Najnowsze

Najnowsze

Prawie 116 mld zł wydajemy rocznie na emerytury i renty. Składki pokrywają tylko 70 proc. wydatków. Winne są przywileje emerytalne - pisze "Puls Biznesu".

Gazeta Wyborcza powraca do wyników sobotniego sondażu, prezentując oczekiwania ankietowanych co do kształtu przyszłych koalicji. Dość nieoczekiwanie wyborcy PiS okazują się obecnie zwolennikami PO-PiSu.

Dążenie do pełnego wyjaśnienia okoliczności śmierci Barbary Blidy, zwłaszcza w świetle wyznań b. prokuratora krajowego i ministra SWiA, staje się miarą przyzwoitości wszystkich sił politycznych i ich liderów - pisze "Trybuna".

Premier jest już zdeterminowany, by doprowadzić do wcześniejszych wyborów. Gdyby nie udało się przegłosować wniosku o skrócenie kadencji Sejmu, Jarosław Kaczyński sam poda się do dymisji - tak "Dziennik" opisuje strategię PiS, ponoć uzgodnioną z PO.

W Niemczech odnaleziono dokument nakazujący strażnikom granicznym strzelanie do wszystkich próbujących sforsować granicę NRD - niezależnie od ich płci, czy wieku. 13 lipca to rocznica wzniesienia Muru Berlińskiego i podziału miasta na część wschodnią i zachodnią.

Pacjenci, którym protestujący medycy nie wypisali zwolnienia na druku L-4, nie dostają zasiłku chorobowego. Niespodziewanie znaleźli się bez środków do życia. Najtrudniejsza sytuacja jest na Śląsku - informuje "Rzeczpospolita".

Nawet 200 tys. zł odpraw chcieli załatwić kolegom z Samoobrony dyrektor generalny PFRON Marcin Domagała i prezes funduszu Ryszard Wijas. Dziś decyzję w sprawie odpraw i odszkodowań ma podjąć zarząd funduszu - pisze "Gazeta Wyborcza".

Jeśli dwie osoby przedstawiają przeciwstawne wersje tej samej rozmowy, a nie ma ani świadków, ani dowodów pozwalających odróżnić prawdę od fałszu, to jesteśmy skazani na domysły. Tak dzieje się w wypadku oskarżeń, jakimi Andrzej Lepper obciążył Zbigniewa Ziobrę, które ten w całości odrzucił - pisze w "Rzeczpospolitej" Bronisław Wildstein.

Boją się klęski w jesiennych wyborach. Stołeczni posłowie PiS już przesyłają sobie dramatyczne maile: "Ratunku! Co dalej z nami będzie?" - pisze "Gazeta Wyborcza".

"Proszę przyjąć za pewnik, że służby nagrywają naszą rozmowę. Mój telefon z pewnością jest na podsłuchu. Stosuje się wobec mnie wszelkie szykany. To nie byłoby jednak straszne, gdyby jedynie mnie dotyczyło. Ale tak samo są traktowani moi współpracownicy i, co najgorsze, rodzina" - odpowiada na pytanie "Dziennika", czy czuje się zagrożony, Janusz Kaczmarek, były szef MSWiA.

Na Mazowszu brakuje robotników drogowych, sprzątaczek, telemarketerów. W powiatowych urzędach pracy czekają na nich oferty. Ale chętnych nie ma - pisze "Życie Warszawy".

Co najmniej 4,5 mln zł zamierza w tym roku zarobić Kołobrzeg na tzw. morskim powietrzu. Turyści wypoczywający nad morzem chcąc nie chcąc muszą wliczyć do swoich wydatków opłatę uzdrowiskową, w innych nadmorskich kurortach zwaną także klimatyczną lub miejscową. To lato może być jednak mniej dochodowe dla gmin, bo w lipcu nie dopisała pogoda - informuje "Kurier Szczeciński".

"Gazeta Prawna" informuje, że do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynęło kilkadziesiąt skarg konsumentów kwestionujących pobieranie przez banki opłat za obsługę nieterminowej spłaty zadłużenia z karty kredytowej.

Według sondażu dla "Rzeczpospolitej" Polacy znowu chcieliby koalicji PO-PiS i Kazimierza Marcinkiewicza na czele rządu.

"Mamy stały kontakt z Caritas i wieloma innymi placówkami, którym oddajemy nadwyżki pieczywa" – mówi Felicja Popiel, główna księgowa Spółdzielni Piekarskiej i Ciastkarskiej w Krakowie. Niestety, wciąż jednak w bardzo wielu sklepach i piekarniach chleb, który nie został sprzedany jest niszczony - pisze "Dziennik Polski".

O tym, że będą wcześniejsze wybory, politycy mówią już od kilku dni. Ale dopiero w sobotę kategoryczny głos w tej sprawie zabrał Jarosław Kaczyński. Wszystko wskazuje na to, że premier jest już zdeterminowany, by do nich doprowadzić. Jeżeli nie uda się przegłosować wniosku o skrócenie kadencji Sejmu, Jarosław Kaczyński sam poda się do dymisji - dowiedział się "Dziennik". To wspólna strategia wyborcza PiS i PO.

"Chcecie zobaczyć zniszczonego człowieka? Stoi przed wami" - tak powitał dziennikarzy "Newsweeka" Janusz Kaczmarek, były szef MSWiA.

Czy lekarz powinien dostać pensję za miesiąc, w którym strajkował? Coraz więcej szefów szpitali twierdzi, że nie. Medycy idą walczyć o pieniądze do sądu - pisze "Metro".

W tym roku w Małopolsce było już 300 zgłoszeń niepożądanych działań leków. To tyle, co w 2006 roku w całym kraju. Regionalny ośrodek monitorowania niepożądanych działań leków Zakładu Farmakologii Klinicznej CM UJ w Krakowie przyjął tylko w minionym tygodniu dziewięć raportów o niekoniecznie prawidłowym działaniu leków – dowiedziała się „Gazeta Krakowska”.