Najnowsze

Najnowsze

Andrzej Lepper powinien się spotkać z prokuratorem i złożyć wyjaśnienia w sprawie korupcyjnej, a nie wyznaczać kandydata na premiera - mówi wicepremier Przemysław Gosiewski w rozmowie z "Naszym Dziennikiem".

Za dziesięć lat w naszym kraju będzie tylu religijnych Żydów, ilu przed wymuszoną imigracją w 1968 r. - zapowiada rabin Burt Schuman. Judaizm reformowany podbija Polskę.

Polskie władze nie mają pomysłu, gdzie szukać nowych pracowników do Ministerstwa Spraw Zagranicznych - pisze "Rzeczpospolita". Nie szukają ich jednak w rządowej szkole dyplomatów.

Dziesięć najpopularniejszych polskich sanktuariów odwiedziło w zeszłym roku prawie 11 milionów pielgrzymów - informuje "Rzeczpospolita".

Doświadczeni konsultanci, pedagodzy, eksperci od edukacyjnych wydawnictw nie chcą pracować w rządzonym przez LPR Centralnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli - alarmuje "Gazeta Wyborcza".

W sondażu PBS DGA dla "Gazety Wyborczej" zapytano ankietowanych: "Co czujesz, obserwując spory w koalicji PiS, LPR, Samoobrona?". Procent odpowiedzi "tak" był następujący: wstyd - 81 proc., znudzenie - 80 proc., złość - 71 proc., śmieszność 69 proc.; a ponadto - zainteresowanie 25 proc., podziw 18 proc., dumę 8 proc..

Samorządy chcą przekształcać szpitale w spółki. Placówki nadal będą przyjmować za darmo pacjentów, ale będą też mogły pobierać pieniądze od tych, którzy chcą się leczyć prywatnie - pisze "Rzeczpospolita".

Najnowocześniejszy system obrony powietrznej S-400 Triumf od tego tygodnia będzie bronił nieba nad Moskwą. Rosyjscy wojskowi twierdzą, że nowe wyrzutnie nie mają równych w świecie, a do ich kupna ustawia się już kolejka.

W centrum Görlitz niemiecka firma skupuje krew. Połowę dawców stanowią Polacy z okolicy. Zarabiają na wakacje, ciuchy, piwo - pisze "Gazeta Wyborcza".

Specjaliści uciekają z rządzonego przez LPR Centralnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. - Cynicznie mogłabym zostać. Niewiele bym miała do roboty - mówi jedna z nauczycielek - relacjonuje "Gazeta Wyborcza".

Kiedy koalicjanci domagają się zmiany premiera i od tego uzależniają przyszłość koalicji, Prawo i Sprawiedliwość poszukuje nowych wspólników do stworzenia sejmowej większości. Partii Kaczyńskiego miałby w tym pomóc sojusz z PSL - pisze "Dziennik".

Polskie władze nie mają pomysłu, gdzie szukać nowych pracowników do Ministerstwa Spraw Zagranicznych - pisze "Rzeczpospolita".

W Polsce coraz bardziej odczuwalne są efekty osłabienia gospodarczego w USA, w tym zapaści na amerykańskim rynku nieruchomości. Problemy USA widać po warszawskim indeksie giełdowym - pisze "Rzeczpospolita".

Endeavour ma wystartować o godz. 18.36 czasu lokalnego (00.36 czasu polskiego w nocy ze środy na czwartek). Data startu wahadłowca stała pod znakiem zapytania po odkrytym kilka dni temu sabotażu w NASA.

Przed toruńskim sądem po raz kolejny stanie Adrian W. oskarżony o zgwałcenie i zamordowanie osiemnastoletniej Katarzyny Zegan. Mężczyzna został już raz skazany na 25 lat więzienia, ale prokuratura wniosła apelację i zażądała dożywocia.

Papiery na budowę trasy z Grudziądza do Torunia są. I co z tego. Precedens Rospudy skomplikuje także tę inwestycję - pisze "Puls Biznesu".