Najnowsze

Najnowsze

- To wszystko konfabulacje rozżalonego byłego ministra - podsumowuje zarzuty Janusza Kaczmarka wobec Zbigniewa Ziobry szef gabinetu politycznego premiera Adam Lipiński. - Jeśli opozycja chce nas sprawdzić, niech to zrobi po wyborach - dodaje.

Sześciu członków PO z Lublina ma już serdecznie dość Janusza Palikota i chce wykluczenia go z partii. Szef lubelskiej Platformy lubi szokować - zdarzały mu się konferencje prasowe w koszulce "Jestem z SLD" czy... ze sztucznym penisem w ręku.

Choć nowy rok szkolny zacznie się już niedługo, niektórzy z nauczycieli nadal myślami są przy maturach. Skarżą się, że do tej pory nie dostali pieniędzy za egzaminowanie maturzystów.

No i okazuje się, że śpiewam w chórze. Egzotyczne tezy o szkodliwej politycznej obsesji mediów , które głosiłem w osamotnieniu zaczynają zyskiwać zwolenników. Z półtora  roku temu  napisałem: „ Polskie media, te uważane za poważne , a więc wielkie gazety, stacje radiowe i telewizyjne są skupione w maniakalny sposób na polityce”.

Rzecznik praw człowieka i obywatela Władimir Łukin domaga się wypuszczenia Łarisy Arap ze szpitala psychiatrycznego. Opozycjonistka od dwóch tygodni jest tam przetrzymywana wbrew własnej woli.

Szczecińska prokuratura i inspektorat policji sprawdzają okoliczności samobójstwa mieszkańca tego miasta. W akcji policji i strażaków, którzy chcieli zapobiec tej tragedii, rannych zostało w poniedziałek sześciu policjantów i dwóch strażaków.

Producent podjął decyzję o wycofaniu zabawek, po doniesieniach o obluzowujących się w nich magnesach. Do tej pory nikt nie zgłaszał jeszcze zranień wśród dzieci.

No tego to się naprawę nie spodziewałem. Co prawda w zeszłym tygodniu zadzwonili z Pressa i pytali o zdjęcie, ale niczego takiego nie podejrzewałem. - Zdjęcie? A po co zdjęcie? - zapytałem. - A, taki tam artykuł o blogach piszemy - powiedzieli. Zdjęcie wysłałem. Dziś patrzę sobie na nowe komentarze pod moim blogiem a tu pani Marta gratuluje sukcesu. I od tej pory puszę się jak paw. (Ale po kryjomu, żeby kolegów nie denerwować).

W przesłanym mediom oświadczeniu były minister tłumaczy dlaczego chce objąć stanowiska premiera, jeśli Sejm przyjmie konstruktywne wotum nieufności.

Większość pielgrzymów jest już w Częstochowie. W oczekiwaniu na jutrzejsze uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny modlą się na pobliskiej Górce Przeprośnej.

Roman Giertych potwierdza, że już 12 sierpnia rozmawiał z Januszem Kaczmarkiem o kandydowaniu przez byłego szefa MSWiA na stanowisko premiera. Giertych nie widzi jednak nic złego w tym, że Kaczmarek dzień później publicznie oświadczył, że LiS nie złożył mu takiej propozycji.

Minister sprawiedliwości złożył w prokuraturze dyktafon, na którym nagrał rozmowę z Andrzejem Lepperem. Chce w ten sposób rozwiać wątpliwości, które sam wzbudził, gdy w poniedziałek prezentował urządzenie jako "gwóźdź do politycznej trumny" Andrzeja Leppera.

- Jeżeli nowy minister edukacji wykreśli religię z listy przedmiotów liczonych do średniej ocen, to LPR złoży wniosek o jego dymisję - zapowiedział były wiceszef MEN Mirosław Orzechowski.