Najnowsze

Najnowsze

- Szef Komisji Europejskiej Jose Barroso spotka się w czwartek podczas wizyty w Warszawie z liderem Platformy Obywatelskiej Donaldem Tuskiem - poinformowała w poniedziałek Ewa Haczyk, jedna z rzeczniczek Komisji Europejskiej.

Tragiczny pożar mieszkania w bloku na krakowskim osiedlu tysiąclecia. Kiedy zaczęło się palić wewnątrz był pięcioletni chłopiec. Dziecko zostało w domu bez opieki, chociaż miała się nim zajmować babcia. Pięciolatka nie udało się uratować.

- Biorę pod uwagę, że w czwartek mogę zostać zatrzymany. Dlatego o godzinie 10 stawię się w łódzkiej prokuraturze, aby złożyć zeznania w sprawie seksafery. Będzie to przesłuchanie w charakterze podejrzanego, a nie świadka - powiedział Andrzej Lepper na antenie TVN24.

Czterech działaczy opozycji rozpoczęło strajk głodowy, próbując tym samym zmusić prezydenta Gruzji Mihaila Saakaszwili do odejścia. - Życie to jedyne co mam. Więc, jeśli moja Gruzja mnie potrzebuje, to jestem skłonny je poświęcić - zapewnia jeden z nich.

Prom kosmiczny Discovery odcumował już od Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), rozpoczynając zaplanowaną na dwa dni podróż powrotną na Ziemię - poinformowało centrum lotów kosmicznych w Houston.

Chang'e to według chińskiej mitologii imię bogini, która mieszkała na Srebrnym Globie. Teraz jest to również nazwa pierwszego chińskiego sztucznego satelity Księżyca. Po 12 dniach "nadniebnej" podróży sonda doleciała do celu, czyli na księżycową orbitę.

Większość ludzi jest skłonnych podjąć osobiste wyrzeczenia i zmienić swój sposób życia, by zapobiec niekorzystnym zmianom klimatycznym - wynika z przeprowadzonych na zlecenie BBC badań.

- Są dwa sposoby na obniżenie polskiego wzrostu gospodarczego. Są to za szybkie wprowadzenie euro oraz osłabienie CBA - przestrzegał Jarosław Kaczyński w Sejmie. W swym ostatnim wystąpieniu w roli premiera Kaczyński przypominał też gospodarcze sukcesy swego rządu.

Z jednej strony partia flamandzkich chadeków, z drugiej walońskich liberałów i polityczny impas. Rokowania w sprawie utworzenia rządzącej koalicji w Belgii trwają już piąty miesiąc. Dziś Belgia wyrównuje, a jutro pobije parlamentarny rekord - będzie to 149. dzień bez prawomocnie funkcjonującego rządu.

- Życzę państwu, żeby ten Sejm spełnił marzenia Polaków. Żeby ostatniego dnia każdy z nas mógł powiedzieć: wypełniłem wszystko co ślubowałem - powiedział podczas inauguracji Sejmu VI kadencji Zbigniew Religa.

Jeśli nie zmieniliby swojej postawy, to na grudniowym kongresie PiS dostaliby czarną polewkę. Zostało to im powiedziane prosto w oczy - tak prezes PiS Jarosław Kaczyński skomentował rezygnację Ludwika Dorna, Kazimierza Ujazdowskiego i Pawła Zalewskiego z funkcji wiceszefów PiS.

Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze postawiła zarzuty napadów na sklepy jubilerskie w Belgii pięciu mieszkańcom woj. lubuskiego. Do sądu skierowano już akt oskarżenia przeciwko 46-letniej paserce, która ukrywała skradzione kosztowności.

Brytyjski kontrwywiad MI5 twierdzi, że liczba rosyjskich szpiegów działających w Wielkiej Brytanii jest tak wysoka, jak w czasach zimnej wojny. Ich działalność odciąga uwagę brytyjskich służb od Al-Kaidy - skarży się wywiad.

Policja w Karaczi zatrzymała kilkadziesiąt i pobiła kilkaset osób w szturmie na pokojową, antyprezydencką demonstrację. W pochodzie przeciwko ogłoszeniu stanu wyjątkowego uczestniczyli głównie prawnicy i sędziowie.

Prezydent Rumunii Traian Basescu ostro krytykuje kontrowersyjny dekret włoskiego rządu wymierzony w rumuńskich imigrantów. Nowe prawo, które ma pomóc ograniczyć przestępczość pozwala wydalać z Włoch imigrantów jedynie za "podejrzenie popełnienia przestępstwa". Mieszkający we Włoszech Rumuni mówią wprost: wypowiedziano nam wojnę!

Kazimierz M. Ujazdowski, Ludwik Dorn i Paweł Zalewski zrezygnowali z funkcji wiceprezesów PiS. - Będziemy działali w klubie, naszym celem jest wzmocnienie PiS, ale w partii potrzeba więcej wolności - tłumaczy Zalewski. - Ta rezygnacja to nie jest żaden kryzys, w PiS nie ma rozłamu - zapewnia Jolanta Szczypińska i dodaje: - Nie ma ludzi niezastąpionych.

"Muszarraf uderzył w swojego głównego sojusznika, to jest klęska Pakistanu", "To wymysł. Generał nie działa w obronie kraju", "To atak na sędziów, nie terrorystów" - grzmią nagłówki gazet w Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

- Wraz ze swoją dymisją przekazuję prezydentowi gruby raport z pracy rządu. Kończymy z podniesionym czołem, to były bardzo dobre lata dla Polski - powiedział odchodzący szef rządu. Premier Jarosław Kaczyński wręczył prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu dymisję swojego gabinetu.

Południowokoreańska artystka Eun Sook Lee przedstawiła przed Bramą Brandenburską instalację przypominającą światu o istnieniu politycznych podziałów.

Andrzej Lepper zapewnił, że jest do dyspozycji prokuratury w sprawie tzw. seksafery w jego partii. - Nie mam się czego bać, jestem niewinny - oświadczył szef Samoobrony. Zaznaczył jednak, że sam do prokuratury się nie zgłosi. - Wystarczy zadzwonić, nie trzeba po mnie przychodzić w kominiarkach o godz. 6 rano - dodał Lepper.