jeśli chce się pan ze mną bić, to proszę to czynić ze mną, a nie moimi, Bogu ducha winnymi, bliskimi - zaapelował były premier Leszek Miller. Uważa, że on i jego rodzina stali się przedmiotem inwigilacji CBA. - Niech pan będzie mężczyzną, a nie chłystkiem - dorzucił Miller.

- Premier próbuje budować państwo totalitarne - tak ostro, przy okazji pożegnania z resortem, Roman Giertych skrytykował Jarosława Kaczyńskiego. Wytknął mu, że metodami niedemokratycznymi próbuje "wykończyć" politycznych konkurentów.

Białoruś nie pozostanie obojętna w kwestii rozmieszczenia elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Polsce i Czechach - zapowiedziało białoruskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Polski RP we Lwowie przyspieszyć wydawanie pozwoleń na podróż do Polski. - Od poniedziałku wizy w tej placówce będą wydawane na dwie zmiany - informuje polski konsul generalny Wiesław Osuchowski.

Włoska policja zatrzymała w Rzymie 73-letnią kobietę i jej wnuczkę, które w swojej dzielnicy próbowały sprzedać cztery kilogramy heroiny o wartości ok. 1 mln euro.

Nie, nie chodzi wcale o rząd, o kryzys ani o inne wydarzenia z gatunku political fact and fiction. Chodzi o wieloryba, który przypłynął do Zatoki Gdańskiej - choć wydawałoby się, że zeszłoroczny humbak wyczerpał limit wielorybów na najbliższe kilka lat. Na szczęście nie wyczerpał, więc dla odpoczynku od obserwacji polowań politycznych rekinów możemy zająć się waleniem.

Miś Knut ma nowego sąsiada. W maju w berlińskim ZOO na świat przyszedł hipopotam. I stał się poważną konkurencją dla niedźwiadka. Dziś to właśnie dla małego hipopotama ludzie przychodzą do ogrodu zoologicznego.

Dwie zakładniczki południowokoreańskie zostaną przekazane Czerwonemu Krzyżowi o godzinie 13.30 (czasu polskiego) - poinformował rzecznik talibów.